Aktywne życie zawodowe szerokiej rzeszy Pań powoduje, że kobiety biznesu zmuszone są szukać pomocy w koordynacji wielu kwestii związanych z prowadzeniem domu i życia rodzinnego. Jednym z wygodnych rozwiązań jest wynajem nowoczesnych mebli, które biją ostatnio rekordy popularności nie tylko na firmowych eventach ale także na przyjęciach domowych, imprezach typu garden party czy nieformalnych spotkaniach biznesowych w wynajętych przestrzeniach lub restauracjach.

realizacje4Niezwykle ważną część życia każdej kobiety jest sfera prywatna, o którą stara się ona dbać równie mocno jak o tą służbową. Awans, imieniny męża, spotkanie w gronie przyjaciół, święta, czy impreza urodzinowa dziecka – wszystkie te wydarzenia łączy jedno – za każdym razem są wydarzeniami sentymentalnymi, a co za tym idzie są też dużymi wyzwaniami organizacyjnymi, wymagającymi od organizatorki sporej dozy kreatywności. Nic więc dziwnego, że w tak szybkim tempie rośnie na rynku grupa klientek, które szukają nowych, zaskakujących rozwiązań na aranżację przestrzeni, tak aby ich imprezy wyróżniały się na tle innych i zaskakiwały gości.

Jednym z popularniejszych elementów wykorzystywanych szczególnie podczas wieczornych wydarzeń (zarówno tych pod gołym niebem jak i w przestrzeniach zamkniętych) są meble i artykuły dekoracyjne LED, które dzięki możliwości podświetlenia same w sobie są w stanie stworzyć niepowtarzalny klimat imprezy. Podświetlane kanapy, dekoracyjne kule, kubiki, czy donice wypełnione żywymi kwiatami sprawdzają się doskonale w każdej przestrzeni czy ogrodzie.

rent1Kolejnym popularnym elementem są krzesła. Wielokrotnie ilość zapraszanych gości przerasta możliwości i zasoby standardowego gospodarstwa domowego. Tu świetnie sprawdzają się wąskie, kolorowe krzesła, które w ciekawy sposób ożywiają przestrzeń. Dla zwolenników prostoty interesującym rozwiązaniem są natomiast krzesła transparentne. Dzięki swojej lekkiej formie i designowi nie narzucają stylu przestrzeni będąc jednocześnie jej wytwornym dodatkiem.

Nie należy także zapomnieć o najmłodszych. Hitem wśród dzieci na każdej imprezie są różnokolorowe bujaki, fotele, stoliki i krzesła. Pozwalają one upięknić kolorowy świat dzieci i zaaranżować przestrzeń przyjazną nawet tym najbardziej wymagającym brzdącom. Żywe kolory świetnie stymulują zmysły najmłodszych a funkcjonalne krzesła i stoły ułatwiają organizację kreatywnych zajęć dla nieco starszych dzieci.

To oczywiście tylko mała część inspiracji prezentujących jak w prosty sposób można uzupełnić przestrzeń w kilka niebanalnych elementów i wzbudzić pozytywne emocje wśród gości. A możliwości jest o wiele więcej… Wystarczy tylko spróbować!

Autor: Wojciech Zbroja, Prezes Rent Design, www.rentdesign.pl

Architektura wnętrz | Dekoracje | Oświetlenie

Czytaj także