18.07: Wspólne zwiedzanie wystawy Camille Claudel w Muzeum Narodowe w Warszawie z członkiniami LBC

Serdecznie zapraszamy do wspólnego zwiedzania Muzeum Narodowego w Warszawie oraz wystawy “Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku” – ekspozycji przygotowywanej w ramach projektu badawczego Polskie rzeźbiarki XIX–XX wieku, realizowanego we współpracy z Musée Rodin w Paryżu, Musée Camille Claudel w Nogent-sur-Seine i Musée Antoine Bourdelle w Paryżu.

To wyjątkowa okazja do zobaczenia rzeźb Camill Claudel bez konieczności wyjazdu do Paryża. Na tle twórczości wybitnej francuskiej rzeźbiarki mamy możliwość prześledzenia twórczość polskich rzeźbiarek i zapoznania się z ich biografiami, przede wszystkim historią zmagań i ograniczeń, z jakimi musiały się zmierzyć, aby wykonywać zawód artystki i do tego rzeźbiarki, który z racji na konieczną pracę z modalem w zasadzie był zarezerwowany dla mężczyzn.

Więcej o Camille Claudel >>>TUTAJ<<<

*Bilet do zakupienia we własnym zakresie online lub na miejscu w dniu zwiedzania. Koszt: 30 zł/os.

Po zwiedzaniu zapraszamy na wspólne wyjście na kawę do Charlotte Boullion w dawnym Domu Partii przy ul. Nowy Świat 6/12, 00-001 Warszawa (budynku kiedyś niedostępnym dla mieszkańców, a dziś jednym z kultowych punktów młodej Warszawy).

Chęć udziału zgłoś u Karoliny z zespołu LBC:
karolina@ladybusinessclub.com 😉


Udostępnij