Kiedy kupujesz nowe mieszkanie, albo planujesz remont, chcesz, aby było wyjątkowe! Marzysz o tym, by Twój dom był spójny z Tobą. Spędzasz godziny nad katalogami w poszukiwaniu inspiracji. Rozmawiasz z różnymi fachowcami, aż wreszcie podejmujesz decyzję, by swoje nowe gniazdko oddać w ręce eksperta i podejmujesz współpracę z architektem wnętrz.

Taka osoba, z jednej strony idealnie zna najnowsze trendy, ale z drugiej, zada Ci wiele pytań o funkcjonalność, o Twoje potrzeby, o upodobania. Chcesz bowiem czuć się komfortowo i bezpiecznie. Oczekujesz zadbania o każdy detal, który idealnie wpasuje się w Twoją przestrzeń, a o którym, być może Ty sama, nawet nie pomyślisz.

Kiedy już wszystko jest gotowe, idealne podłogi, wspaniałe zasłony, cudowne bibeloty doświetlone odpowiednimi lampami dają upragniony efekt, brakuje jeszcze jednego – ZAPACHU!

Każdy dom ma swój zapach, niestety często, zwłaszcza po remoncie, ściany pachną farbą, a nowe meble długo wydzielają niepożądany aromat. Pragniesz okrasić pięknym zapachem swoje mieszkanie i niekiedy sięgasz po perfumy do wnętrz, naszpikowane chemią, która po kilku dniach zaczyna męczyć, powoduje migreny, zamiast dodawać uroku, odstrasza! Kiedy nawet spotykasz aromat, który sprawia Ci przyjemność, przeważnie szkodzi on zdrowiu.

Nie wiem, czy wiesz, ale jest na to bardzo proste rozwiązanie. Zamiast sztucznych zapachów do domu lepiej użyć 100% naturalnych olejków eterycznych, które dodatkowo, mają właściwości prozdrowotne. Wybierając spośród dziesiątek rozmaitych esencji roślinnych możesz znaleźć te, które dodają energii, albo takie, które wyciszają. To od Ciebie zależy czym będzie pachniał Twój dom.

Dla mnie zapach w mieszkaniu, to taka „wisienka na torcie”, kiedy już wszystko pasuje do siebie, warto dopasować idealny aromat! I tym zajmuje się moja marka ViaAroma.

Na czym to polega?

Podobnie, jak architekt wnętrz, również i architekt zapachów przeprowadzi dokładny wywiad na temat Twoich potrzeb. Ważne, bo poznać Twoje upodobania, przetestować jak reagujesz na różne olejki eteryczne i wybrać te, które współgrają z wnętrzem. Możemy wspólnie zaprojektować jeden zapach dla całego domu, albo, co często się zdarza, skomponować perfumy do sypialni, salonu i łazienki. To Twój wybór.

Każdy zapach jest niepowtarzalny, na koniec powstanie receptura w specjalnej księdze, abyś mogła zamówić kolejną buteleczkę z dostawą do domu. Masz pewność, że nikt inny nie będzie miał takiego zapachu w swoim mieszkaniu! Wspólnie stworzymy atmosferę wnętrza, która na długo pozostanie w pamięci Twoich gości, a rodzina, po przekroczeniu progu, zawsze będzie czuła, że wróciła do domu. Miejsca najlepiej zapamiętujemy przez zapach!

A jak te perfumy rozpraszać w pomieszczeniu?

Najbardziej elegancką, a jednocześnie skuteczną formą jest aroma-dyfuzor. Stawiając na jakość i w trosce o zdrowie stworzyliśmy dyfuzor do olejków eterycznych, którego baza jest wykonana z naturalnego drewna, a misa, do której wlewamy olejki jest szklana. Zgrabna forma idealnie pasuje do ekskluzywnych wnętrz. Urządzenie rozbija olejki na maleńkie cząsteczki, które długo unoszą się w powietrzu. Nie używa się wody, dzięki czemu nie ma ryzyka pojawienia się mokrych plam na meblach.

Jeśli nie chcesz urządzenia podłączanego do prądu, proponuję Ci niezwykła formę podania zapachu we wnętrzu, jaką jest LAWA WULKANICZNA. To rodzaj kamienia, który wspaniale chłonie olejki, a następnie poprzez swoją porowatą strukturę uwalnia zapachy w powietrzu.

W przypadku kiedy nie chcesz rozstawiać żadnych pachnideł, możesz zamówić perfumy domowe w postaci spray-u i w dowolnym czasie spryskiwać pomieszczenia.

Może się zdziwisz, ale po pewnym czasie regularnego używania olejków eterycznych w Twoim domu, zapachy przenikną do zasłon, mebli, ścian. Wtopią się w piękny wystrój i stworzą niezwykle spójną całość.

Autorka: Edyta Tecław – właścicielka ViaAroma – marki biżuterii zapachowej i niezwykłych olejków eterycznych sprowadzanych z destylarni na całym świecie. www.viaaroma.pl

Czytaj także