Wrocław: wystawa prac Roberta Romanowicza „Przyjaciele i spółka”

Już po raz jedenasty w przestrzeni coworkingowej IdeaPlace na placu Solnym 15, odbędzie się wystawa w ramach projektu Art in The Office/Sztuka w biurze. Tym razem swoje prace zaprezentuje Robert Romanowicz autor wielu prac dedykowanych najmłodszym ale nie tylko. Robert Romanowicz zaprezentuje cały wachlarz swoich prac.

B1_plakat_RobertRomanowicz

Zaczynając od prac malarskich, w postaci obrazów oraz grafiki, instalacji – głównie elementów przestrzennych, które posłużyły do zilustrowania książek oraz przygotowania plakatów teatralnych, kończąc na tunnel bookach, rzeźbach, fotografiach, zabawkach oraz książkach. Jego twórczość oparta na połączeniu różnych mediów ma charakter ilustracji, a postacie pojawiające się na obrazach wplatane są w przeróżne historie. Bohaterowie z jego płócien często przenoszą się na kartki książek, które stają się swoistą kontynuacją opowieści malowanych obrazem, rozwinięciem zarysowanych przygód. Jak mówi sam artysta, odbiorca jego twórczości nie ma wieku – może nim być każdy, kto odnajdzie jego obrazy w sobie, kogo wrażliwość i wyobraźnię one poruszą. Na wernisaż, zapraszamy gorąco rodziców z dziećmi. Na najmłodszych, będą czekać niespodzianki, atrakcje oraz zapewniona opieka na czas trwania wernisażu.

Robert Romanowicz – architekt z wykształcenia z wieloletnim doświadczeniem. To właśnie architektura ukształtowała, jego graficzne spojrzenie na sztukę. W wyniku wieloletnich poszukiwań, eksperymentów z mediami oraz stosowania różnych metod ekspresji, powstają jego obecne prace. Te wszystkie wydarzenia, pozwoliły mu osiągnąć swój unikalny styl, a jego pracą stać się rozpoznawalnymi. Od wielu lat wzbogacają zbiory kolekcjonerów z różnych stron świata, a jego dzieła są wystawiane w galeriach w kraju i za granicą. Między innymi obrazy artysty, można podziwiać w Galerii Leonardo w Kazimierzu Dolnym, gdzie ma stałą ekspozycję.

ART IN THE OFFICE to cykliczny projekt poświęcony promocji artystów i sztuk wizualnych we Wrocławiu. W ramach działań projektowych organizowane są wystawy malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii i innych sztuk wizualnych, których twórcami są artyści związani z Wrocławiem. W ten sposób staramy się zachęcić inne wrocławskie firmy do promowania prac lokalnych artystów w biurach. Podczas poprzednich edycji swoje prace prezentowali min.: Marek Kulig, Wojciech Pukocz, Grzegorz Wróblewski, Magdalena Kowalska oraz Roland Okoń.

Co? Przyjaciele i spółka

Gdzie? Przestrzeń coworkingowa IDEA PLACE, Pl. Solny 15, Wrocław

Kiedy? 21.11.2016-20.01.2017 w godzinach 8.00 – 18.00 w dni robocze

Wernisaż: 21 listopada 2016, godz. 18:00

Wstęp wolny

Organizatorzy: Art in the Office

Więcej informacji na temat projektu:

http://artintheoffice.pl/

Patronat: IdeaPlace, Radio Wrocław Kultura

Projekt realizowany jest w ramach Programu mikroGRANTY ESK2016.