Wrocław: wystawa plakatów Joanny Gniady „Oko cyklonu”

Wielkimi krokami zbliża się już dwunasta odsłona projektu Art in The Office w przestrzeni coworkingowej IdeaPlace na placu Solnym 15. Od 23 stycznia w sercu coworkingu szaleć będzie nieposkromiony twórczy tajfun, niosący ze sobą mnóstwo nowych, niepublikowanych dotąd plakatów Joanny Gniady oraz jej inne fanaberie.

joanna gniady

W wirze nieżyciowych rad, rozterek i westchnień będą się kłębić różowe Cadillaki, złote zęby, rozkoszne wąsy i dekadenckie drinki. Nie zabraknie też Zorra i duszy. W podróży Przez Oko Cyklonu towarzyszyć będą dźwięki Afro Beat / Funk / Disco, które zagra DJ Ernest Dec a.ka. Er-J.

Joanna Gniady to wrocławska ilustratorka, tworząca dla międzynarodowych magazynów, wydawnictw i instytucji kulturalnych. Rysowała m.in. dla Opery Narodowej w Paryżu, The Guardian, ELLE Italia, Wysokich Obcasów czy grupy Czesław Śpiewa. Od wielu lat współpracuje z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta we Wrocławiu. Ginady należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), a jej prace prezentowane były podczas wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw w kraju i za granicą – m.in. Graphic Design Festival Scotland, Design Week Portland, Łódź Design Festival czy Design Festival Kids Love Design.

ART IN THE OFFICE/SZTUKA W BIURZE to cykliczny projekt poświęcony promocji artystów i sztuk wizualnych we Wrocławiu. W ramach działań projektowych organizowane są wystawy malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii i innych sztuk wizualnych, których twórcami są artyści związani z Wrocławiem. W ten sposób staramy się zachęcić inne wrocławskie firmy do promowania prac lokalnych artystów w biurach. Podczas poprzednich edycji swoje prace prezentowali min.: Marek Kulig, Wojciech Pukocz, Grzegorz Wróblewski, Magdalena Kowalska oraz Roland Okoń.

Co? Wystawa „Oko cyklonu” autorstwa Joanny Gniady

Gdzie? Przestrzeń coworkingowa IDEA PLACE, Pl. Solny 15, Wrocław

Kiedy? 23.01.2017- 21.04.2017 w godzinach 8.00 – 18.00 w dni robocze

Wernisaż: 23 stycznia 2017, godz. 18:30

Wstęp wolny

O druk prac z wielką finezyjnością dba Decotive (www.decotive.com)

Organizatorzy: Art in the Office

Więcej informacji na temat projektu:

http://artintheoffice.pl/

Patronat: IdeaPlace, Radio Wrocław Kultura

Projekt realizowany jest w ramach Programu mikroGRANTY ESK2016.