Głównym celem konferencji jest wsparcie komunikacji i współpracy między specjalistami pracującymi z psami w Polsce, Europie i innych krajach. Głównymi adresatami konferencji są trenerzy, behawioryści, lekarze weterynarii, hodowcy, osoby pracujące w schroniskach, hotelach i świetlicach dla psów.

Chcemy podkreślić kluczową rolę, jaką odgrywają w życiu psów relacje społeczne, zarówno z ludźmi, jak i innymi psami. Głównym celem konferencji jest zwrócenie uwagi na istotność wpływu społecznego aspektu życia psów, na ich zdrowie fizyczne i psychiczne.

społeczne zachowania psów

W pierwszym dniu konferencji, uczestnicy będą mogli wysłuchać polskich specjalistów w czterech sesjach wykładowych:

  • Alina Bendiuk – od dwudziestu lat pracująca z psami oraz ich właścicielami prowadząc Ośrodek Edukacyjny ALPI w Białymstoku,
  • Aneta Sitkiewicz – Prezes Fundacji Bliżej Domu. Założycielka “Psierocińca”, w którym znalazło schronienie 13 psów, będących pod jej opieką przez wiele lat w innych schroniskach w Wielkopolsce,
  • Agnieszka Nojszewska – założycielka Akademii Porozumiewania się ze Zwierzętami Dobry Pies w Warszawie, od ponad 10 lat pracująca z psami i ich ludźmi. Od 2012 roku prowadzi w swojej szkole edukację zawodową, kształcąc przyszłych trenerów i behawiorystów,
  • lek. wet. Rafał Niziołek – specjalista w dziedzinie kardiologii i medycyny ratunkowej, wykładowca akademicki.

Weekend będzie prawdziwą gratką dla miłośników psów. W drugim i trzecim dniu konferencji gościć będziemy zagranicznych ekspertów:

  • dr Amber Batson – lek. wet z Wielkiej Brytanii oraz
  • Turid Rugaas – światowej sławy, norweską prekursorkę behawioryzmu, prawdziwą guru dla współczesnych behawiorystów i trenerów.

Jak mówią organizatorzy: Mamy nadzieję, że Konferencja “Zachowania Społeczne Psów” stanie się cyklicznym, corocznym wydarzeniem wspierającym współpracę specjalistów oraz miłośników psów z Polski i zagranicy, ku lepszemu zrozumieniu naszych czworonożnych przyjaciół.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat konferencji, sylwetek prelegentów, pod adresem www.dogsocialbehaviour.pl

konferencja dla miłośników psów | zachowanie psów

Czytaj także