Twoja marka znakiem jakości. Czy znak ® umieszczony przy firmowym logo wpływa na wiarogodność przedsiębiorcy?

W dzisiejszych czasach kryzysu zaufania pomiędzy partnerami biznesowymi, kontrahentami oraz współpracownikami coraz większym zainteresowaniem cieszą się programy zapewniające gwarancję jakości, typu rzetelna firma, uczciwa firma czy też rzetelny przedsiębiorca. Firmy prześcigają się w próbach udowodnienia potencjalnym Klientom swoich kompetencji, gwarancji jakości i wiarygodności. W większości przypadków, wspomniane programy prowadzone są przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców, gdzie poniekąd KUPUJESZ sobie dobrą opinię.

Czym innym jest wiarygodna marka, którą świadomie buduje się latami, bazując na wyznawanych wartościach i uczciwości w relacjach biznesowych. Tej opinii nie możesz kupić.

A gdyby tak to niezależna, państwowa jednostka przyznawała certyfikat jakości?

Taką możliwość posiada każdy przedsiębiorca. Każdy może zastrzec swoją markę/znak towarowy w Urzędzie Patentowym, a otrzymane w wyniku takiego procesu Urzędowe Świadectwo Rejestracji stanowi o prawdziwej wiarygodności firmy.
Dlaczego? Oto 3 najważniejsze powody:

1. Aby otrzymać upragnioną rejestrację marki/znaku towarowego trzeba spełnić szereg wymogów, także prawnych. Zwykłe wniesienie opłaty nie wystarczy. Dodatkowo, całość postępowania trwa ok. 1,5 roku.

2. Otrzymanie prawa ochronnego w Urzędzie Patentowym to najlepsza i prawdziwa gwarancja innowacyjności przedsiębiorcy.

3. Urzędowe Świadectwo Rejestracji niesie za sobą tak dużą wartość dodaną dla marki, że wiele firm posługuję się znakiem ®bezprawnie, ryzykując odpowiedzialność karną i karę grzywny.

Dodatkowo, z uwagi na fakt, iż prawo ochronne na znak towarowy przyznawane jest minimum na 10 lat, tym samym ubiegając się o ochronę znaku przedsiębiorca przekazuje swoim Klientom, kontrahentom i partnerom biznesowym informację, iż poważnie traktuje swoją firmę, swój biznes. Świadectwo rejestracji z wytłoczonym orłem to gwarancja profesjonalizmu i innowacyjności.
Takiej wiarygodności nie da się tak łatwo kupić. Urzędowe Świadectwo Rejestracji znaku towarowego to prawdziwa wartość, realny klejnot w Twojej firmie.

Autor: Katarzyna Kędzierska – prawnik, rzecznik patentowy. Właścicielka butikowej kancelarii patentowej. Ekspert w zakresie prawa własności intelektualnej z blisko 10 letnim doświadczeniem w pracy zawodowej. Praktyk biznesu. www.kkedzierska.pl