Czym innym jest wiarygodna marka, którą świadomie buduje się latami, bazując na wyznawanych wartościach i uczciwości w relacjach biznesowych. Tej opinii nie możesz kupić.

A gdyby tak to niezależna, państwowa jednostka przyznawała certyfikat jakości?

Taką możliwość posiada każdy przedsiębiorca. Każdy może zastrzec swoją markę/znak towarowy w Urzędzie Patentowym, a otrzymane w wyniku takiego procesu Urzędowe Świadectwo Rejestracji stanowi o prawdziwej wiarygodności firmy.
Dlaczego? Oto 3 najważniejsze powody:

1. Aby otrzymać upragnioną rejestrację marki/znaku towarowego trzeba spełnić szereg wymogów, także prawnych. Zwykłe wniesienie opłaty nie wystarczy. Dodatkowo, całość postępowania trwa ok. 1,5 roku.

2. Otrzymanie prawa ochronnego w Urzędzie Patentowym to najlepsza i prawdziwa gwarancja innowacyjności przedsiębiorcy.

3. Urzędowe Świadectwo Rejestracji niesie za sobą tak dużą wartość dodaną dla marki, że wiele firm posługuję się znakiem ®bezprawnie, ryzykując odpowiedzialność karną i karę grzywny.

Dodatkowo, z uwagi na fakt, iż prawo ochronne na znak towarowy przyznawane jest minimum na 10 lat, tym samym ubiegając się o ochronę znaku przedsiębiorca przekazuje swoim Klientom, kontrahentom i partnerom biznesowym informację, iż poważnie traktuje swoją firmę, swój biznes. Świadectwo rejestracji z wytłoczonym orłem to gwarancja profesjonalizmu i innowacyjności.
Takiej wiarygodności nie da się tak łatwo kupić. Urzędowe Świadectwo Rejestracji znaku towarowego to prawdziwa wartość, realny klejnot w Twojej firmie.

Autor: Katarzyna Kędzierska – prawnik, rzecznik patentowy. Właścicielka butikowej kancelarii patentowej. Ekspert w zakresie prawa własności intelektualnej z blisko 10 letnim doświadczeniem w pracy zawodowej. Praktyk biznesu. www.kkedzierska.pl

Branding | Marka | Wizerunek

Czytaj także