Predathlon wyróżnia się spośród innych zawodów triatlonowych w Polsce tylko jedną rzeczą. Tak samo jak pozostałe wypełniony jest po brzegi adrenaliną, mnóstwem pozytywnej energii oraz przede wszystkim wspaniałymi ludźmi, pokonującymi własne ograniczenia. Jednak nigdzie indziej nie ma tak widokowych tras jak w Suwalskim Parku Narodowym. Potwierdziło to w zeszłym roku wielu uczestników pierwszej edycji Predathlonu, mających doświadczenie na trasach rozmieszczonych od Bieszczad po plaże Bałtyku. Części z nich zdarzało się przerwać na chwilę wyścig, by ustrzelić fotkę krajobrazowej perełki. Obiecali, że w tym roku pojawią się na linii startu w Turtulu, by przeżyć niesamowitą przygodę na najpiękniejszej trasie triatlonu.

predathlon II edycja

– Osoby czynnie uprawiające sport dobrze znają Predathlon i wciąż powiększają listę uczestników. Dlatego szczególne zaproszenie kieruję do amatorów i wszystkich, którzy wciąż zastanawiają się nad startem. Naprawdę warto – mówi Iwona Łobasiuk, jedna z organizatorów, na co dzień szefowa suwalskiej firmy Ideal Line oraz zapalona miłośniczka biegania. –   Na urozmaiconej rzeźbie terenu zmierzymy się ze sobą w jeździe na rowerach, w biegu, a także w wodzie. Jednak zamiast tradycyjnego pływania wsiądziemy do kajaków, by powalczyć z falami najgłębszego jeziora w Polsce – Hańcza. Jeszcze niezdecydowanych chcę zachęcić tegorocznym hasłem: jedyny płaski odcinek pokonacie w kajaku. Rower i bieg to już tylko w górę lub w dół.

Organizatorzy przygotowali również wyzwania dla osób stroniących od wyzwań triatlonu. Mogą oni spróbować swoich sił tylko w biegu lub w marszu z kijkami. Wystarczy tylko że zapiszą się na Predathlon Run lub Predathlon Nordic Walking i przygotują się na ogromną dawkę miłych zaskoczeń oraz pozytywnych emocji. A na najmłodszych czeka Predathlon Kids – bieg na trzech dystansach z niespodziankami i strefa zabawy. Co ważne, na listę zawodników zapisywane są już czterolatki.

 – Tworząc Predathlon założyliśmy, że nie może być to impreza skierowana tylko do ograniczonego grona odbiorców. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. – mówi Iwona Łobasiuk – Również liczymy na to, że uczestnicy Predathlon Kids zachwycą się rywalizacją w zawodach i za kilkanaście lat staną ze sobą na trasie triatlonu.

predathlon II edycja

Zapisów można dokonać na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/1533.html lub za pomocą przycisku na facbookowym profilu https://www.facebook.com/predathlon.

Portal LadyBusiness.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

iwona łobasiuk | predathlon | suwalszczyzna

Czytaj także