Zmieniamy się dla Was, bo takie są Wasze potrzeby. Płacenie za treści w sieci jest dla wielu użytkowników barierą nie do pokonania, więc ją likwidujemy.

Najważniejsze pozostaje bez zmian: my pytamy, Ty oszczędzasz cenny w chorobie czas. Każdego dnia zbieramy informacje, sprawdzamy i aktualizujemy. A kiedy Ty musisz sprawdzić, jak i gdzie można leczyć raka, wejdź na Mednavi.pl. Działamy jak Twoja Medyczna nawigacja. Bez żadnych opłat. Premium masz teraz w standardzie.

Zdecydowaliśmy się na otwarcie serwisu, czyli likwidację wersji premium, widząc, jak wiele osób wchodzi na strony Mednavi i zakłada bezpłatne konto, ale nie korzysta z treści objętych opłatą. Jednocześnie odbieraliśmy mnóstwo mejlowych zapytań dotyczących dostępności leczenia, czy placówek, które oferują jakąś terapię. Właśnie takie informacje były dostępne w wersji premium. Są one użytkownikom Mednavi potrzebne, ale płacenie za treści stanowiło barierę, którą trudno pokonać – tłumaczy zmianę modelu działania Ina Dźwierzyńska, pomysłodawczyni serwisu Mednavi.pl.

I dodaje: – Gdy sama zachorowałam, od kilku lekarzy słyszałam, że usunięcie guza z mojej głowy oznacza uszkodzenie nerwu twarzowego. Szukałam szpitala, w którym robi się operacje inna metodą. Znalezienie takiej placówki zajęło mi z pomocą rodziny i przyjaciół dwa tygodnie. Mednavi wymyśliłam tuż po operacji jako narzędzie dla osób w podobnej sytuacji. Bo po diagnozie mamy właśnie podstawowe pytania: jak i gdzie mogę się leczyć. Za takie informacje dostępne natychmiast, bez przekopywania internetu i obdzwaniania szpitali byłabym jako pacjentka skłonna zapłacić. Ale wiele osób nie chce płacić za informacje w sieci, bo to nie papierowa gazeta czy książka, a inne boją się transakcji w internecie. Wychodzimy takim osobom naprzeciw.

Teraz płatnych treści w Mednavi nie ma.

Mednavi tworzy graficzne ścieżki leczenia nowotworów z pomocą onkologów, chirurgów, radioterapeutów, neurochirurgów, urologów, ginekologów i innych specjalistów. Schematy uwzględniają wytyczne europejskich lekarzy i polską specyfikę – można zobaczyć, jakie terapie są w Polsce bezpłatne, a jakie nie są refundowane przez NFZ. W dziale „Gdzie się leczyć” opisanych jest ok. 600 placówek oferujących chorym na raka leczenie i badania. Informacje są cały czas poszerzane i aktualizowane. Zespół Mednavi zbiera dane od lekarzy, NFZ i szpitali.

– My pytamy, Ty oszczędzasz czas – taka jest nasza idea – mówi Ina Dźwierzyńska. Jesteśmy jak notatki, które chory powinien zebrać po długich rozmowach z lekarzami, przeszukiwaniu zasobów NFZ i obdzwonieniu szpitali. Zrobiliśmy te notatki za chorych.

By korzystać z wszystkich treści Mednavi wystarczy się zalogować. Bezpłatne konto umożliwia stworzenie osobistej biblioteki – można w niej zapisać wybrany schemat leczenia choroby, profile placówek i porady ekspertów. Dzięki bibliotece wszystkie potrzebne treści są pod ręką bez konieczności ich ponownego wyszukiwania.

Część treści, m.in. porady ekspertów dostępna jest także dla osób niezalogowanych. Osoby, które wykupiły na Mednavi.pl dostęp do treści premium, otrzymają od serwisu rekompensatę tego wydatku.

Źródło: www.mednavi.pl

gdzie leczyć nowotwór | mednavi.pl

Czytaj także