Pomoże nam w tym strona Wordle (www.wordle.net). Wordle generuje grafikę w postaci ‘chmury słów’. Jeśli dobrze zdefiniujemy to, co chcemy przekazać tekstem i zwrócimy uwagę na słowa kluczowe już na etapie konstruowania tekstu, nasz czytelnik chwilę po zerknięciu na naszą ‘chmurę słów’, będzie wiedział czy strona czy oferta dotyczy tematu, którego właśnie poszukuje. Program Wordle ‘wychwytuje’ i uwypukla słowa na podstawie ich zagęszczenia w tekście. I to w błyskawiczny sposób. Z aplikacji można skorzystać na dwa sposoby:

1. wpisując tekst w pole ‘Paste In a bunch of text’
-Klikamy ‘Go’
Pokazuje nam się pierwsza grafika:
-Klikamy ‘Randomize’, żeby przejść do pozostałych grafik i odkryć te same słowa w innej odsłonie graficznej.
Akurat w tej grafice możemy zaproponować usprawnienie. Usuwając słowa ‘przez’ i ‘związanej’ grafika będzie się koncentrować tylko na preferowanych słowach kluczowych.

2. wpisując adres strony do przeanalizowania polu ‘URL’. Warunkiem skorzystania z analizy strony jest podpięcie mechanizmu ‘feedu’ np. RSS. Stroną, którą można w ten sposób ‘przeskanować’ jest np. strona patrona medialnego konferencji Lady Business Club. Ukończony obrazek można wydrukować, zapisać, przesłać znajomym czy opublikować go w galerii Wordle.

Wordle może nam też posłużyć do stworzenia prostej grafiki z wykorzystaniem oryginalnej czcionki.

Polecam także to narzędzie do sprawdzenia, czy tekst w naszej ofercie, blogu czy na stronie internetowej rzeczywiście zawiera treść, która rzeczywiście chcemy, żeby zapadła w pamięć, po jednym spojrzeniu.

Potrzebujesz szybko ciekawej grafiki? Zajrzyj na http://www.wordle.net/

Miłego ‘randomizowania’

Autor: Monika Sońta

Chmura tagów | Monika Sońta | Tagi | Wordle

Czytaj także