Najchętniej oglądanymi przez Polaków materiałami są te o charakterze rozrywkowym, aż 75 proc. respondentów wybiera takie nagrania. Na drugim miejscu plasują się wideo informacyjne, a na trzecim poradnikowe. Internet ma nie tylko bawić, rozśmieszać i pozwolić odprężyć się po ciężkim dniu pracy, ale również dostarczać w przystępny sposób najświeższe informacje. Nagrania newsowe częściej oglądają respondenci w wieku 50 lat i więcej niż młodzież w wieku 15-18 lat. Znaczące dla Polaków są również materiały o charakterze poradnikowym, które chętniej oglądają kobiety (62 proc.), niż mężczyźni (52 proc.).

Co będziemy oglądać w przyszłości w Internecie? Ponad 1/3 badanych nie jest w stanie wskazać, do jakiej usługi wideo będzie należała przyszłość Internetu, 36 proc. respondentów uważa, że usługa VOD – video na żądanie, zdominuje w przyszłości sieć internetową. Wyniki raportu pokazują również, że najmniej popularne okazują się tradycyjne kanały TV z transmisją na żywo na stronie internetowej. Tradycyjne kanały wideo są wypierane przez nowoczesne techniki takie jak VOD czy telewizję internetową na żywo.

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, iż 70 proc. badanych korzysta z Internetu codziennie lub prawie codziennie. Jedynie 9 proc. respondentów korzysta z sieci raz w tygodniu bądź jeszcze rzadziej. Kto ogląda materiały video w Internecie? Mężczyźni częściej niż kobiety oglądają nagrania zamieszczane w sieci oraz osoby młode w wieku 15-18 lat (91 proc.). Ponad połowa badanych osób w wieku 50 lat i więcej, korzysta z Internetu w celu obejrzenia materiałów wideo.

Niniejsze badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Newsrm.TV przez ośrodek badania opinii publicznej IQS 96! w dniach 19.05-21.05.2015 r. z wykorzystaniem ankiety internetowej techniką RTS na próbie 1000 polskich internautów w wieku 15 lat i więcej dobranej w sposób losowo-kwotowy. Raport można pobrać ze strony www.newsrm.tv.

***

Newsrm.TV jest telewizyjną agencją informacyjną zajmującą się dostarczaniem newsów w formie wideo największym stacjom telewizyjnym, radiowym, portalom internetowym oraz wydawnictwom prasowym. Zespół agencji tworzą reporterzy i dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem, dbający o to by informacje były zawsze rzetelne i aktualne.

vod; rozrywka w internecie

Czytaj także