„Puls Biznesu” dostrzega i docenia rosnącą rolę kobiet w zarządzaniu przedsiębiorstwami w Polsce. Najbardziej przedsiębiorcze z nich stworzą ranking „100 Kobiet Biznesu 2017”. Zostanie on opublikowany w grudniu w formie ekskluzywnego dodatku do dziennika „Puls Biznesu”. Rankingowi, jak co roku, towarzyszyć będzie plebiscyt czytelników. Spośród zgłoszeń redakcja wytypuje 10 pań, a internauci wskażą tę, która otrzyma tytuł „Kobiety Biznesu 2017 roku”.

W rankingu mogą brać udział panie, które co najmniej od 2015 r. pełnią funkcję prezesów lub są właścicielkami 100 proc. udziałów firmy. O miejscu zadecyduje kondycja finansowa zarządzanych przez nie przedsiębiorstw. Dane finansowe będzie analizowała wywiadownia gospodarcza Bisnode, autor rankingu „100 Kobiet Biznesu”.

Natomiast do plebiscytu można nominować panie bez względu na pełnione przez nie funkcje, wielkość firmy czy obroty – tu nie liczą się kryteria finansowe, lecz osiągnięcia, oryginalność, innowacyjność. Zachęcamy do zgłaszania kandydatek ze świata biznesu, nauki, polityki, organizacji charytatywnych itp.

Projekt zakończy uroczysta gala finałowa, podczas której zostaną wręczone wyróżnienia laureatkom tegorocznego rankingu.

Udział w rankingu i plebiscycie jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 1 października.

Kobiety kształtują rynek w równym stopniu co mężczyźni. Wymaga to ciężkiej pracy, ale efekty motywują do dalszego działania. Już od ponad 30 lat jestem aktywna biznesowo na rynku nieruchomości za granicą, jak i w Polsce. Cieszy mnie to, iż firma którą od początku kieruję, nieustannie się rozwija, a klienci darzą nas dużym zaufaniem. Znalezienie się w tak zaszczytnym gronie laureatek rankingu „100 Kobiet Biznesu” to prawdziwa przyjemność. W perspektywie całego zestawienia dobrze widać jak silna jest obecność kobiet w biznesie, a uwagę zwraca przede wszystkim różnorodność branż, w których odnosimy sukcesy. Zachęcam serdecznie Panie kierujące firmami do wzięcia udziału w tym rzetelnym i obiektywnym konkursie. Warto pokazać, że jesteśmy przedsiębiorcze.
Monika Dębska – Pastakia, Partner i Prezes Knight Frank Sp. z o.o.
Laureatka rankingu „100 Kobiet Biznesu 2016”

Więcej informacji o plebiscycie TUTAJ

LadyBusiness.pl objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

100 kobiet biznesu | puls biznesu

Czytaj także