Laser frakcyjny jest popularnym urządzeniem stosowanym przez dermatologów i specjalistów medycyny estetycznej na całym świecie. Stanowi nie tylko skuteczne narzędzie w walce ze starzeniem, przebarwieniami i różnego rodzaju bliznami, ale również jest szeroko stosowany w usuwaniu śladów potrądzikowych. Widoczny lifting, zmniejszenie rozstępów, wygładzenie zmarszczek- sposobów jego użycia jest naprawdę wiele.Trzeba pamiętać, że laser frakcyjny nie jest zabiegiem jednorazowym- dla uzyskania imponujących efektów wymaga wykonania całej serii.

„Jest kilka szczególnych dni w roku, kiedy chcemy wyglądać i czuć się wyjątkowo, a noc sylwestrowa jest niewątpliwie jedną z nich. Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 są idealnym sposobem na prawdziwą zmianę w kondycji naszej skóry, ale trzeba je wykonać z wyprzedzeniem czasowym, dlatego do Derma Instytut zapraszamy już teraz!”- mówi Marcin Janusek, właściciel kliniki medycyny estetycznej i kosmetologii Derma Instytut.

Jakie są jego największe zalety?
 • wielofunkcyjność
 • szybkość gojenia się ran pozabiegowych
 • brak krwawienia
 • brak szwów
 • wykonanie metodą bezkontaktową
 • niezwykła precyzja
Jak działa?

Wyjątkowe parametry lasera pozwalają na głębszą penetrację w głąb skóry oraz skrócony okres gojenia. Może być stosowany w trybie chirurgicznym oraz frakcyjnym, do zabiegów medycyny estetycznej. Najważniejszą kwestią przy zabiegach frakcyjnych laserem CO2 jest głębokość penetracji połączona z jednorodnym rozkładem energii plamki zabiegowej. Wysoka moc szczytowa i mała plamka zabiegowa gwarantują doskonałe efekty i krótki czas gojenia. Finexel, czyli urządzenie, którego używamy w Derma Instytut, posiada zaawansowane źródło laserowe, oferując niezwykłą precyzję zabiegową, dzięki średnicy plamki 80um oraz trybowi UltraPulse o wysokiej mocy szczytowej. Wyposażony jest w szybki skaner z największym polem zabiegowym dostępnym na polskim rynku, dla maksymalnego skrócenia czasu zabiegu.

Przebieg zabiegu

Po oczyszczeniu i zdezynfekowaniu miejsca zabiegu rozpoczyna się użycie lasera. Wiązka stempluje skórę miejsce przy miejscu, ale zawsze dookoła poparzonej tkanki, pozostawia pasek zdrowej skóry, która ma za zadanie odbudować tę uszkodzoną. Ciepło pozostawia charakterystyczne ślady w formie pieczątek. Po tej części osoba wykonująca zabieg nakłada na skórę pacjenta maskę kojącą. Całość trwa od 30 minut do godziny. Zabieg może trwać dłużej, jeśli powierzchnia skóry jest większa lub gdy laser wykorzystywany jest na więcej niż jednej partiach ciała. Zabieg jest bolesny, a dyskomfort odczuwany jest jeszcze przez kolejne cztery godziny po wykonaniu.

Dla kogo zabieg laserem frakcyjnym?

Opisywany zabieg jest idealny dla wszystkich zmagającymi się z problemami skórnymi- przebarwieniami, utratą jędrności, bliznami potrądzikowymi, bruzdami. Należy jednak pamiętać o szeregu przeciwskazań, oto kilka z nich:

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • choroby nowotworowe i okres karencji onkologicznej;
 • przewlekłe dermatozy, np. łuszczyca;
 • stosowanie retinoidów miejscowo i doustnie
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność serca, cukrzyca

Pełna lista dostępna >>>TUTAJ<<<  

O marce:

Derma Instytut to popularne miejsce na mapie Wrocławia, którego założycielem jest Marcin Janusek, znany i ceniony wśród gwiazd specjalista od medycyny estetycznej. Już od 2015 roku pacjenci korzystają z jego usług. Filozofią stworzonej w 2020 roku Kliniki jest wysoka jakość produktów, gwarancja bezpieczeństwa zabiegów, komfort dla pacjenta w trakcie ich wykonywania oraz doskonałe i długotrwałe efekty. Do sukcesów Derma Instytut i całego zespołu należy zaliczyć m.in. nagrodę Orły Medycyny za 2020 rok. To prestiżowe wyróżnienie otrzymują tylko najlepsze placówki medyczne. Nagroda przyznawana jest na podstawie ocen wystawionych przez pacjentów. Więcej na temat marki na:  https://dermainst.pl/ 

derma instytut | laser frakcyjny

Czytaj także