Budżet domowy

Sprawy domowych finansów w przypadku aż 60% kobiet spoczywają na nich samych. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jedna trzecia odpowiedzi dotyczyła współodpowiedzialności za stan budżetu, wynika z tego, iż ponad 90% gospodarstw domowych jest zarządzanych przez Polki.

OPTIMA_Polka_a_finanseRozrzutność kontrolowana

Owszem, Polki są rozrzutne, ale tylko, jeśli chodzi o okazywanie uczuć bliskim. Czasem zdarza im się zostawić parę złotych więcej na zakupach, zwłaszcza w okresie sezonowych wyprzedaży. Do okazyjnych zakupowych szaleństw przyznaje się 31% ankietowanych.

 

Zobowiązania finansowe i rodzinne pożyczki

Jeśli chodzi o spłatę rachunków i wszelkich innych zobowiązań finansowych, to niemal połowa ankietowanych zawsze spłaca swoje długi terminowo, druga połowa zaś czasami ma drobne opóźnienia.

Gdy pojawią się nieoczekiwane wydatki, Optimamy unikają pożyczania pieniędzy od rodziny. Aż 43% sądzi, że to bardzo krępujące, a 11% uważa wręcz, że to sytuacja prowadząca do konfliktów. Pomimo wszelkich przeciwności losu – tych dużych, i tych małych – Polki są zaradne i potrafią wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. Wszystko to za sprawą dwóch kluczowych cech – optymizmu oraz racjonalności.

Źródło: http://optimisci.pl/polka-optymistyczna-i-zaradna/

zaradna polka

Czytaj także