Raport zawiera szczegółową analizę kondycji finansowej wybranych podmiotów, ocenia rozmiar sektora w Polsce i szacuje jego potencjał wzrostowy.
Raport składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera analizę porównawczą całego rynku, w tym regulacje prawne, z uwzględnieniem najświeższych zmian legislacyjnych, pozwalających na swobodniejsze przetwarzanie informacji gospodarczej. Obok zagadnień prawnych dokonano podziału podmiotów oferujących informacje gospodarcze, wyróżniając cztery kategorie:
– Biura informacji gospodarczej (BIG),
– Wywiadownie gospodarcze (WG),
– Źródła bankowe (ŹB),
– Pozostali dostawcy (PD).
Druga część raportu obejmuje drobiazgową charakterystykę kilkudziesięciu podmiotów oferujących informacje gospodarcze, opartą na analizie profilu podmiotu, jego przychodach i efektywności sprzedaży, kosztach, zyskach netto, kapitale własnym, należności, a także strukturze kapitałowej.
Obserwujemy stabilny wzrost polskiego rynku informacji gospodarczej od 2012 roku. W latach 2012-2015 przychody ogółem urosły z 321 mln złotych w 2012 roku do 440 mln złotych w 2015 roku, co daje ponad 37-procentowy wzrost przychodów w badanym okresie. – informuje Andrzej Staniszewski, ekspert ze Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji.
Wspólną charakterystyką analizowanych dostawców informacji gospodarczej są konkurencyjność budowana w oparciu o technologię IT oraz dostęp do baz i rejestrów publicznych. Przedmiotem działalności analizowanych podmiotów jest również przetwarzanie informacji o zadłużeniu niebędącej informacją gospodarczą.
Raport wyczerpująco odnosi się do kondycji rynku podmiotów zajmujących się dostarczaniem informacji gospodarczych, wskazując na coraz większą ich rolę we wzmacnianiu sektorów prywatnego i publicznego.
Więcej informacji na temat raportu Rynek gospodarczy w Polsce – wyniki branży 2012-2015. Analiza sprawozdań finansowych:
Raport dostępny jest tutaj
Więcej informacji o Stowarzyszeniu Profesjonalistów Informacji: http://www.spi.org.pl/
Źródło: materiał prasowy