To opowiadanie, w którym Żaba Helena, Żuk Onufry, Pasikonik Zdzisław, Dżdżownica Eulalia, Pająk Marian, Ważka Klara i Kret Pafnucy poszukują swojego przyjaciela Trzmiela Stefana, którego od poprzedniego dnia nikt nie widział.

Pomysłodawczynią projektu jest Anna Jędrzejewska, która od trzech sezonów prowadzi Ogród Matyldy 'Jak rośnie jedzenie’ w Zoo w Gdańsku. Piękne, unikalne miejsce, w którym pokazuje rośliny jadalne z naszej strefy klimatycznej. (więcej informacji TUTAJ)

Licznych odwiedzających oprowadza po ogrodzie, zaglądamy na grządki i inspekty, do szklarni i do oczka wodnego, patrzymy na drzewka i krzewy, opowiada ciekawostki o warzywach, owocach i ziołach, zwraca uwagę na zapachy i smaki oraz walory kulinarne i zdrowotne roślin. Rozmawiamy także o ważnej roli owadów i małych zwierząt, naturalnych mieszkańców środowiska.

W ramach „Klasy Matyldy” prowadzi warsztaty tematyczne dla dzieci, rodzin, grup, przedszkoli i szkół, oraz okazjonalne: świąteczne, urodzinowe, eventowe. „Z ogrodu do kuchni” to zajęcia z wiedzy o roślinach jadalnych, „Co w trawie żyje, wśród kwiatów fruwa i w oczku pływa” o owadach i zwierzętach w ogrodzie, „Mój pierwszy ogródek”: zakładanie mini ogródków w wytłaczankach do jajek, „Zioła, smaki i zapachy” o walorach i zastosowaniu ziół w kuchni. Zajęcia uczą poprzez zabawę, rozwijają samodzielność i kreatywność, stymulują do podejmowania zdrowotnych i ekologicznych wyborów. To dawka wiedzy i umiejętności przydatnych na całe życie, dzieci odkrywają nowe pasje i cieszą się wspólnie spędzonym czasem z rówieśnikami lub rodziną.

Każda bajka to zajmująca, kolorowo ilustrowana historia z czytelnym morałem: przyjaźń, odwaga, różnorodność, współzależność, opieka, ekologia, mądrość, wdzięczność, a każda piosenka to wpadająca w ucho melodia z wesołym refrenem.

Rozwija także cykliczny program 'Kuchnia Matyldy’, w którym dzieci poznają warzywa, owoce i zioła, uczą się samodzielnego przyrządzania prostych, zdrowych potraw oraz kształtują poprawne nawyki żywieniowe. W zabawie uczestniczą także muppety: Szalony Pan Awokado, MC Grul, Lady Marchewka, Burak, Por, Pani Kaloria i inne, które wnoszą dodatkową dawkę zabawy oraz ciekawych informacji odnośnie roślin.

Książkę można kupić m.in. >>>TUTAJ<<<

Portal Ladybusiness.pl objął patronat nad książką.

Czytaj także