Kuchnia jest miejscem, w którym oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. To tam wykonujemy precyzyjne czynności. Ważne więc, aby strefy robocze były idealnie doświetlone. Źródła światła dobieramy, kierując się przede wszystkim funkcją, jaką musi ono pełnić w konkretnym pomieszczeniu. W kuchni centralnie umieszczona lampa nawet o dużej mocy, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przygotowując posiłki, będziemy ustawieni tyłem do źródła światła, przez co zasłonimy sobie widoczność. W takich warunkach trudno jest kroić produkty czy zmywać naczynia. Sprawdzą się natomiast punkty świetlne umieszczone miejscowo. Blat roboczy doskonale podświetlą zwisy umieszczone tuż nad nim – jedno lub wielopunktowe, dopasowane do pozostałych świetlnych elementów w kuchni. Kolejnym miejscem wymagającym dobrego oświetlenia jest wyspa kuchenna. Nad nią możemy umieścić 2-3 lampy wiszące, np. Selene, Conrad czy bardziej industrialne Trinity BRITOP Lighting, które nadadzą temu miejscu charakteru, a jednocześnie dobrze zaakcentują przestrzeń roboczą. Dopełnieniem oświetlenia będą oprawy montowane na cokołach szafek kuchennych, do tego celu BRITOP Lighting stworzył całą kolekcję opraw zaprojektowanych przez Jaco Design – tj. najnowsze lustrzane LED Fortune oraz LIVE, Magic czy Cristal. Wyznaczą one szlak komunikacyjny w kuchni, a przy okazji stworzą intymny nastrój, efektownie podświetlając meble. Dodatkową zaletą jest energooszczędność tych opraw LED – zaświecone przez całą noc będą wyznaczać drogę do kuchni. Światło ogólne sprawdzi się natomiast np. podczas sprzątania podłogi.
trinity%20chrom_2%20
W jadalni oświetlenie ma tworzyć przytulny nastrój oraz sprzyjać spożywaniu posiłków. Jest to szczególnie ważne, bo przy stole spotykają się wszyscy domownicy. Światło buduje tu atmosferę bliskości. W jadalni doskonałe będzie oświetlenie punktowe. Wielopunktowa lampa, np. Bulb lub Nova marki BRITOP Lighting zawieszona na odpowiedniej wysokości nad stołem będzie także ozdobą całego wnętrza. Jeśli w pomieszczeniu jest kredens, można go zaakcentować dyskretnym kinkietem pasującym do całości aranżacji. W przypadku jadalni ważna jest też temperatura barwowa światła. Chłodne sprawi, że potrawy będą wyglądały nieapetycznie i blado, dlatego zalecane jest ciepłe, poniżej 3300 K. Im cieplejsze światło, tym będzie przytulniej, a posiłki będą jeszcze smaczniejsze. Inspiracje i więcej informacji na temat nowoczesnego oświetlenia można znaleźć na stronie: www.brioplighting.pl.
Źródło: materiał prasowy
Firma BRITOP Lighting, mająca swoją siedzibie w Bierawie, specjalizuje się w produkcji i dystrybucji oświetlenia stworzonego w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Profesjonalne zaplecze projektowe oraz zespół specjalistów, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą swojej pracy, pozwalają jej kreować trendy w branży oświetleniowej. Produkty tej marki łączą w sobie najwyższą jakość i modny design, a przez to zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.
design

Czytaj także