Dla mnie to krótka mini-ankieta mailowa to kolejna metoda, żeby np. zebrać potrzeby szkoleniowe od uczestników i zebrać ich oczekiwania nawet przed szkoleniem. Przejdźmy do konkretów.

1. Jeśli korzystamy z Outlooka, instrukcję napisał dla nas zespół Microsoft:http://office.microsoft.com/pl-pl/outlook-help/tworzenie-sondazy-w-wiadomosciach-e-mail-i-przegladanie-wynikow-HP010080425.aspx Ankietę polecam przy:
– ustalaniu terminów spotkań (szybkie głosowanie na konkretne, zaproponowane przez nas daty)
– odpowiedzi na pytania zamknięte np. wybór odpowiedzi Tak/ Nie

2. Jeśli mamy dużą sieć na facebooku, możemy zapytać znajomych o opinię poprzez krótki sondaż:
W naszym facebookowaym profilu mamy opcję ‘Ask Question’.
Zadajemy pytanie w polu ‘Ask something’ àDodajemy opcje odpowiedzi à Publikujemy na naszym profilu.
Zapewne zapytanie: ‘A co z innymi, nieuwzględnionymi w pytaniach zamkniętych opiniami?’.
A od czego są komentarze na facebooku? Kto będzie się chciał wypowiedzieć poza ustalonym przez nas formatem, na pewno odnajdzie taką możliwość.

Ankieta podpowie rozwiązania. Poznaj opinię Twoich klientów.
Krótkie sondaże często nie wystarczają one do tego, żebyśmy poznały opinię naszej grupy docelowej. Wtedy z pomocą przychodzą nam aplikacje do tworzenia ankiet.
Kilka darmowych (w wersji podstawowej) zamieszczam poniżej. Na większości – także w abonamencie podstawowym – należy zarejestrować konto, co jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wtedy w jednym miejscu mamy zgromadzone wszystkie ankiety, których szablony możemy kopiować przy tworzeniu kolejnych ankiet.
http://www.ankietka.pl/
http://www.webankieta.pl/ – tutaj warto zobaczyć demonstrację online oraz zajrzeć na blog
http://www.webankieta.pl/blog, gdzie pojawiają się informacje o szkoleniach w ramach Akademii Webankiety.
http://moje-ankiety.pl/ – tutaj ciekawą opcją jest Panel Płatnych Ankiet http://panel.moje-ankiety.pl/, gzie po zapisaniu się mamy różne opcje przeliczania wypełnionych przez nas ankiet na punkty. Zachęcam do skorzystania z opcji ‘Panel charytatywny – Podaruj kliknięcie’.

Dostępne są także ankietowe aplikacje zagraniczne:
http://www.surveymonkey.com/ – z doświadczenia mogę zarekomendować ten serwis ze względu na przejrzystą strukturę przy analizowaniu danych i przesyłania ich w różnych typach pliku do Excela czy bardziej zaawansowanych programów statystycznych (SPSS). Ładnie się eksportuje. Jeśli zależy nam na opcjach zaawansowanych np. przypomnieniach o ankiecie do wypełnienia wysyłanych automatycznie do adresatów czy zaprojektowaniu graficznym raportu, dobrym rozwiązaniem jest www.2ask.net. Po 30-sto dniowym teście próbnym jest to jednak usługa płatna.

Jak widać serwisów z ankietami online jest wiele. Czas zacząć myśleć, o co dokładnie chcemy zapytać…

Autor: Monika Sońta

Ankiety | Monika Sońta | Social Media

Czytaj także