Nadrzędny cel Balu był zgodny z misją Rotary i służyć miał pozyskaniu funduszy na wdrożenie programu GOOD START na rzecz przeciwdziałania wykluczeniom społecznym dzieci oraz na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób potrzebujących. W ramach projektu GOOD START wyposażane są świetlice w sprzęt taki jak tablica multimedialna, rzutnik, komputer i w specjalne oprogramowanie umożliwiające naukę angielskiego poprzez zabawę, bez konieczności zaangażowania nauczyciela angielskiego.

16472815_1143246582454879_118247138966756119_n

Impreza miała miejsce w reprezentacyjnych wnętrzach Park Cafe & Rest, w przytulnym otoczeniu Parku Zdrojowego i skupiła znamienite grono Gości. Sponsorem Głównym Balu było Porsche Centrum Warszawa, a przybywający przed wejściem mogli podziwiać eleganckie sylwetki samochodów tej prestiżowej marki.

Wieczór rozpoczęło przemówienie Prezydent RC Warszawa Konstancin Sylwii Mażulis oraz tradycyjne uderzenie w dzwon. Zarys projektów pomocowych przybliżyła zebranym Prezydent Elekt Magdalena Helwing, a Członek Zarządu Klubu oraz jednocześnie Prezes Porsche Club Poland Stanisław Helwing podziękował wszystkim Gościom za obecność, a Sponsorom za aktywne wsparcie organizacji całej imprezy. Konferansjerem Balu był Rafał Sadowski – aktor śpiewający, teatralny i filmowy, który udowodnił, że w pełni zasługuje na miano „polskiego Franka Sinatry”. Jego wykonania szlagierów i hitów muzycznych doskonale wpisały się w klimat Balu.

Wydarzenie było też okazją do świętowania 120-lecia powstania Konstancina oraz 100-lecia uznania tej miejscowości za Uzdrowisko. Z tej okazji słowa uznania dla projektów charytatywnych Klubu przekazał w liście skierowanym do uczestników Balu Burmistrz Konstancina Pan Kazimierz Jańczuk. Uroczystym i wzruszającym zwieńczeniem części oficjalnej Balu było wręczenie odznaczenia Paula Harrisa osobie niezwykle zasłużonej dla Klubu i całej społeczności rotariańskiej. Sylwetkę Andrzeja Radzimińskiego przedstawił gościom Andrzej Cieślawski – Past Prezydent Klubu Rotary Warszawa City, współzałożyciel klubu w Konstancinie i wieloletni Asystent Gubernatora. Wyraził on dumę całego Klubu z tego, iż takie wyróżnienie mogło zostać wręczone właśnie Andrzejowi Radzimińskiemu w czasie historycznego I Balu Rotary w Konstancinie. Nie byłoby prawdziwego Balu bez oszałamiających kreacji! Jedną z atrakcji Wieczoru był pierwszy w Konstancinie pokaz mody damskiej uznanej projektantki Doroty Goldpoint. To luksusowa marka dla kobiet, stworzona z miłości do piękna i pasji do tworzenia. Właścicielka marki, Dorota Goldpoint to ulubiona projektantka wielu gwiazd, o której mówi się, że kocha kobiety i pięknie je ubiera, niezależnie od wieku i rozmiaru. Zebranych zachwyciły wieczorowe kreacje, pełne koronek i futrzanych dodatków, a prezentacje strojów i modelki były długo oklaskiwane!

O doznania artystyczne w trakcie Wieczoru zadbała także Galeria Villa La Fleur, dzięki której podziwiać można było fantastyczne płótna uznanych malarzy i artystów, prezentowane w Sali Balowej Park Cafe & Rest.

16473652_1143242162455321_1159169565415267824_n

Prawdziwą dumą Organizatorów i fantastycznym zwieńczeniem części rozrywkowej Balu był fenomenalny występ wirtuoza skrzypiec Vadima Brodskiego. Artysta żywiołowo zawładnął sceną i sercami obecnych, a Jego wirtuozeria i kunszt wykonywanych utworów sprawiały, że ręce same składały się do braw! Vadim Brodski to potomek znakomitego Adolfa Brodskiego, pierwszego wykonawcy Koncertu skrzypcowego Piotra Czajkowskiego. Jest zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego oraz zdobywcą licznych nagród na europejskich i światowych konkursach. Vadim Brodski gra na skrzypcach Gennaro Gagliano z 1747 roku i jest jednym z nielicznych skrzypków w historii, który miał zaszczyt zagrać na słynnym instrumencie należącym do Niccolo Paganiniego. Występuje w polskiej TV, współpracuje także regularnie z telewizją włoską. Maestro zachwycił wykonaniem zarówno utworów klasycznych, jak i niezwykłych aranży piosenek Beatlesów. Trzeba przyznać, iż Jego kontakt z publicznością i swoboda bycia na scenie jest wręcz zniewalająca!

Goście Balu u przedstawicieli Rotaractu mogli nabyć szczęśliwe losy w loterii charytatywnej, zwłaszcza, że przewidziane do wylosowania nagrody były niezwykle atrakcyjne. Prawdziwe perełki czekały także na uczestników licytacji charytatywnych. Do wygrania były m. in. romantyczny weekend w Hotelu Szafir w Jastrzębiej Górze, płyta z muzyką i autografem Gwiazdy Wieczoru Wadima Brodskiego oraz obraz znanej konstancińskiej malarki Anny Bukowskiej. Najbardziej zażarta walka pomiędzy licytującymi toczyła się o pełne adrenaliny dni z Porsche. PORSCHE DRIVING EXPERIENCE oraz PORSCHE CAYENNE EXPERIENCE to całodniowe jazdy wybranymi modelami porsche na imprezach Porsche Driving w sezonie 2017. Absolutnie wyjątkowe wydarzenia dla miłośników motoryzacji, których licytacja w wymierny sposób wzbogaciła fundusz RC Warszawa Konstancin w całości przeznaczony na projekty charytatywne Klubu. Dodatkowo firma Porsche Centrum Warszawa przekazała do loterii wizytówkowej voucher na „Porsche Cayenne na weekend”.

16299158_1143589845753886_325126492565714531_n

Uroczysta kolacja, wzruszające chwile, wspaniałe występy artystyczne, zaciekłe licytacje – to wszystko złożyło się na cudowną, niezapomnianą atmosferę Wieczoru, w czasie którego nie zabrakło także tańców, muzyki i śpiewu do białego rana! Wszak to bal karnawałowy z wielką wartością dodaną – służbą innym ponad własną korzyść, wyrażoną w uzyskanych środkach w całości przekazanych na wymierne działania pomocowe RC Warszawa Konstancin.

Wielkie podziękowania kierujemy do Pana Jerzego Staraka, który wspomógł finansowo wdrożenie projektu GOOD START w Centrum Edukacji Interaktywnej w świetlicy Oddziału Dziecięcego szpitala STOCER w Konstancinie.

Sponsor Główny: Porsche Centrum Warszawa, Pan Jerzy Starak Partner: Galeria Villa La Fleur, Dorota Goldpoint

Patronat medialny: Przegląd Piaseczynski

Rotariański Bal Charytatywny w Konstancinie

Czytaj także