Blogerka #fajnainiechuda w najnowszej kampanii jesienno-zimowej kolekcji sklepu internetowego XL-ka, zachęca kobiety plus size do odwagi bycia sobą i dumy ze swojej kobiecości. Kampania „Odważ się być sobą” udowadnia, że można być piękną w każdym rozmiarze, a także, że zdjęcia promocyjne mogą być przygotowywane bez komputerowego retuszu ciała modelki.

– Kiedy rozpoczęłam prowadzenie bloga, nie spodziewałam się, że zostanie tak entuzjastycznie przyjęty. Zaskoczyły mnie podziękowania od czytelniczek za to, że dodaję im wiary w siebie oraz gratulacje za odwagę w pokazywaniu swoich kształtów. Zdałam sobie sprawę, że w stylizacjach niezmiernie ważne jest to, co o sobie myślimy i na ile sobie pozwolimy. Dlatego, gdy sklep XL-ka zaprosił mnie do współpracy, pomyślałam, że przy tej okazji możemy powiedzieć kobietom coś więcej, niż w co się ubrać. Wybrane do kampanii stylizacje odzwierciedlają hasło „odważ się być sobą”, podkreślają piękno kobiecych kształtów, dodają pewności siebie i przełamują stereotyp o tym, że kobieta plus size powinna ukrywać się pod ubraniem – mówi Kasia, autorka bloga #fajnainiechuda.

Sesja do kampanii powstała w Łodzi, stolicy młodych projektantów mody, skąd wywodzi się historia polskiego krawiectwa. Co ważne, zdjęcia nie zostały poddane obróbce graficznej, aby być w zgodzie z przekazem odwagi bycia sobą. Zdjęcia z backstage sesji.

Celem wspólnej akcji XL-ka oraz #fajnainiechuda jest zachęcenie kobiet do wiary w siebie i swoje możliwości. Zgodnie ze słowami Sophii Loren, że „Nic nie czyni kobiety piękniejszą, niż jej wiara w to, że jest piękna”, blogerka oraz sklep internetowy przekonują, że warto zdobyć się na odwagę bycia sobą.

– Przez długi czas szukaliśmy do współpracy osoby, która idealnie rozumie naszą ideę. Cenimy Kasię za to, że potrafi zainspirować kobiety do innego myślenia o sobie. Uważamy, że ma bardzo dobry gust i wspaniały charakter. Kampania „Odważ się być sobą” wpisuje się w długofalową strategię sklepujuż od ponad dwóch lat udowadniamy, że można być piękną w każdym rozmiarze oraz budujemy poczucie wartości u kobiet o różnych figurach i sylwetkach – mówi Martyna Nasiłowska, właścicielka sklepu XL-ka.

#fajnainiechuda to blog poświęcony zdrowej akceptacji siebie i swojej kobiecości. Poprzez pokazywanie stylizacji oraz stylu życia, przełamujących stereotypy kobiet plus size, autorka chce zainspirować obserwatorki do odwagi bycia sobą.

XL-ka.pl to sklep internetowy ukierunkowany na modę plus size, który wyrósł z rodzinnej firmy krawieckiej z tradycjami. Marka prowadzi sprzedaż modnych, nowoczesnych kolekcji, dostępnych w szerokim zakresie rozmiarów, z możliwością zakupu online.

Źródło: Katarzyna Skarbek, autorka bloga #fajnainiechuda; Martyna Nasiłowska, właścicielka sklepu xl-ka.pl

rozmiar xxl

Czytaj także