1. Wspieranie lokalnego rynku

Wspieranie lokalnego rynku to jedna z ważniejszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla swojego kraju oraz dla siebie. Przecież nie chcemy zostać pozbawieni możliwości zakupu wyjątkowych, wysokiej jakości ubrań.

Im bardziej będziemy nastawieni na zakupy od polskich modowych twórców, tym większą możliwość rozwoju im damy, a co za tym idzie, utrzymania się na rynku oraz poszerzania swojej oferty. Jednym słowem,  posiadanie w szafie ubrań z polskich pracowni, zrodzonych w kreatywnych umysłach Polaków, to prawdziwa duma.

2. Krótkie serie w kolekcjach

Kolekcje tworzone przez polskich projektantów to często bardzo krótkie serie. Oznacza to, że ubrania, które kupujemy występują w kilku, co najwyżej kilkudziesięciu egzemplarzach. To naprawdę mało! W przypadku dużych producentów odzieżowych są one szyte w ogromnej ilości  sztuk. Ulubiona marynarka lub sukienka, wydają nam się być unikatowe, a tak naprawdę noszone są przez tysiące ludzi na całym świecie. Wiele razy zdarzają się niezręczne sytuacje, gdy na przyjęciu spotykają się dwie panie w takich samych kreacjach, a przecież każda z nich chciała wyglądać wyjątkowo.

Kupując u polskiego projektanta jesteśmy pewni, że nasze ubranie jest praktycznie unikatowe.

3. Możliwość indywidualnego dopasowania projektu.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że bardzo często mamy możliwość współpracy z projektantem, podczas tworzenia naszego wymarzonego stroju. Sukienka, która spodobała nam się w showroomie, może zostać dowolnie zmodyfikowana według naszych potrzeb. To wspaniała możliwość, którą daje wielu projektantów. Wystarczy z niej skorzystać.

4. Oryginalność projektu.

Wiele kolekcji polskich twórców jest ponadczasowych. Inspirowane są trendami, ale rzadko ślepo za nimi podążają. Sprawia to, że ubrania te nie wychodzą z mody przez wiele lat. Zawsze wyglądają bardzo oryginalnie. Każdy projektant, niezależnie od tego czy pozostaje wierny klasyce, czy lubi szalone rozwiązania, dodaje od siebie pewne modyfikacje aktualnych trendów. Dlatego te kolekcje nie są odszywane według narzucanych i przyjętych obecnie modowych norm. Są tworzone na nowo, co czyni je nieśmiertelnymi.

5. Trudna dostępność, co czyni ubrania jeszcze bardziej wyjątkowymi.

Istnieje niewiele butików z kolekcjami polskich projektantów. Kilka znanych w Polsce marek prowadzi swoje showroomy w galeriach handlowych. Poza tym zakupów można dokonać tylko w Internecie. Trzeba się zatem trochę zagłębić w poszukiwaniach, jeżeli marzymy o czymś unikatowym w naszej szafie. To prawda, że ubrania proponowane przez polskich twórców nie są na wyciągnięcie ręki, ale właśnie to czyni je wyjątkowymi. Nie są dostępne dla wszystkich i osiągalne w prosty sposób. Dlatego kiedy już dokonamy zakupu u polskiego projektanta, traktujemy go jako naprawdę wartościową zdobycz.

6. Perfekcyjne wykonanie oraz wysoka jakość materiałów.

Ubrania z polskich pracowni to naprawdę dopieszczone egzemplarze. Często proces ich tworzenia jest w pełni kontrolowany przez projektanta o ile nie tworzy go sam. Materiały są dobierane pod kątem jakości, dlatego często za wyższą ceną ubrania idzie właśnie jakość. Ubrania są świetnie skrojone, pięknie podkreślają sylwetkę i prezentują konkretny styl.

manu1

7. Inwestycja na lata

Dzięki materiałowi z jakiego dany projekt jest uszyty oraz mocnym i perfekcyjnym ściegom, możemy być pewni, że przetrwa on z nami wiele lat. Często noszony, uważany za ulubiony element w naszej szafie. Ponadto ponadczasowość stylu, o której była mowa, pozwala nosić ubrania od projektantów na tyle długo, aż nam się po prostu nie znudzą.

8. Konkretny styl

Każdy marka reprezentuje konkretny styl. Dlatego jej oferta skierowana jest do wyselekcjonowanej, dość wąskiej, grupy docelowej.

Kupując od projektanta mamy poczucie, że są to ubrania dla nas. W naszym stylu. Nie mamy wątpliwości czy będą do nas pasować i czy wypada nam je nosić. W tej sytuacji możemy polegać na guście samego twórcy.

9. Ubrania z duszą

O ile cudowniej nosi się ubrania, w które ktoś tchnął swoją duszę, ekscytację, autorski pomysł, zaraz po tym jak zrodził się w jego głowie. To fantastyczne poczucie, które towarzyszy nam przy każdym zakładaniu takich perełek. W przeciwieństwie do niekomfortowej myśli, że nasza sukienka powstała w nieetyczny sposób odszyta gdzieś na krańcu świata.

10. Łatwość w tworzeniu stylizacji

Ponieważ kolekcje projektantów reprezentują konkretny styl, z łatwością możemy tworzyć gotowe sety ubraniowe. Bardzo często projektant sam proponuje w ekspozycjach ciekawe połączenia swoich ubrań. Mamy zatem pewność, że wszystko do siebie pasuje i możemy kupować gotowe zestawy, nie tracąc czasu na poszukiwania w wielu sklepach, na dopasowywanie i tworzenie stylizacji na własną rękę.

Polscy projektanci to niezwykle utalentowani ludzie, traktujący modę jak sztukę. Warto to docenić, zauważyć i znaleźć coś dla siebie w ich wyjątkowych kolekcjach. Jest wiele osób, które na lata związują się z konkretnymi polskimi markami, ponieważ czują się zrozumiane i w pełni dopieszczone stylem, krojem, materiałem. Wiedzą, że ich ubrania są unikatowe i tworzone z pasją.

Autor: Julia Romańska – właścicielka firmy Gaya Julia Romańska, stylistka, specjalista ds.marketingu. Właścicielka butiku Manu z Kolekcjami Młodych Polskich Projektantów w Kaliszu oraz marki Sei Sei. Wierna fanka polskich, modowych twórców. Z wykształcenia ekonomistka, z pasji przedsiębiorca i marketingowiec. Współpracuje z projektantami, osobowościami telewizyjnymi oraz agencjami marketingowymi. Jest również
Specjalistą ds. Social Media.

julia romańska | polscy projektanci | polska marka

Czytaj także