Kiedy patrzymy na małego człowieka to w sercu czujemy wielką miłość, ale gdzieś w głowie obawę czy rzeczywiście wychowamy go tak, aby był szczęśliwym i świadomym dorosłym. Na polskim rynku znajdziemy wiele książek o wychowaniu dzieci, szczególnie tych najmłodszych. Jednak z mojego doświadczenia mamy dwóch odważnych i wesołych dziewczynek widzę, że wiedzy na temat wychowania nie da się nauczyć tylko czytając mądre książki. Potrzebne są ćwiczenia, uważność i nauka poprzez praktykę.

Kiedy przeczytałam książkę Izabeli Antosiewicz „Nakarm, naucz i puść wolno” poczułam, że to jest właściwa lektura. To prawdziwa kopalnia nie tylko praktycznych wskazówek, ale także prawdziwych historii z życia autorki. Zaprasza czytelnika do swojego domu i dzieli się doświadczeniami z życia rodziny. Nie twierdzi, że wszystko jest proste i samo się dzieje, ale podpowiada jak można zmienić funkcjonowanie domowej przestrzeni, aby każdy czuł się ważny i kochany. Jednocześnie aby nie zapominał, że wykonywanie rodzinnych obowiązków to wspólne zadanie.

Zastanawiałaś się kiedyś:

  • Czy rodzicielstwo kiedykolwiek się kończy?
  • W jaki sposób dbać o jakość w rodzinie?
  • Kto ponosi konsekwencje braku konsekwencji?
  • Czy przyjdzie taki dzień, że nie będzie bałaganu?
  • Czyżby motywacja była przereklamowana?
  • Granice czy wolność – czego potrzebują nasze dzieci?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz właśnie w tej książce. To konieczna lektura dla każdego rodzica, który ma dzieci. Bo wychowanie to codzienna praca, miłość i konsekwencja w działaniu. O tej ostatniej zdarza się nam zapomnieć, bo wierzymy, że miłość wystarczy i wszystko naprawi.

Dowiesz się także jak znaleźć więcej czasu dla siebie i rodziny, jak opanować emocje, ale być w zgodzie ze sobą oraz jak dostrzec wyjątkowość Twoich dzieci. I mimo, że wiemy, że są wyjątkowe, to dotarło do mnie, że nie zawsze o tym mówimy i wyrażamy otwarcie nasze uczucia. A przecież nawet w biznesie wiemy, że jeśli jasno nie komunikujemy naszych potrzeb i korzyści to przecież nie możemy oczekiwać, że „ktoś się ich domyśli”.

Kilka ćwiczeń już wprowadziłam w życie i w kilku obszarach widzę dobre zmiany. Polecam lekturę!

Książkę można kupić >>>TUTAJ<<<

O autorce książki: Propagatorka rodzicielstwa opartego na Mocnych Stronach,wykrywacz i rozwijacz talentów, autorka książki dla rodziców: „Nakarm, naucz i puść wolno. Jak wychować dzieci na szczęśliwych dorosłych”, twórca marki przytulam.pl. Energetyzujący mówca, więc spotkasz ją na scenie, w radiu i w Internecie, nie tylko podczas indywidualnych sesji coachingowych czy mentoringowych. Więcej informacji >>>TUTAJ<<<

izabela antosiewicz | jak wychować dzieci | przytulam.pl

Czytaj także