Pomoże nam w tym strona https://about.me/ która „zbierze” informacje o nas w jednym miejscu. Pierwszy krok to rejestracja na stronie. Ciekawym i ważnym na tym etapie jest pole Your Tag.

Czym jest „tag”?
Tag to słowo kluczowe, z którym chcemy być kojarzone i na które chcemy być wyszukiwane (w których kategoriach funkcjonuje nasz biznes). Np. jeżeli jesteś stylistką Twoje przykładowe słowa kluczowe to stylistka, stylizacja; moda; fashion… Po określeniu Tagów uzupełniamy nasz profil dodając linki do różnych miejsc w sieci, które chcemy wyeksponować (przecież właśnie dlatego tworzymy wizytówkę). Korzystając z opcji 'Add URL’ możemy dodawać dowolne strony.

Uatrakcyjniamy wizualnie…
W swoim profilu możemy dowolnie zmieniać czcionkę, tło (np. wstawiając zdjęcia swojej osoby, zdjęcia związane z naszym biznesem). To pozwoli uatrakcyjnić nasz profil.
I jeszcze więcej…
Jak stworzyć naszą wizytówkę w sieci?Dodatkowo, możemy stworzyć nasz adres mailowy na aboutme.com, co jest szczególnie przydatne w momencie kiedy nie mamy jeszcze strony internetowej, a chcemy mieć profesjonalny adres mailowy.

Kolejnym krokiem użytkowania aboutme.com jest promowanie. Jeden wiodący link jest dużo łatwiejszy do promowania niż szereg linków do stron, profilów społecznościowych, blogów czy innych miejsc w sieci. Naszą wirtualną wizytówkę możemy promować (np. przez dodanie do stopki mailowej czy umieszczenie na innej stronie). Opcje wymienione są w zakładce 'Promote’.

Jak stworzyć naszą wizytówkę w sieci?Na koniec zwróćmy uwagę na ciekawy sposób poznanie Twojego 'stylu i wpływu’. Na podstawie sieci kontaktów i aktywności na portalu mikroblogowym Twitter zostaje określony Twój styl i zasięg interaktywnego wpływu.

Miłego dowiadywania się o sobie i swojej sieci kontaktów czegoś więcej.

Autor: Monika Sońta

Monika Sońta | Online | Wizytówka

Czytaj także