Z badania wynika, że 48 % kobiet nie pracuje zarobkowo (aż 54% w wieku 25-34 lata). Większość Polek (67%) wybiera relacje i rodzinę ponad karierę, a dla 75% z nas dbanie o to, żeby inni byli z nami szczęśliwi jest najważniejszym celem w życiu.

Zarówno badanie jak i nasze doświadczenia wskazują, że Polki żyją w świecie wysokich oczekiwań społecznych, którym nie są w stanie sprostać – kobieta ma być doskonała w każdym aspekcie życia – jako żona, matka, przyjaciółka czy współpracowniczka. Stawiamy przed sobą niedościgniony wzorzec „superwoman”, do którego całe życie dążymy. A że nigdy go nie osiągniemy i innych wzorców nie mamy, to jesteśmy przemęczone, wypalone i sfrustrowane. Dodatkowo jesteśmy oceniane i krytykowane oraz cały czas musimy udowadniać naszą wartość. Nie chcemy robić kariery i nie interesuje nas sukces, ale też nie widzimy innej drogi zawodowej.

A może warto odwrócić porządek i postawić na dobre, szczęśliwe życie, którego efektem może stać się uznanie, sukces, bogactwo i miłość? Szczęście natomiast niech będzie nasze osobiste, zdefiniowane przez nas samych, a nie otoczenie.

W Akademii Zwinnej Liderki pokazujemy inną perspektywę, tworzymy nowe wzorce kobiety sukcesu. Zaczynamy od autorefleksji:

  • Odkrywania kim jestem?
  • Jak myślę, działam, jakie mam talenty, co mnie motywuje i co jest dla mnie najważniejsze? Czy przekonania, które mam, mnie wspierają?

A wszystko po to, żeby zrozumieć siebie, a następnie rozpocząć autentyczne życie w zgodzie ze sobą, przejść od zewnętrznych ocen do wewnętrznego poczucia słuszności. Świadomie wybierać i kształtować otoczenie, które pasuje do nas, zamiast się frustrować, że jesteśmy w niewłaściwym miejscu i z niewłaściwymi ludźmi.

Budujemy społeczność zwinnych liderek w oparciu o zwinne wartości (ang. Agile) szacunku, odwagi, skupienia, dotrzymywania zobowiązań i transparentności. Zwinność dla nas to nie proces czy metoda, a stan umysłu, filozofia życia. To bycie wspierającym, ufnym, otwartym, uczciwym, spójnym, dostosowującym się. Wspólnie odczarowujemy kobiecość i kobiece zarządzanie – już nie musimy zostawiać emocji za drzwiami biurowca i piąć się po szczeblach drabiny uderzając głową w szklany sufit, gdyż nastały czasy tkania pajęczyny relacji.

W dzisiejszym złożonym i zmiennym świecie liczą się empatia, współpraca, komunikacja, kreatywność i elastyczność, a przywództwo służebne jest w cenie. Lider służebny stwarza warunki pracy, tworzy bezpieczne środowisko, gdzie ludzie mogą być sobą i, gdzie dają z siebie wszystko najlepsze, co mają do zaoferowania. A my kobiety jesteśmy w tym świetne.

W Akademii Zwinnej Liderki uczestniczą kobiety reprezentujące różne branże i pełniące różnorakie role w swoich organizacjach. Poniżej wypowiedzi kilku uczestniczek na temat tego co wyniosły z warsztatów dla siebie i swojej pracy:

„Ja długo na siebie (i nad sobą) pracowałam, by być taką, jaką jestem. Znam doskonale swoje kompetencje, ale też cechy „trudne”. Dziś (po latach) wiem, że dokładnie taka, jaka jestem stanowię ogromną wartość dla firmy – swojej czy cudzej. Przystępując do Akademii bałam się, że na potrzeby jednej z wielu teorii będę musiała „zaorać” siebie i postawić na nowo. Nic bardziej mylnego. Pierwszy raz, pośród miliona szkoleń, ktoś nie mówi mi, jak mam zmienić siebie, tylko jak wykorzystać to jaka jestem, gdy jestem sobą. Szalenie wielkie i ważne!” – Aleksandra Czerwińska, dyrektor marketingu, FMCG

„Szkolenie organizowane przez Akademię Zwinnej Liderki wybrałam ze względu na program zajęć, który fajnie wpisuje się w moje osobiste przekonania, przemyślenia i pragnienia na temat przywództwa. Cieszę się, że w ten weekend mogłam uczyć się od osób, które swoim przykładem udowadniają, że można połączyć efektywność biznesową z miłością do ludzi, zaufaniem i łagodnością”. – Paulina Grzęda, Copywriting Team Leader w BPO POLAND Sp. z o. o.

„Indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia. Dodatkowe materiały w grupie zwinnych liderek, które pomagają utrwalić materiał ze szkolenia. Wyjątkowa energia osób prowadzących, będących ekspertami w swojej dziedzinie. Zdecydowanie polecam! Ja na pewno wprowadzę w życie to czego się nauczyłam na szkoleniu”. – Dorota Włodarska, Uniwersytet Warszawski

„Po udziale w dwóch modułach mówię: wow! Praktyczna wiedza, perfekcyjne zarządzanie czasem i dzielenie się doświadczeniami. Wyszłam nakręcona, zmotywowana, pełna pomysłów i pewna swoich nowych narzędzi pracy. – Katarzyna Stolarczuk, właścicielka firmy Edusports

„Pod każdym względem i w każdym calu polecam Akademię Zwinnej Liderki! Dlaczego?Życzliwe, skupione na uczestniczkach, doświadczone, kompetentne i żywiołowe twórczynie i zarazem prowadzące, ujęły w programie zarówno mnóstwo narzędzi, jak i inspiracji i przykładów. Przeprowadzają uczestniczki przez każdy z logicznie powiązanych z sobą modułów w sposób partnerski, zabawny i motywujący do analizowania i działania. Dziewczyny dadzą Wam wiedzę, inspirację i wsparcie, bez mentorskiego zadęcia i pustej nowomowy sukcesu”. – Agata Żurek, Country Manager ABAX Poland

„Zdecydowanie polecam. Bardzo duża dawka dobrej, potrzebnej i wzmacniającej wiedzy. Wspaniałe towarzystwo i rodzące się pomysły”. – Katarzyna Karnaszewska, specjalista do spraw uchodźców w instytucji państwowej

„Brałam udział w warsztacie „Budowanie zwinnych strategii”, które prowadziła Dorota Rycharska. To było fantastyczne – intensywne i bardzo merytoryczne! Otrzymałam konkretną wiedzę, jak strategicznie funkcjonować w biznesie. Część z niej mogłam od razu przećwiczyć przy pomocy świeżych, pobudzających kreatywność metod. Na warsztacie, podobnie jak na innych spotkaniach w Akademii, było bardzo sympatycznie i energetyzująco. Czasem mam tak, że łykam jakąś fajną wiedzę, ale potem o niej zapominam. Do materiałów i notatek o zwinnych strategiach wracam i próbuję stosować ich elementy”. – Maugo Domańska, plastyczka, redaktorka

Przejmij stery! Be Agile! Dołącz do Akademii Zwinnej Liderki. Więcej na stronie www.zwinnaliderka.pl

fot. Grzegorz Kusyk

akademia zwinnej liderki | zwinna liderka

Czytaj także