Zamiast czysto inwestycyjnego argumentu, Magda proponuje w kursie bardziej uniwersalne i otwarte podejście, przemawiające za wprowadzeniem sztuki do mieszkań i biur, bazujące na zmysłowym odbiorze dzieł, a także energii koloru i wrażeń dotykowych. Wychodząc z założenia, że przestrzeń oddziałuje na nas, Magda daje narzędzia do odkrycia tego, jakimi przedmiotami należy się otaczać, aby żyć w równowadze i zgodzie ze sobą, bez względu na to, czy mieszkanie ma 30 czy 300 metrów kwadratowych! Po przejściu kursu autorka gwarantuje zmianę myślenia o sztuce w domu, przełamanie stereotypów i mitów dotyczących sztuki współczesnej, a zwłaszcza często nierozumianej abstrakcji.

Filozofia Magdy opiera się na przekonaniu, że każdy zasługuje na to, aby żyć w pięknych wnętrzach. I pomimo tego, że kwestie estetyczne przez wiele lat nie były priorytetem Polaków, to teraz jest idealny moment, by rozwijać się w tym temacie. Dzięki wielu niepopularnym zaletom, sztuka jest luksusem, na który warto, a nawet należy sobie pozwolić. Magda wierzy, że to, czym się otaczamy wpływa na nasz wewnętrzny komfort i strefy emocjonalne – to, jak się czujemy i co czujemy. Dlatego właśnie, według Magdy, najważniejsza nie jest znajomość teorii i historii sztuki, a recepcja barw i zmysł dotyku – to, co na nas realnie oddziałuje.

Obszerny kwestionariusz zawarty w kursie to szansa na poznanie siebie i swoich potrzeb. Co istotne, taka wiedza świetnie sprawdzi się nie tylko w kwestii doboru odpowiedniej sztuki, ale także jako baza przed rozpoczęciem kompleksowej współpracy z architektem czy dekoratorem. Zwłaszcza, jeśli podoba nam się zbyt wiele rzeczy i nie wiemy, jakie elementy dekoracji wnętrza będą spójne z naszym stylem życia.

MAGDA NOWAK

Skąd pomysł na kurs? Z autopsji! Magda ma dwudziestoletnie doświadczenie w branży meblarskiej. Od lat pracuje na stanowisku Dyrektor Artystycznej rodzinnej firmy mebli luksusowych Novelle Home Couture. Rok temu przyszedł czas na kolejny projekt. Powstała KREATOWNIA – pełna światła, kameralna przestrzeń w zabytkowej kamienicy, położonej w pięknej i spokojnej części Śródmieścia Południowego, w otulinie parków – Ujazdowskiego, Rydza-Śmigłego i Mazowieckiego.

Showroom marki KREATOWNIA jest nie tylko miejscem ekspozycyjnym, ale także wymarzoną wzorcownią i pracownią Magdy – strefą spotkań i kiełkowania twórczych idei. W showroomie wyeksponowane są dzieła polskich artystów i designerów, w tym samej Magdy.

Najbardziej niecodzienny jest jednak fakt, że na prawie 150 metrach kwadratowych, oprócz showroomu znajduje się… przestrzeń mieszkalna.

Życie wśród energetycznych obrazów, rzeźb i finezyjnych mebli to codzienność właścielki Kreatowni i jej dzieci.

Miejsce, które stworzyła Magda Nowak jest idealnym odzwierciedleniem i wizytówką jej filozofii i idei świadomego mieszkania ze sztuką, którą chce rozpowszechniać.

Warto odwiedzić sam showroom, aby poczuć atmosferę nowej jakości życia w piękniejszej przestrzeni z niesamowitą energią, którą przy pomocy kursu można przenieść do domów.

www.jakmieszkaczesztuka.com

MAGDA NOWAK

Projektantka mebli z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Mama 19-letniego Nilo i 7-letniej Mirandy. Specjalistka od kolorów i haptyczności we wnętrzach. Uczy, jak mieszkać ze sztuką, jak tworzyć przestrzeń dla sztuki we wnętrzu i dobierać dzieła idealnie skrojone do potrzeb. Pomaga w znajdowaniu odpowiedzi na pytania, czym najlepiej się otaczać, aby żyć w zgodzie ze sobą.

Wierzy w moc barw i zmysłowe oddziaływanie struktur. Przewrotność, niecodzienne połączenia i zestawienia w swojej pracy zawdzięcza intuicji.

Propagatorka sztuki odbieranej zmysłowo. Tworzy sensualne przedmioty.

Dyrektor Artystyczna rodzinnej firmy mebli luksusowych Novelle Home Couture oraz CEO i fundatorka KREATOWNI – showroomu [stacjonarnego i online] z unikatowymi meblami i dziełami sztuki, będącego także przestrzenią edukacji oraz marki własnej MAGDA NOWAK, która ma w swojej ofercie krótkie serie autorskich mebli oraz rzeźb.

magda nowak | sztuka | wnętrza

Czytaj także