Najnowsza wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie przekrojowo przedstawia zmiany, jakie zachodziły w polskim dizajnie po 1989 roku. Eksponaty to prace, które powstały w latach 90, w warunkach rodzącego się kapitalizmu, na których piętno odcisnęły prądy postmodernistyczne. Znajdują się tam również rzeczy z przełomu XX i XXI wieku, które wpisują się w międzynarodowe nurty projektowania. Na wystawie można zobaczyć przedmioty, które są ikonami współczesnego wzornictwa polskiego. Jednym z nich jest lampa ORCA – projekt marki PUFF BUFF, która słynie z niekonwencjonalnych projektów oświetlenowych.

ORCA, projekt w klasycznej, czarno-białej kolorystyce, inspirowany morskim ssakiem to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów Ani Siedleckiej i Radka Achramowicza. Nowoczesna forma lampy ORCA powstała z wypełnionego powietrzem tworzywa i tej niezwykłej technologii zawdzięcza swój charakter. To projekt uniwersalny – sprawdza się zarówno we wnętrzach mieszkalnych jaki użyteczności publicznej. Oferowana jest w dwóch wersjach – jako lampa wisząca oraz stojąca na trójnogu ze szczotkowanej stali.

– Bardzo cieszymy się z obecności lampy ORCA na tak ważnej wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie. Znalezienie się w elitarnym gronie najlepszych twórców polskiego dizajnu to wielki zaszczyt. Szczególnie, że to już drugie tego typu wyróżnienie dla PUFF-BUFF. Nasz projekt, świecąca ścianka BUBBLES, jest jednym z eksponatów w Galerii Wzornictwa Polskiego, najnowszej, stałej wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie – komentuje Radek Achramowicz.

Wystawa „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989” w Muzeum Narodowym w Krakowie będzie dostępna dla zwiedzających do 19 sierpnia.
Więcej informacji na temat marki PUFF-BUFF: www.puff-buff.com

Informacja prasowa 12.04.2018 r.

Dizajn | Muzeum Narodowe w Krakowie | wystawa

Czytaj także