Planer wakacyjny to książka ułatwiająca wizualizację celów i własnych marzeń. Uczy odpowiedzialności i organizacji.

Niebanalnie zaprojektowany wciągnie czytelnika, oferując mu atrakcyjną treść i formę. Następnie krok po kroku przeprowadzi go przez zagadnienia związane z planowaniem, wskazując priorytety, podpowiadając jak podzielić duże wyzwania na mniejsze, ucząc przy tym zarządzania czasem.

Książkę kierujemy do młodych ludzi, którzy uczą się planowania i organizacji, ale przede wszystkim chcą spędzić najlepsze wakacje w swoim życiu. Śmiało mogą też sięgnąć po niego rodzice, którzy chcą nauczyć swoje dzieci czegoś, co będzie im się przydawać na każdym kroku życia, jak i rodziny, pragnące cieszyć się wspólnie spędzanym czasem, zamiast poświęcać go na pilnowanie zagadnień organizacyjnych.

Planer wakacyjny to także zbiór wyzwań, wprowadzających w życie właściciela element przygody. Większość z nich pomoże rozwinąć wrażliwość estetyczną i kreatywność, poprzez zachętę do tworzenia rysunków i kolaży za pomocą kolorowych długopisów, flamastrów i kredek, wycinanek i innych narzędzi.

Planer wakacyjny pozwoli zatrzymać wspomnienia na dłużej. Jedno spojrzenie w książkę po latach przywoła wspomnienia wspaniałych wakacji i czasu spędzonego z bliskimi.

Planer wakacyjny to też gry i zabawy, które umilą właścicielowi czas w podróży. 

JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

– Planować wakacje należy z dużym wyprzedzeniem. Na zrealizowanie planów są tylko dwa miesiące, a atrakcji sporo.

– Porozmawiaj z dzieckiem i ustalcie, co Wasza pociecha chciałby zobaczyć, gdzie pojechać i co robić w wolnym czasie.

– Gdy uzgodnicie wspólne cele można już rozpocząć pracę nad przygotowaniem konkretnego planu. Pamiętaj jednak, że to dziecko ma zaplanować Wasz czas, a ty mu towarzyszysz, wspierasz i służysz pomocą.

– Załóżcie katalog w komputerze i zbierzcie najciekawsze informacje o miejscach, które chcecie odwiedzić. Będziecie z tych wiadomości korzystać, planując realizacje waszych wakacyjnych celów. Spiszcie je w punktach. Na tej podstawie wybierzcie od 3-5 z nich – to będą wasze główne wakacyjne azymuty.

– Każdy z wybranych wspólnie celów rozwińcie w bardziej szczegółowych podpunktach, odpowiadając na pytania: Dlaczego właśnie tam chcecie pójść czy pojechać. Co Was w tych miejscach zainteresowało? Czego się spodziewacie po pobycie w tych miejscach? Z jaką wiedzą chcecie stamtąd wrócić?Więcej czytaj tutaj: Jak korzystać z Planerów edukacyjnych

KORZYŚCI DLA DZIECKA Z PRACY Z PLANEREM

– Kształtuje nawyki samodzielności i odpowiedzialności za swoje działanie 

– Uczy się organizacji swojego czasu

– Odkrywa swoje zainteresowania i uczy się jak je pogłębiać i rozwijać

– Uczy się współpracy z dorosłym

DLA KOGO JEST PLANER?

– Świadomych rodziców szukających narzędzi do pracy z dzieckiem

– Nauczycieli poszukujących innowacyjnych metod pracy z uczniami

– Psychologów i Pedagogów

Planery dostępne są >>>TUTAJ<<<

planer wakacyjny

Czytaj także