Rower, kajak oraz bieg – takiego połączenie jeszcze nie było. W pięknej scenerii Suwalskiego Parku Krajobrazowego miłośnicy sportu będą mogli wziąć udział w wyjątkowych zawodach triathlonowych. Zawodnicy pokonają jezioro Hańcza, trzy góry i liczne ścieżki rowerowe.

Predathlon odbędzie się 3 września 2016 roku. I choć do zawodów jest jeszcze sporo czasu już teraz warto się do niego przygotowywać. Jak mówią bowiem organizatorzy tego sportowego przedsięwzięcia, łatwo nie będzie. – „Może i odcinki nie wyglądają na zbyt długie, ale uwierzcie, dadzą Wam w kość, bo po płaskim to tylko w kajaku” – mówią.

Mimo wysiłku, jaki czeka na uczestników triathlonu, warto jednak przyjechać, przetrwać i zostać Predatorem. Zawody to nie tylko doskonała przygoda, możliwość zmierzenia się ze swoimi słabościami, ale także okazja do spędzenie czasu w najpiękniejszych miejscach Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Docelowym miejscem imprezy będzie Park Linowy – Twierdza Jaćwingów w Udziejku, zaś zawody, czyli spływ kajakiem, jazda rowerem oraz bieg, obejmować będą trasę łączącą jezioro Hańcza oraz 3 góry: Zamkową, Cisową oraz Tobaczynę. Przez tereny leśne zawodnicy będą poruszać się drogami lub ścieżkami oznaczonymi przez organizatora.

Dla tych, którym trasa wydaje się zbyt wymagająca, organizatorzy przygotowali konkurencje towarzyszące. Tego dnia w Udziejku odbędą się rekreacyjne zawody rodzinne na trasie biegowej, Nordic Walking oraz wyścigi dla najmłodszych na torze przeszkód. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie. – Rejestracja uczestników jest już otwarta. Zapraszamy całe rodziny bo dla każdego znajdzie się coś wymagającego i aktywnego tego dnia – dodają organizatorzy.

Portal suwalki.info oraz suwalszczyzna.net są patronami medialnymi Predathlonu. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj »

Czytaj także