Gwałt to jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Dodatkowo to ofiara ponosi koszty finansowe: zmiana telefonu, środowiska a często też zmiana miejsca pracy/szkoły i zamieszkania. Dlatego kobiety po doświadczeniu przemocy seksualnej potrzebują nie tylko pomocy prawnej i psychologicznej. Dzięki wsparciu finansowemu mogą łatwiej wrócić do równowagi.

W 2021 roku, dzięki zebranym środkom, 15 kobiet otrzymało kompleksowe wsparcie fundacji. Zebrane 56 tysięcy złotych zostało przeznaczone na pomoc prawną i psychologiczną oraz niezbędne do życia: czynsz, jedzenie, leki.

– Dzięki Waszemu wsparciu 15 kobiet nie musiało się martwić o to, gdzie będzie mieszkać, co zje i za co wykupi leki. Kilka pań nie musiało rezygnować z dochodzenie sprawiedliwości w sądzie, ponieważ zapłaciliśmy za prawnika- mówi fundacja. – To jest realna pomoc i realna satysfakcja. Dziękujemy!
 
W ubiegłym roku ruszył projekt “Samo Dobro”. Jest to sklep internetowy, z którego cały zysk zostaje przeznaczony na działanie fundacji. Zaczęło się od kremu do twarzy “Demonella”. Dziś marka kosmetyczna fundacji oferuje dwa kremy, olejki, mydła oraz szereg akcesoriów np. koszulki, myjki, woreczki.

W tym roku fundacja nie zwalnia. Już udało się zebrać środki na zawiązanie grupy wsparcia dla osób, które doświadczyły przemocy seksualnej w dzieciństwie.

Telefon pomocowy Feminoteki czynny jest od 11:00 do 19:00, od poniedziałku do piątku. Pomoc znajdziemy pod numerem: 888 88 33 88

Link do zbiórki:
https://pomagam.pl/funduszfeminoteki
 
Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

źródło: materiały prasowe
fundacja Feminoteka | gwałt | przemoc | Zbiórka

Czytaj także