Dzięki wsparciu partnerów komercyjnych oraz prywatnych darczyńców od czerwca 2021 fundacja zrealizowała ponad 1200 konsultacji. Z pomocy korzystają osoby, których nie stać na prywatną pomoc medyczną a opieka z NFZ oferuje zbyt odległe terminy wizyt. Program bezpłatnych, zdalnych konsultacji fundacji Twarze Depresji, w konkursie S3KTOR został uznany za najważniejszą inicjatywę w 2021 r. warszawskich organizacji pozarządowych.

Pandemia podwoiła liczbę osób chorych na depresję, na którą w Polsce cierpi 4 miliony mieszkańców. Fundacja alarmuje, że już co trzeci jej podopieczny mierzy się z myślami samobójczymi. Niestety, zaczyna już brakować środków na udzielanie wsparcia nowym osobom z małych miejscowości i wsi, które w innych okolicznościach nie mają żadnej szansy na skorzystanie z pomocy profesjonalistów.

Dla naszej Fundacji jest priorytetem, by móc kontynuować wsparcie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy dzięki naszym programom bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej odzyskali nadzieję na powrót do zdrowia. Od kilku miesięcy są na dobrej drodze do tego celu. Nie chcemy, by ponownie zostali sami – informują organizatorzy zbiórki.

Twarzami akcji #WspieramTwarzeDepresji są znani artyści: Ewa Błaszczyk, Urszula Dudziak, Marta Kielczyk, Małgorzata Serafin, Krzysztof Cugowski, Andrzej Seweryn, Andrzej Bober, Marek Plawgo i Piotr Zelt. Swoim autorytetem przekonują aby o głowę dbać tak samo jak o wszystkie inne narządy, z którymi idziemy do lekarza specjalisty.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Fundacja-Twarze-depresji-otworzyla-zbiórkę-na-pomoc-psychologiczną-dla-dzieci-mlodzieży-i-doroslych.-.jpeg

Fundacja ma  gotowy, sprawnie działający system pomocy, świetnych specjalistów, którzy wielokrotnie podejmowali interwencje ratujące życie. Finansowanie to największy problem całej akcji. Dlatego organizacja prosi o wsparcie dla podopiecznych.


Link do zbiórki: https://pomagam.pl/wspieramtwarzedepresji

Źródło: materiały prasowe

Depresja | FundacjaTwarzeDepresji | Zbiórka

Czytaj także