Oferta

Przez pierwsze lata biuro zajmowało się wyłącznie projektowaniem i doradztwem jednak od 2014 roku rozszerzyło swoją ofertę o wykonawstwo. Dziś usługi Pasywny M2 obejmują:

 • indywidualne projekty budynków w standardzie pasywnym,
 • projekty kompleksowej termomodernizacji istniejących budynków,
 • nadzory architektoniczne i inwestorskie nad realizacjami,
 • generalne wykonawstwo,
 • szkolenia z dziedziny efektywności energetycznej,
 • konsultacje z dziedziny efektywności energetycznej.

Oferta skierowana jest zarówno dla firm jak i inwestorów indywidualnych. 

Co nas wyróżnia:

 • Doświadczenie

Nasze biuro ma największe w Polsce doświadczenie w projektowaniu domów mieszkalnych w standardzie pasywnym. Od 2013 roku wykonaliśmy ponad 30 indywidualnych projektów tego rodzaju. Wśród naszych projektów są finaliści konkursów architektonicznych (np. konkursu Życie w Architekturze 2020), jak również projekty pionierskie w skali kraju (w tym: pierwszy dom w standardzie Passive House Plus, oraz pierwszy w Polsce termo-modernizowany obiekt w standardzie EnerPhit).

Nasz zespół tworzą eksperci w swoich dziedzinach. Troje z nich posiada certyfikat Europejskiego Projektanta Budynków Pasywnych wydawanego przez Instytut w Darmstadt, dwoje ma tytuł doktora w swoich specjalizacjach. To daje naszemu zespołowi ogromną przewagę pod względem doświadczenia i kwalifikacji w stosunku do innych biur w Polsce, co przekłada się na jakość i ekonomiczność proponowanych przez nas rozwiązań.

 • Indywidualny projekt

Każdy z naszych projektów jest projektem unikalnym i dostosowanym do indywidualnych potrzeb, gustów, działki oraz budżetu inwestora. Zanim przystąpimy do prac projektowych, a także w trakcie opracowywania koncepcji, dokładnie wsłuchujemy się w wytyczne i wymagania naszych klientów. Dzięki temu dostaniesz od nas idealny projekt wymarzonego domu dostosowanego do Twojego stylu życia. Będzie to niepowtarzalne miejsce, które odzwierciedli Twoje aspiracje i marzenia; miejsce, które Cię wyróżni i z którego będziesz dumna. 

 • Kompleksowe podejście

Każdy z naszych projektów jest pełno-branżowy (obejmuje architekturę, konstrukcję i instalacje) i zintegrowany (wszystkie branże są ze sobą spójnie skoordynowane). Nasza usługa nie ogranicza się jednak do przygotowania doskonałej jakości dokumentacji, lecz obejmuje również opiekę nad inwestorem na każdym etapie projektowania i budowy domu. Będziemy Cię reprezentować w kontaktach z urzędnikami i gestorami sieci. Wspólnie opracujemy projekt Twojego wymarzony domu. Przygotujemy całą niezbędną dokumentację, byś uzyskała pozwolenie na budowę. Pomożemy Ci w wyborze rzetelnych wykonawców. Opracujemy i omówimy z nimi wszystkie szczegóły wykonawcze i znadzorujemy ich pracę. Wszystko po to, by zaoszczędzić Twój czas, a także ograniczyć ryzyko i stres związany z budową.

 • Projekt i budowa

Oprócz przygotowania dokumentacji projektowej, nasze biuro oferuje również usługę generalnego wykonawstwa. W takim wypadku, Twój dom będzie nie tylko zaprojektowany przez nasze biuro, ale również wybudowany przy udziale doświadczonych i sprawdzonych podwykonawców, koordynowanych i nadzorowanych przez nasze biuro. W przypadku skorzystania z usługi generalnego wykonawstwa, podpisujesz umowę na projekt i budowę z biurem PASYWNY M2, i to my bierzemy pełną odpowiedzialność za cały proces. Takie podejście ułatwia nam kontrolę nad jakością i harmonogramem prac, a Tobie daje pewność uzyskania budynku o wysokiej jakości i lepszą możliwość dochodzenia swoich praw w razie ewentualnych problemów.  

 • Odpowiedzialność za środowisko i zdrowie mieszkańców  

Jesteśmy dumni z tego, że nasze projekty i realizowane budynki, nie tylko pozwalają klientom zamieszkać w wymarzonym domu, ale również przyczyniają się do rozwiązania lokalnych i globalnych problemów otaczającego nas świata. Twój dom nie będzie zanieczyszczał powietrza, nie będzie niszczył klimatu i do minimum ograniczy negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne. Będzie świadczył o Twojej świadomości i odpowiedzialności ekologicznej. Dodatkowo, troska o stan naszej planety przełoży się bezpośrednio na komfort i zdrowe warunki życia dla Ciebie i Twojej rodziny.

 • Certyfikowana jakość

Jakość przygotowanej przez  PASYWNY M2 dokumentacji projektowej jest potwierdzona przede wszystkim przez rzeszę naszych zadowolonych klientów. Nasze biuro, jako jedyne w Polsce gwarantuje, że każdy dom wykonany zgodnie z naszymi projektem i każdy dom budowany bezpośrednio przez nasze biuro będzie spełniał wszystkie parametry standardu pasywnego i będzie mógł być certyfikowany przez Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt. W ramach kontroli rzetelności i dokładności wykonania budynku, w trakcie budowy i tuż po jej zakończeniu, Twój dom poddany zostanie tzw. testowi szczelności powietrznej. Wyniki testów szczelności uzyskiwane we wszystkich naszych projektach i budynkach są znacznie lepsze niż restrykcyjne wymagania narzucone przez standard pasywny. Takie wyniki Twojego domu potwierdzą nie tylko jego doskonałe parametry energooszczędności, ale również jakości jego wykonania. Twój dom będzie generował niskie rachunki za energię, ale także wymagał rzadszych i mniej kosztownych remontów.  Certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt dodatkowo potwierdzi jakość projektu, jak również jakość wykonania Twojego domu przez niezależną, zewnętrzną instytucję. Choć certyfikat nie jest wymagany, to jego uzyskanie zapewni Tobie duże korzyści, takie jak zmniejszenie ryzyka powstania błędów, prestiż oraz zwiększenie rynkowej wartości nieruchomości.

Jeśli chcesz by Twój dom lub biuro były zaprojektowane i wybudowane w najwyższej klasie, wyróżniały się niepowtarzalnym stylem, były komfortowe i wygodne, świadczyły o Twojej świadomości ekologicznej, a przy tym nie generowały kosztów za zużywaną energię, zgłoś się do Pasywny M2!

Kontakt: www.pasywnym2.pl

Poznaj również