Specjalizuje się w szeroko rozumianym zarządzaniem finansami. Usprawnia i optymalizuje procesy wewnątrz organizacji. Tradycyjne podejście procesowe wzbogaca perspektywą identyfikacji i eliminacji marnotrawstw – Lean Management.

Ta część oferty jest skierowana do organizacji, które chciałyby dokonać transformacji w kierunku ciągłego doskonalenia a składają się na nią:

 • Diagnoza Stanu Obecnego – określenie potencjału do wzrostu efektywności 
 • Dopasowanie – wypracowanie podejścia do transformacji i warunków docelowych
 • Doskonalenie – zapewnienie doskonałości operacyjnej

Usługi Interim Management kieruje do małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ właśnie tam koszty zatrudnienia wysokiej klasy managera na etat są zdecydowanie nieadekwatne.

Czasowe zarządzanie przedsiębiorstwem to przede wszystkim:

 • możliwość czasowego zarządzenia luką w zasobach (niespodziewana przerwa w pracy etatowego managera, przedłużająca się rekrutacja docelowego pracownika etatowego)
 • uzyskanie kompetencji, których przedsiębiorstwo nie posiada (wzmocnienie obecnego zespołu, potrzeba dodatkowego managera do dodatkowego projekt)
 • potrzeba prowadzenia zmian (restrukturyzacja, reorganizacja, zarządzanie zmianą)
 • znany koszt całkowity i wynagrodzenie uzależnione od osiągniętego rezultatu
 • brak dodatkowych obciążeń (benefity, okresy wypowiedzeń, niewykorzystane urlopy)
 • przygotowanie sukcesji w firmach rodzinnych (często wymaga przeskoku pokoleniowego w zarządzaniu firmą)
 • Shadow Management czyli biznesowy ‘anioł stróż’ – nieocenione zwłaszcza dla nowych managerów, w szczególności jeśli jest to pierwsza funkcja kierownicza w ich karierze

Oferuje również możliwość wypełnienia luki informacyjnej z obszaru rachunkowości zarządczej, raportowania właścicielskiego dla małych przedsiębiorstw, które nie mają własnych działów kontrolingu a prowadzenie ksiąg rachunkowych zlecają zewnętrznym biurom rachunkowym. Bycie małą firmą nie oznacza bycia pozbawionym narzędzi do zarządzania biznesem.

Dyrektor Finansowy na żądanie – usługa abonamentowa – konsultacje wtedy kiedy jest to potrzebne, w ilości która jest potrzebna, bez obciążania budżetu kosztami stanowiska, które byłoby wykorzystywane w 10%. Z tej usługi korzystają głównie start-upy, których księgowość jest na tak małą skalę, że zatrudniania dyrektora finansowego byłoby przerostem formy nad treścią.

Audyty gospodarcze i procesowe. Przygotowanie przedsiębiorstwa do sprzedaży. Przegląd ksiąg, przygotowanie dokumentacji dla inwestora, przeprowadzenie przez proces due diligence.

Proponuje także pracę w formie:

 1. NA GODZINY – nie musisz zatrudniać DyrFin’a żeby wiedzieć to, co wiedzieć warto. Nie trzeba od razu kupować browaru żeby napić się piwa jak mówi przysłowie.
 2. NA ARKUSZE – proste narzędzia zaszyte w excelu, gotowe do pobrania i użycia. Możliwe dostosowanie do potrzeb użytkownika. Idealne rozwiązanie dla małych przedsiębiorców zlecających księgowość do biur rachunkowych (które głównie realizują zadania związane z obowiązkami podatkowymi a nie potrzeby kontrolingowe i analityczne przedsiębiorców).
 3. NA ŻYCZENIE – zaprojektowanie kontrolingu na miarę. Właściciel małej firmy już nie będzie czekał na dane do 20-go.  Renegocjacja umowy z biurem rachunkowym w zakresie dostępu do danych źródłowych w cenie!

Kontakt: www.monikabrzozka.pl Profil na >>>LINKEDIN<<<

Poznaj również

COSMEO

COSMEO

PASYWNY M2

PASYWNY M2

KANCELARIA ANNA MARIA MILLER - Emilia Pienicka

KANCELARIA ANNA MARIA MILLER - Emilia Pienicka

Profi Company

Profi Company

Profamilia

Profamilia

Akademia szczęśliwego człowieka

Akademia szczęśliwego człowieka

Lenart SP. Z O.O.-Sylwia Dębowska-Lenart

Lenart SP. Z O.O.-Sylwia Dębowska-Lenart