W swojej praktyce zawodowej pełniła m.in. funkcję szefa działu prawnego w Grupie PWN oraz doradcy prawnego Fundacji Instytut Lecha Wałęsy. Jest zrzeszona w Izbie Adwokackiej w Warszawie oraz w Polskim Stowarzyszeniu Prawników Przedsiębiorstw.

Jej znakiem rozpoznawczym jest orientacja na poszukiwanie optymalnych rozwiązań i dążenie do zapewnienia kompleksowego wsparcia oraz bezpieczeństwa prawnego.

Wykształcenie zdobyła w najlepszych ośrodkach akademickich. Studiowała prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, otrzymując w 2003 roku dyplom ukończenia studiów z wynikiem bardzo dobrym oraz z wyróżnieniem. W trakcie studiów odbyła półroczne stypendium naukowe na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu w Tilburgu (Holandia), a następnie roczny kurs prawa amerykańskiego organizowany przez Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie we współpracy z the Catholic University of America in Washington, dc.

Po studiach odbyła aplikację adwokacką w Krakowskiej Izbie Adwokackiej pod patronatem prof. dr hab. Zbigniewa Ćwiąkalskiego, a w 2008 roku zdała egzamin adwokacki z oceną końcową bardzo dobrą. Rozwijając swoje zainteresowania w obszarze prawa, odbyła roczne Podyplomowe Studium zapobiegania przestępczości gospodarczej, skarbowej i przeciwko mieniu na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego (2013/2014).

Więcej o Ewie Krzemień TUTAJ

Artykuły autorki:

Część I: Czym jest utwór i jakie są jego prawa autorskie

Część II: Nabycie praw autorskich

Część III: Content to podstawa 

Część IV: Audyt klauzul autorskich w dokumentacji umownej

adwokat warszawa | ewa krzemień

Wszystkie autorki

Elżbieta Knop

Edyta Tecław

Klaudia Grabarczyk

Ewa Krzemień

Małgorzata Trzaskowska

Katarzyna Lebiedowicz-Grzanka

Emilia Bartosiewicz