violetta lukasiewicz

Violetta Lukasiewicz ukończyła Akademię Ekonomiczną (marketing i zarządzanie), Wyższą Szkołę Pedagogiczną oraz Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie w Londynie.

Jestem osobą bardzo pewną siebie i lubię pomagać innym. Prowadząc pomoc psychologiczną widzę jak ludzie wydobywają z siebie to co najcenniejsze Wtedy wzrasta ich poczucie wartości (jest to cudowne uczucie)- twierdzi Violetta Lukasiewicz.

Zainteresowania

psychologia

W czym mogę pomóc innym

Uwierzyć w siebie. Nie ważne gdzie się mieszka, nie ważne ile ma się lat, ważne aby być szczęśliwym i realizować swoje marzenia. Ważne, aby wstawać każdego dnia z uśmiechem na twarzy i cieszyć się z każdej drobnostki, tak jak by to był twój ostatni dzień w życiu. Dążyć do osiągnięcia celu, ale jednocześnie nie zapominając o dniach, które są po drodze do osiągnięcia tego celu– mówi Violetta Lukasiewicz

Polska Szkoła w Eastbourne

Polską szkołę założyłam w 2013 roku. Głównym celem było nauczanie dzieci języka polskiego. Już na początku zauważyłam, że dzieci są bardzo zagubione. Tak naprawdę mają problemy z utożsamianiem się (mieszkają w Anglii i uczą się polskiego). Wówczas zdecydowałam się o ułożeniu własnego programu nauczania. Miał on spowodować, że dzieci nie będą zakuwały materiału. Mają tylko nauczyć się uczyć tak, aby w obecnym zakręconym świecie umiały się odnaleźć. Aby uczyły się regulować swoimi emocjami, mogły rozwijać swoją kreatywność, uczyły się przez działanie i swobodną zabawę.polska szkoła w wielkiej brytanii

Wiem, że moja szkoła różni się od szkół sobotnich w Anglii,  ponieważ przede wszystkim słucham dzieci i dorosłych, jestem otwarta na ich potrzeby– mówi Violetta Lukasiewicz.

Zakładając szkołę, myślałam tylko o nauczaniu dzieci języka polskiego. Jednak rzeczywistość zweryfikowała ten cel. W miedzy czasie uczyłam dzieci tańca, dorosłych języka angielskiego, prowadziłam tańce dla dorosłych, prowadzę pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W przyszłym roku będę organizować naukę języka polskiego dla obcokrajowców.

Kontakt: www.szkolaonline.org

Poznaj również

Katarzyna Polkowska

Natalia Jefimowa

Agnieszka Wanat

Edyta Tecław

Iwona Betlejewska

Renata Zawadzka

Małgorzata Bujak

Małgorzata Kowalska - Płachta