Violetta Lukasiewicz: Polish School w Eastbourne w Wielkiej Brytanii.

Właścicielka i dyrektor szkoły Polish School w Eastbourne w Wielkiej Brytanii.

violetta lukasiewicz

Ukończyła Akademię Ekonomiczną (marketing i zarządzanie), Wyższą Szkołę Pedagogiczną oraz Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie w Londynie.

Jestem osobą bardzo pewną siebie i lubię pomagać innym. Prowadząc pomoc psychologiczną widzę jak ludzie wydobywają z siebie to co najcenniejsze i jak wzrasta ich poczucie wartości (jest to cudowne uczucie).

Wiem, że moja szkoła różni się od szkół sobotnich w Anglii,  ponieważ przede wszystkim słucham dzieci i dorosłych, jestem otwarta na ich potrzeby.

Zainteresowania: psychologia

W czym mogę pomóc innym: Uwierzyć w siebie. Nie ważne gdzie się mieszka, nie ważne ile ma się lat, ważne aby być szczęśliwym i realizować swoje marzenia, aby stawać każdego dnia z uśmiechem na twarzy i cieszyć się z każdej drobnostki, tak jak by to był twój ostatni dzień w życiu. Dążyć do osiągnięcia celu, ale jednocześnie nie zapominając o dniach, które są po drodze do osiągnięcia tego celu.

polska szkoła w wielkiej brytaniiO firmie: Polską szkołę założyłam w 2013 roku. Głównym celem było nauczanie dzieci języka polskiego. Już na początku zauważyłam, że dzieci są bardzo zagubione i tak naprawdę mają problemy z utożsamianiem się (mieszkają w Anglii i uczą się polskiego).Wówczas zdecydowałam się o ułożeniu własnego programu nauczania, tak aby dzieci nie zakuwały materiału, tylko nauczyły się uczyć tak, aby w obecnym zakręconym świecie umiały się odnaleźć. Aby uczyły się regulować swoimi emocjami, mogły rozwijać swoją kreatywność, uczyły się przez działanie i swobodną zabawę.

Zakładając szkołę, myślałam tylko o nauczaniu dzieci jęz. pol. Jednak rzeczywistość zweryfikowała ten cel i w miedzy czasie uczyłam dzieci tańca, dorosłych języka angielskiego, prowadziłam tańce dla dorosłych, prowadzę pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W przyszłym roku będę organizować naukę języka polskiego dla obcokrajowców.

Kontakt: TUTAJ