Sylwia Suchcicka

Od ponad 13 lat aktywnie wspiera banki oraz instytucje finansowe w sprawach karnych, cywilnych oraz gospodarczych, w tym windykacji należności, ze szczególnym uwzględnieniem egzekucji z nieruchomości. Wspiera wierzycieli także przy wnoszeniu skarg pauliańskich, dochodzeniu roszczeń względem wspólników spółek osobowych i członków zarządu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów profesjonalnych, w szczególności banków i instytucji ubezpieczeniowych.

W trakcie swojej praktyki zawodowej zarządza portfelem ponad 60.000 czynnych spraw na etapie egzekucyjno-sądowym oraz ponad 100.000 spraw na etapie polubownym. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wdrożeniu dodatkowych metod poszukiwania majątku uzyskała wyższy ponad przeciętny wskaźnik ściągalności wierzytelności na etapie polubownym. 

Posiada ponad 7-letnią praktykę zawodową i związane z nią doświadczenie w obsłudze spółek handlowych z branży inwestycyjnej, w szczególności w zakresie inwestycji deweloperskich działających na terenie całej Polski. Wspiera przedsiębiorców z sektora budowlanego zarówno na etapie sporów sądowych, jak i na wstępnym etapie negocjacji umów budowlanych z inwestorem lub wykonawcą. 

Jej merytoryczna wiedza prawna wsparta jest doświadczeniem i wiedzą na temat nowych technologii, IT, biznesu, prowadzenia projektów, negocjacji, zarządzania, relacji z klientami, marketingiem oraz kwestiami pracowniczymi.

W 2019 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa nowoczesnych technologii na Akademii Leona Koźmińskiego, dzięki którym mogła poszerzyć zakres obsługi spółek o analizę oraz negocjacje umów wdrożeniowych nowe oprogramowania, bądź dotyczących zakupu licencji. 

Podczas pracy zawodowej od 2017 roku zajmuje się również obsługą osób fizycznych specjalizując się w dziedzinie umów frankowych. Brała udział w jednych z pierwszych postępowań przeciwko bankom o uznanie wzorców umownych za niedozwolone, a także unieważnienie umowy „frankowej”. Obecnie zajmuje się również kredytami opartymi o WIBOR. 

Dodatkowo w ramach obsługi konsumentów od 2014 roku świadczy pomoc w uzyskaniu zadośćuczynienia, odszkodowania i renty m.in. dla: osób poszkodowanych w wypadkach, bliskich osób ciężko poszkodowanych w wypadkach, rodzin zmarłych w wypadkach, osób poszkodowanych na skutek błędów medycznych i zakażeń szpitalnych, osób, które poniosły szkodę w mieniu na skutek kradzieży, zalania, pożaru, zniszczenia.

W CZYM MOŻE POMÓC INNYM: Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzeniu zespołem oraz tworzeniu własnej firmy. Mogę pomóc w rozwiązaniu wielu problemów w sprawach osobowych/pracowniczych. Podpowiedzieć rozwiązania związane z optymalizacją kosztów. 

W zakresie zawodowym szczególnie prawo cywilne i gospodarcze, w tym m.in. sprawy rodzinne, rozwody, podziały majątku, zniesienie współwłasności, zasiedzenie, rozdzielność majątkowa, obsługa umów frankowych i złotówkowych, umowy B2B (w tym deweloperskie, budowalne), pomoc i wdrożenie RODO oraz AML (pranie brudnych pieniędzy), kwestie pracownicze, prawa autorskie (umowy na oprogramowania – wdrożeniowe, licencje, przeniesienie własności; sprawy z zakresu dóbr osobistych podmiotów gospodarczych – naruszenie wizerunku firmy lub nausznie praw autorskich firmy, jak również osób fizycznych), windykacja masowa, jak i dochodzenie roszczeń w przypadku jednostkowych FV przedsiębiorcy z rozbudowanym etapem polubownym. 

Dodatkowo może pomóc przy organizacji podróży i podpowiedzieć wiele ciekawych i optymalnych rozwiązań

ZAINTERESOWANIA: podróże (dużo pieszej wędrówki w Polsce i zagranicą). Sztuka w malarstwie i architekturze (w szczególności nowoczesna), obecnie uczy się szkiców modowych (projektowania), sport (od niedawna trenuje boks). Książka (w szczególności literatura faktu, biografie, podróżnicze, kryminały, detektywistyczne, psychologiczne, rozwojowe).

O FIRMIE: Kancelaria działa na rynku od 7 lat. Została założona przez wspólników posiadających każdy co najmniej 15 – letnie doświadczenie zawodowe w doradztwie prawnym.

W chwili obecnej kancelaria prowadzi 60 tysięcy spraw sądowych. Nasze doświadczenie łączymy z najnowszymi technologiami wspomagającymi pracę prawników.

Zespół składa się z adwokatów i radców prawnych o wieloletnim doświadczeniu w obsłudze prawnej największych firm w Polsce i za granicą. Praca dla korporacji nauczyła nas odpowiedzialnego i rzetelnego podejścia do każdej sprawy. Dzisiaj nie liczy się jednak tylko profesjonalizm, lecz elastyczność i szybka reakcja na zmieniające się realia biznesowe. Wierzymy w bliską współpracę, opartą na zaufaniu i przejrzystych zasadach.

Klienci Mecenatu Warszawskiego cenią sobie naszą dbałość o szczegóły oraz zaangażowanie wykraczające poza ramy konwencjonalnej obsługi prawnej.

Idea, która przyświeca Mecenatowi to dostęp do profesjonalnej obsługi prawnej dla wszystkich. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie. Nasze zobowiązania wykonujemy z równym zaangażowaniem, a w naszą pracę wkładamy serce, ciesząc się z sukcesów Naszych Klientów.

Kontakt: www.mecenatwarszawski.pl

Poznaj również