Pełniła funkcję wicedziekana w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. W 2020 r. została odznaczona złotą odznaką za zasługi dla samorządu radcowskiego, które jest najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez samorząd radców prawnych. 

Absolwentka Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Bliskie są jej sprawy z zakresu współpracy gospodarczej z przedsiębiorstwami chińskimi. Stale rozwija swoje kompetencje językowe z języka chińskiego.

Obsługuje podmioty gospodarcze oraz z sektora publicznego, przede wszystkim w dziedzinie IT i nowoczesnych technologii, ochrony danych osobowych i praw własności intelektualnej, zarówno w wielomilionowych kontraktach, jak i w rozwiązywaniu codziennych problemów prawnych. W swojej pracy prawnika najbardziej lubi to, że pomaga spełniać marzenia – o firmie, o bezpiecznym biznesie, o wygranym sporze. 

W 2020 r. ukończyła studia podyplomowe „Prawo Nowoczesnych Technologii” na Uniwersytecie Koźmińskiego. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim – Polskiego Centrum Studiów nad Prawem i Gospodarką Chin z zakresu Prawa Chińskiego.

Jej hobby to łucznictwo, w którym zdobyła dwa medale (złoto i srebro) w międzynarodowych zawodach odbywających się w Chinach oraz prestiżowych zawodach w Stambule. 

Prowadzona przez nią kancelaria otrzymała w 2020 r.  nagrodę Magazynu Businesswoman and Life w kategorii “Lider najlepszej jakości usług prawnych” (taka nagroda jest przyznawana jedynie jedna w danym roku). 

O FIRMIE: KANCELARIA LEGALICA Sosnowicz&Nawrocki Kancelaria Radców Prawnych funkcjonuje w formule spółki partnerskiej, której partnerami są r. pr. Paulina Sosnowicz i r. pr. Andrzej Nawrocki. Jest to  rozwijający się zespół ambitnych prawników z pasją. Mając praktykę w różnych obszarach radcowie prawni kancelarii połączyli wiedzę, umiejętności i doświadczenia, aby stworzyć wspólny kapitał mogący pracować dla klientów sprawnie, szybko i skutecznie. Kancelaria doradza przede wszystkim przedsiębiorcom prywatnym i podmiotom z sektora publicznego, ale również wspiera również klientów indywidualnych w ich sprawach osobistych. 

Dzięki rozbudowanemu zespołowi, Kancelaria może świadczyć usługi zarówno dla przedsiębiorców (np. umowy, prawo pracy, spory sądowe). Radcowie prawni Kancelarii mają bardzo duże doświadczenie w sprawach sporów związanych z kredytami w CHF oraz w sporach z bankami. Warto wspomnieć, że Kancelaria pomaga również przedsiębiorcom z działaniami z zakresu compliance oraz procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Praktyka radców prawnych obejmuje również sprawy rodzinne, wspierane wiedzą z zakresu pedagogiki jednego z kancelaryjnych radców prawnych. Jeśli zaś klient jest zainteresowany współpracą z zakresu przekraczającego standardową praktykę Kancelarii wspiera ona w kontakcie ze specjalistami. 

Radcowie prawni Kancelarii, tak mówią o swoich wartościach:

 • Zaangażowanie i utożsamiania się z interesami Klienta 

Kilkunastoletnie doświadczenie prawnicze pozwoliło nam zrozumieć, że im głębiej prawnik zaangażuje się w analizę powierzonego problemu i próbuje spojrzeć nań z perspektywy klienta, tym jest skuteczniejszy i niezawodny. Nasi klienci doceniają w nas to, że podejmując się danej sprawy dajemy z siebie tak wiele, jakbyśmy sami byli częścią danego przedsięwzięcia czy projektu. W ten sposób towarzyszymy naszym klientom w sprawach codziennych, na kolejnych etapach rozwoju, przy podejmowaniu wyzwań, w razie problemów lub sporów. Działamy jak równorzędny partner, na którego wsparcie zawsze można liczyć. 

 • Odpowiedzialność

Rozumiemy, że klienci decydujący się na współpracę powierzają nam sprawy, których wynik może bezpośrednio wpływać na ich sferę majątkową lub osobistą, niejednokrotnie w bardzo istotnym zakresie. Jako priorytet traktujemy więc obchodzenie się z interesami klienta odpowiedzialnie, przez co rozumiemy nie tylko troskę o bezpieczne i efektywne prowadzenie ich spraw, ale także pełne poszanowanie obowiązujących nas zasad wykonywania zawodu – bezwzględnie przestrzegana tajemnica radcy prawnego, unikanie konfliktu interesów i inne zasady etycznego wykonywania zawodu towarzyszą nam i chronią naszych klientów na co dzień. 

 • Kreatywność i umiejętność dobierania rozwiązań niekonwencjonalnych 

Zmieniające się realia biznesowe oraz otoczenie prawne dla podmiotów sektora prywatnego i publicznego wymuszają potrzebę elastyczności i umiejętności nieustannego poszukiwania nowych rozwiązań. W tym kontekście nasi klienci są bardzo wymagający nie tylko wobec siebie, ale także wobec swoich zaufanych partnerów. Wychodząc temu naprzeciw mamy odwagę mierzyć się z zagadnieniami innowacyjnymi, nowatorskimi, rozwojowymi. Mamy także umiejętności, które pozwalają nam przedstawiać rozwiązania pomysłowe, nieoczywiste, finezyjne. Wszystko po to, by pomagać naszym klientom przecierać szlaki. 

To nasze wartości. Tym się kierujemy. 

W LEGALICA szukamy dopasowanych rozwiązań.

USŁUGI

W ramach prowadzonej działalności Kancelaria świadczy usługi:

 • kompleksowej obsługi prawnej
 • obsługi prawnej wybranych obszarów, np.: opracowywania umów 
 • obsługi prawnej konkretnych przedsięwzięć, projektów lub transakcji 
 • audytów prawnych pełnych lub wybranych obszarów prawnych 
 • due dilligence w związku z przygotowywanymi transakcjami, reorganizacjami, restrukturyzacjami
 • prowadzenia powierzonych konkretnych postępowań sądowych, administracyjnych, sądowo – administracyjnych, arbitrażowych, przygotowawczych itd.
 • porad prawnych w konkretnych sprawach 
 • sporządzania opinii prawnych
 • sporządzania projektów aktów prawnych, regulaminów, uchwał, zarządzeń, decyzji, oświadczeń woli lub wiedzy, pism itd.

Kontakt: www.legalica.pl

Poznaj również

Weronika Ławniczak

Weronika Ławniczak

Tatiana Dembska

Tatiana Dembska

Iwona Betlejewska

Iwona Betlejewska

Jolanta Suława

Jolanta Suława

Krystyna Stawecka

Krystyna Stawecka

Beata Block

Beata Block

Dominika Rostocka

Dominika Rostocka

Barbara Filipczyńska

Barbara Filipczyńska