Patrycja Kaczorowska: Golden Horse

Zawodowo od prawie 20 lat właścicielka Ośrodka Jeździeckiego Golden Horse pod Warszawą, w ramach którego prowadzi pensjonat dla koni, organizuje zawody jeździeckie, wspiera młode talenty jeździeckie. Od 2017 roku Prezes Warszawsko Mazowieckiego Związku Jeździeckiego, który koordynuje i zarządza tym sportem na Mazowszu. Coach motywacyjny z mottem “Nic nie musisz, wszystko możesz”.

patrycja kaczorowska

Na zawsze mam już 40 lat. Dlaczego tyle? Bo to wystarczająco, żeby korzystać ze zdobytej wiedzy i życiowego doświadczenia, ale wciąż niewiele, aby żyć pełną piersią. 

Prywatnie żona i matka trzech córek, kota, dwóch psów i 4 koni.

Miłośniczka szumu oceanu, jazdy na koniu po lesie, jazdy na rowerze oraz czytania książek. Autorka książek motywacyjnych „Marzenia… krótkie ćwiczenia do ich spełnienia” i “Kasa na marzenia”. www.patrycjakaczorowska.pl

Wszystko w moim życiu układało się pomyślnie, stajnia dobrze prosperowała, znajomi i przyjaciele dopisywali aż do traumatycznych przeżyć z 2016 roku kiedy to w naszym ośrodku doszło do dwóch pożarów. Nagle cały świat legł w gruzach, najbliższe osoby okazały się tylko interesownymi znajomymi, klienci nigdy nie byli zadowoleni a wszystkie oszczędności trzeba było przeznaczyć na odbudowę zniszczeń. To zweryfikowało bardzo mój system wartości. Jak to w życiu, trochę przypadkowo trafiłam do osób zajmujących się rozwojem osobistym i bardzo mnie ten temat pochłonął. Pomogło mi to wrócić na prostą i zawalczyć o odbudowanie ośrodka i jego dobrego imienia.

Intensywny czas nauki w szkole Grupy SET pozwolił mi zdobyć umiejętności w byciu coachem i trenerem, co później wdrożyłam w życie praktykując. Uporządkowanie wartości, plany na kolejne lata i walka o własne ja sprawiły, że przelałam wszystko na papier tworząc swoją pierwszą książkę „Marzenia…krótkie ćwiczenia do ich spełnienia”. Później pomyślałam, że mogę zapraszać kobiety do mojego świata i dawać im swoją wiedzę i pozytywne nastawienie. Sprawdziło się to fantastycznie. Kilka dni spędzonych na łonie natury, wśród koni i rowerów, praca nad sobą i swoimi potrzebami i długie wieczory spędzane na oglądaniu filmów pod chmurką lub wpatrywaniu się w ogień i gwiazdy To sprawiło, że flow campy organizowane w GoldenHorse pozwalają znakomicie się odprężyć i dają przestrzeń do pracy nad sobą. www.korytacamp.pl

Od zawsze mówią o mnie Matka Teresa. Jestem społecznikiem, lubię pomagać innym, dlatego aktywnie walczę o rozwój polskiego jeździectwa reprezentując Warszawsko Mazowiecki Związek Jeździecki jako prezes. Również w stowarzyszeniu GoldenHorse prowadzimy wiele akcji społecznych, nie tylko związanych z końmi. Zależy mi na pokazywaniu dobrej życiowej drogi kobietom w trudnej sytuacji, wykluczonym społecznie, które mają małe perspektywy na normalne życie. Ja zaczynałam od zera, ucząc się i doświadczając i uważam, że nie ma drogi bez wyjścia i problemu bez rozwiązania.

W CZYM MOGĘ POMÓC INNYM: „Otwarta głowa” to charakteryzuje moje działania. Umiem patrzeć perspektywicznie, nie boję się wyzwań i nowych doświadczeń dzięki czemu podjęłam się w moim życiu realizacji wielu ciekawych projektów.

Ostatnim zrealizowanym z wielkim sukcesem był „Warszawski dzień konia” w Łazienkach królewskich. Wielkie święto dla koniarzy, a dzięki otwartej formule gratka dla wszystkich osób, które z końmi nie mają wiele wspólnego.

Umiem i wiem wiele rzeczy i wszystkim z chęcią się podzielę.

logo_3230_golden-dressage-cup-2019-ii-eliminacje-eliminacje-oomO FIRMIE: Ośrodek Jeździecki Golden Horse to moje miejsce na ziemi. Staram się aby było domem dla powierzonych nam pod opiekę koni i drugim domem dla ich właścicieli.

W tej chwili mamy pod opieką ok 60 koni.

W sezonie letnim odbywają się zawody jeździeckie, których jestem dyrektorem. Moją ulubioną dyscypliną jeździecką jest ujeżdżenie a cały cykl zawodów, który odbywa się rokrocznie od 10 lat nazywa się „GoldenHorse Dressage Cup”. Jedna z moich córek jest vice Mistrzynią Polski w tej dyscyplinie.

Lato to również czas letników, spędzania czasu na łonie natury oraz warsztatów dla kobiet. To czas kiedy ośrodek tętni życiem.

Ośrodek Jeździecki Golden Horse od 2012 roku regularnie organizuje zawody jeździeckie. Stajnia zapewnia boksy dla koni zarówno w stajni murowanej z bezpośrednim wejściem na halę jak i boksy angielskie. Posiada dużą murowaną halę 25/65 z profesjonalnym sportowym podłożem i karuzelę dla koni

Stowarzyszenie powstało w 2012 roku. Zajmuje się głównie działalnością sportową w zakresie jeździectwa. Reprezentuje zawodników, którzy zdobywają medale na Mistrzostwach Polski. Ratuje konie, które znajdą bezpieczną przystań.

Kontakt: www.patrycjakaczorowska.pl www.goldenhorse.com.pl