Milana Krzemień

Doradza w transakcjach nabywania i zbywania kontrolnych pakietów udziałów i akcji spółek, w tym z udziałem podmiotów zagranicznych. Obsługuje podmioty gospodarcze ze szczególnym naciskiem na spółki prawa handlowego, Posiada doświadczenie w prowadzeniu negocjacji handlowych zmierzających do zawarcia kontraktów oraz w reprezentacji podmiotów gospodarczych przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi. 

Autorka wielu merytorycznych tekstów publikowanych na blogu o przewrotnej nazwie, nawiązującej do typowej odpowiedzi prawnika: www.tozalezy.com 

Rozumie potrzeby biznesu i z tych względów wspiera swoich klientów nie tylko w rozwoju, ale również w trudnościach. Doradza przy szacowaniu i ograniczaniu ryzyka oraz chroni przed pułapkami zbyt zawiłych przepisów prawnych.

Cenię sobie długoterminowe relacje w życiu zawodowym, jak i osobistym, gdyż wychodzę z założenia, że czas weryfikuje zarówno ludzi, jak i biznes. Pozwala dokładnie poznać wyzwania z jakimi mierzy się Klient w swojej branży. Wówczas moje zaangażowanie i wsparcie prawne jest lepiej dopasowane do rzeczywistych potrzeb Klienta, bez potrzeby angażowania go w szczegóły prawne. To jest ten etap, o którym mogę śmiało napisać, że „rozumiemy się bez zbędnych słów”. Fakt, iż zdecydowana większość z nich współpracuje ze mną nieprzerwanie od lat, jest dla mnie najcenniejszą wizytówką.

Z uwagi na posiadaną biegłą znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie, również w zakresie terminologii prawniczej oraz zaawansowany poziom języka francuskiego wielokrotnie świadczę czynności obsługi prawnej podmiotów gospodarczych o obcojęzycznym składzie osobowym ich organów.

Nieprzerwanie się szkoli i poszerza wiedzę, bo wychodzi z założenia, że kto się nie rozwija, ten nie nadąża za dynamicznie zmieniającym się światem biznesu. Systematycznie buduje kompetentny, stały zespół specjalistów, którzy tak jak ona wychodzi z założenia, że praca nieprzerwanie jest ich pasją.

Pomaga klientom nawiązywać między sobą relacje biznesowe, wierząc, że warto współpracować, niż niezdrowo konkurować.

MOGĘ POMÓC W:

  • Wyborze optymalnej formy prowadzenia biznesu, w tym proces przekształcenia lub połączenia z innym przedsiębiorstwem;
  • Wsparciu prawnym przy sprzedaży/nabyciu przedsiębiorstwa bezpiecznie prawnie i optymalnie podatkowo;
  • Doradztwie prawnym przy transakcjach typu venture capitals – jak zaprosić inwestora do spółki, aby nie przejął biznesu, lecz wspólnie rozwinąć skrzydła.  

ZAINTERESOWANIA: gra na pianinie, aranżacja wnętrz i windserfing

O FIRMIE:

Kancelaria w obecnym składzie osób założycieli powstała w 2018 roku, wcześniej od 2012 roku istniała pod inną nazwą.

Misją Kancelarii jest kompleksowe wsparcie firm w oparciu o wysoką jakość i kompetencje, ambitny i wyspecjalizowany zespół oraz stały kontakt Klienta z wysokiej klasy specjalistą danego obszaru obsługi prawnej. Struktura Kancelarii jest zbudowana na filarach trzech Departamentów, zarządzanych w oparciu o standardy zwinnego zarządzania Management 3.0.

  • Departament prawa gospodarczego, e-commerce, nowych technologii, prawa nieruchomości diligence.
  • Departament prawa podatkowego i sprawy kredytów frankowych.
  • Departament prawa cywilnego i własności intelektualnej

Kancelaria prawna charakteryzującą się dużym, osobistym zaangażowaniem wspólników w pracę merytoryczną zespołu, specjalizującą się w wybranych zagadnieniach i dbającą o właściwy dobór zespołu doświadczonych specjalistów aby zapewnić klientowi wysokiej jakości usługi prawne przy jednoczesnej optymalizacji ich kosztów.

Kontakt: www.kzlegal.pl 

Poznaj również