Po 22 latach pracy na etacie, w jednej z polskich sieci sklepów spożywczych postanowiła, że otworzy własną firmę szkoleniową. Wcześniej nie była trenerką, ale zaryzykowała i dzisiaj z całą odpowiedzialnością może powiedzieć, że była to jedna z najlepszych decyzji w jej życiu.

Absolwentka Akademii Górniczo – Hutniczej, kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, gdzie ukończyła coaching.

Life Mentoring uruchomiła w 2020 roku z potrzeby serca, aby dzielić się osobistym doświadczeniem, gdyż sama przeszła wcześniej drogę, jaką idą kobiety, którym pomaga. Ma za sobą wiele życiowych zmian, od zmiany pracy, wyjścia z zadłużenia, aż po szczęśliwe zakończenie, czyli założenie firmy, którą prowadzi od 13 lat. Dzisiaj cieszy się pełnią życia.

Lubię w sobie to, że jestem piękną, mądrą, wykształconą, inteligentną, przebojową, odpowiedzialna kobietą. Polką, która, pomimo strachu, działa i konsekwentnie realizuje swoje pomysły. Także to, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych oraz to, że jestem otwarta na rady tych, którzy są tam, gdzie ja chcę być. Umiem przyjąć krytykę i wyciągnąć z niej wnioski dla siebie. Jestem dobra w dawaniu świadectwa zmian w życiu oraz prowadzeniu kobiet krok po kroczku do wolności osobistej, miłości do siebie.

Wydobywam z ludzi to, co w nich najlepsze, motywuje do działania oraz osiągania celów. Pomaga skutecznie kobietom, szczególnie tym, które pragną zmiany, w trzech obszarach:

 • Zmiany pracy 
 • Wyjścia z zadłużenia
 • Pokonania trudności życiowych np. rozwód.

Współpracuje z Centrum Pomocy Kobiet w Krakowie, dla którego prowadzi cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu zarządzania pieniędzmi. Uwielbia nowych ludzi, nowe wyzwania i podróże w nieznane.

Mój największy sukces to możliwość dawania kobietom przykładu i inspirowanie ich do zmian. Jako przykład tego działania mogę podać Annę Chorążak, moją przyjaciółkę i trenerkę, z która współpracuję na co dzień. Kiedy ją poznałam parę lat temu, była uczestniczką szkolenia, które prowadziłam. Pracowała na etacie w nielubianej firmie. Dzisiaj prowadzi dwa biznesy, jest niezależną trenerką, współwłaścicielką sklepu i myśli już o kolejnym biznesie ‒ swoim własnym ośrodku jeździeckim. Właściwe już go ma, ale chce go rozbudować. To jest mój sukces. Cudownie jest widzieć, jak rozkwitła, nabrała pewności siebie i zmieniła przekonania na temat siebie, pieniędzy i wartości w życiu.

Motto życiowe: „Rób zawsze więcej, niż to, za co ci płacą” oraz „Pracuj tak, jakby patrzyli, nawet jak nie patrzą”.

ZAINTERESOWANIA: Interesuje mnie przede wszystkim rozwój osobisty.

O FIRMIE:

Firma Marzanna Nikliborc – profesjonalne szkolenia powstała w 2008 roku. Pomaga polskim sklepom zwiększać sprzedaż i minimalizować straty na stoiskach świeżych. W swoich działaniach kieruje się takimi wartościami jak pomoc, uczciwość, skuteczność, profesjonalizm. Oferuje trzy podstawowe, specjalistyczne szkolenia:

 1. Jestem ekspertem na dziale mięso-wędliny 
 2. Jestem ekspertem na dziale warzywa owoce
 3. Sekrety skutecznego polecania produktów – aktywna sprzedaż

Wyróżniki firmy: skuteczność – po wprowadzeniu zaleceń poszkoleniowych – klient otrzymuje wynik w postaci wzrostu sprzedaży i minimalizacji strat. Dodatkowo jeżeli klient, po wprowadzeniu zaleceń po okresie trzech miesięcy, nie otrzymuje określonych wyników zwracamy pieniądze za szkolenie. Szkolenia prowadzą trenerzy praktycy, którzy mają konkretne wyniki w swojej dziedzinie.

Szkoli, wspiera, motywuje, pomaga: 

 • właścicielom sklepów spożywczych w zakresie zwiększenia sprzedaży i minimalizacji strat na stoiskach świeżych takich jak mięso, wędliny (wzrost sprzedaży nawet do 38% oraz wzrostu marży o dodatkowe 3%)  oraz warzywa owoce (wzrost sprzedaży nawet do 19%, obniżenie strat nawet o 50% aktualnych strat na sklepie).
 • kobietom w procesie przejścia życiowej zmiany w trzech konkretnych obszarach:
 1. Jak ZMIENIĆ PRACĘ na taką, która nie tylko daje finansową satysfakcję, ale niesie radość i spełnienie.
 2. Jak WYJŚĆ Z DŁUGÓW i nauczyć się skutecznie zarządzać swoim budżetem, aby nie tylko zarabiać, ale mieć oszczędności.
 3. Jak przejść przez TRUDNE SYTUACJE ŻYCIOWE oraz odzyskać spokój i radość życia

Kontakt:www.nikliborc.pl oraz www.profesjonalneszkolenie.pl

Poznaj również

Jolanta Suława

Barbara Filipczyńska

Renata Gabarkiewicz

Maria Krycka

Elżbieta Manuiło

Joanna Gacek Sroka

Lucyna Przyborek

Aleksandra Bobkowska