Marta Olczak Klimek

Ma wieloletnie i wielopłaszczyznowe doświadczenie w bieżącej, kompleksowej obsłudze prawnej krajowych i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Reprezentuje klientów w skomplikowanych sprawach cywilnych i gospodarczych o złożonym charakterze, w tym z elementami zagranicznego prawodawstwa. Zajmuje się przestępstwami gospodarczymi, karnymi i cywilnymi aspektami naruszania znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Team leaderka wielu transgranicznych sporów sądowych.

Opracowuje strategie procesowe w wielowymiarowych sporach, towarzysząc klientowi na każdym etapie podejmowanych decyzji. Reprezentuje klientów w sprawach karnych gospodarczych, posiadając wieloletnie doświadczenie we współpracy z organami ścigania przestępczości gospodarczej. Zarządza konfliktami w spółkach, dokonując złożonych audytów w sytuacji wystąpienia konfliktu korporacyjnego, w tym szczególnie, w przypadku osób zarządzających spółkami. 

Od 2005 roku liderka praktyki ubezpieczeniowej w kancelarii, w ramach której wraz z zespołem doświadczonych prawników ubezpieczeniowych koordynuje obsługę kilkuset spraw sądowych. Doradza międzynarodowym firmom likwidującym szkody w zakresie ich działalności na terenie Polski oraz wspiera zagranicznych ubezpieczycieli działających na polskim rynku.

W wyniku związania się z rynkiem ubezpieczeniowym od ponad 15 lat, posiada bogate doświadczenie w zakresie oceny ryzyk prowadzenia różnego rodzaju działalności gospodarczych oraz oceny doboru adekwatnego ubezpieczenia, w tym w zakresie polis D&O. Przeprowadza audyty istniejących ubezpieczeń u przedsiębiorców. Wspiera też brokerów i klientów w negocjacjach z zakładami ubezpieczeń. 

Jako doświadczona przedsiębiorczyni, rozumiejąca szereg aspektów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, doradza klientom w ich działalności, dobierając pragmatycznie narzędzia prawne do potrzeb i wymogów rynkowych. Wraz z klientami tworzy ich polityki wewnętrzne, regulaminy, wzory umów i zasady ich stosowania oraz ład korporacyjny. Posiada doświadczenie z zakresu prawa pracy, które obejmuje nie tylko reprezentowanie stron w procesach z zakresu prawa pracy lecz w szczególności współtworzenie wraz z klientami koniecznych do ich prawidłowego funkcjonowania procedur, regulacji wewnętrznych, w tym regulaminów pracy i wynagradzania. 

Doradza również w sprawach z zakresu ochrony własności intelektualnej i wynikających z naruszenia tych zasad procesach sądowych. 

Posiada duże doświadczenie w negocjowaniu różnych rodzajów umów, w tym dotyczących prawa nieruchomościowego. Ze względu na wielowymiarowe doświadczenie zawodowe z różnicy branż w tym lotniczej, kolejowej, medycznej, nieruchomościowej. Jest kompleksowym doradcą dla spółek rozpoczynających lub prowadzących swą działalność na terenie Polski. 

Zaangażowana w lokalnych społecznościach, wspiera fundacje oraz inicjatywy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości wśród kobiet w Polsce. Prelegentka cyklu ogólnopolskich wykładów w tej dziedzinie, współtworząc z innymi ekspertami platformę dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. 

Prywatnie ma wspaniałego męża, matka trójki dzieci, jachtowym sternikiem morskim i pasjonatką żeglarstwa, opery oraz tropikalnych podróży nad ciepłe oceany ziemi. 

W CZYM MOGĘ POMÓC INNYM:

Jestem bardzo doświadczona przedsiębiorczynią, przeszłam wiele w życiu zawodowym, a każde wydarzenie tylko mnie wzmocniło. Bycie przedsiębiorczynią odzwierciedla mój charakter, energię, i wiele innych cech. Mogę tego skutecznie uczyć inne kobiety, które chcą wejść na tę drogę osobistego rozwoju (tak właśnie traktuję bycie przedsiębiorczynią). Mam dużo energii i pasji, potrafię zarządzać wieloma sytuacjami na raz, nie tylko zawodowymi. Można powiedzieć, że kreacja i koordynacja to moje kolejne imiona. A że jestem dodatkowo matką trójki dzieci, żoną, przyjaciółka wielu fajnych kobiet, z pewnością mogę wnieść sporo w dowolne środowisko. Jestem otwarta na nowe wyzwania i inicjatywy wiec i tu jest pole do wspólnego działania. Oczywiście, jako prawniczka, chętnie wesprę przedsiębiorczynie swoją wiedzą.

ZAINTERESOWANIA:

Poza prawem, prowadzeniem biznesu bardzo interesuje się żeglarstwem – to moja pasja. Uwielbia też podróżować, ale zawsze łączy to z byciem blisko natury i wody. To ona jest jej żywiołem. Kocha operę. Uwielbia literaturę czytaną z książek – nie słuchaną czy czytaną z czytników. Interesują ją współczesne powieści, dobre kryminały, książki poruszające współczesne tematy społeczeństwa.

O FIRMIE:

Istnieje od 2004 roku. Kancelaria jest polskim, wyłącznym członkiem Insuralex – globalnej sieci niezależnych, 60 kancelarii prawnych praktykujących w dziedzinie ubezpieczeń. 

Oferta Kancelarii skierowana jest głównie do przedsiębiorców, tych mniejszych, ale i średnich oraz dużych. Specjalizuje się w wielu dziedzinach prawa, bez których prowadzenie firmy wydaje się być niemożliwe lub wysoce ryzykowne. Między innymi: prawo ubezpieczeniowe, prawo budowlane, nieruchomości, własność intelektualną, prawo korporacyjne i prawo pracy, nowe technologie, IT, procesy cywilne i karne gospodarcze. Dodatkowo prowadzi też szkolenia, webinary, publikuje w prasie branżowej.

Kontakt: www.okwlaw.com

Poznaj również