Marta Kuszakiewicz

Wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale Aktorstwo – Nowa sztuka mediów. 

Pedagog specjalny neurologopeda. Ukończyła szereg kursów i szkoleń dotyczących pracy z emocjami, w tym również coaching kryzysowy, zapobieganie i leczenie nerwic. W swojej pracy wykorzystuje również metodę Feldenkraisa (praca z ciałem), TRE Tension Relising Exercises, powięziową terapię logopedyczna szczęki i karku oraz metody wokalne LAX VOX, metodę spółgłoskową.

Założycielka nurtu Breathfulness – Uwaga skierowana na oddech – jako metody do pracy z głosem, stresem oraz emocjami.

Prowadzi autorskie warsztaty i szkolenia z oddechu technicznego oraz wydajnej pracy głosem, również na zlecenie banków, telewizji czy kancelarii prawnych.

W 2019 roku otrzymała nagrodę Kobiety Charyzmatycznej w dziedzinie „Kobieta w edukacji” oraz „Kobieta społeczna”.

W 2016 roku wydała swoją książkę – podręcznik – „Metoda Spółgłoskowa- dla osób pracujących głosem oraz wszystkich, którzy chcą być lepiej zrozumiani”.

Zaangażowana w nurt wibracji, zajmuje się leczeniem drganiami, w tym głosem, oraz misami tybetańskimi

Współpracuje, między innymi, z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” (cykl warsztatów z emisji głosu oraz przygotowanie uczestników Fundacji do koncertu telewizyjnego), Wydawnictwem Juka (cykl warsztatów „Emisja i higiena głosu” w całej Polsce), Ośrodkami Pomocy Społecznej (cykl „Oddech, emisja głosu, warsztaty teatralne jako element pracy psychoterapeutycznej”).

Jako aktorka współpracowała wiele lat z Teatrem Muzycznym Rampa, Stołeczną Estradą oraz mniejszymi scenami i teatrami w całej Polsce.

Wielokrotnie nagradzana wokalistka na festiwalach piosenki, ceni sobie nagrodę Polskiego Radia “Złoty Mikrofon” oraz I nagrodę na Festiwalu piosenki Ewy Demarczyk. 

Wystąpiła w trakcie specjalnego koncertu dla Pani Prezydent Kostaryki Laury CHinchilli.

W CZYM MOŻE POMÓC INNYM:

Jako specjalista w dziedzinie głosu i wystąpień publicznych pomaga oswoić się z tremą i stresem, pokaże jak zarządzać swoim oddechem oraz ciałem, tak aby mieć 100 % radości z mówienia lub śpiewania.

Jako, że zajmuje się też rehabilitacją, jest w stanie pomagać kobietom relaksować swoje ciało po pracy, albo oddychać tak, aby mogły dłużej i wydajniej pracować. Chętnie podzieli się ogromną wiedzą na tematy związane z ciałem, emocjami i głosem oraz fitoterapią i arteterapią.

Pasjonuje mnie ludzkie ciało i emocje, złożoność naszego organizmu i fakt, że możemy sami się uleczać za pomocą np. oddechu, albo ziół i natury. Szkolę się nadal w tych tematach, ostatnio ukończyła szkolenie na temat powstawania i zapobiegania bólom głowy oraz warsztaty z aromaterapii.

O FIRMIE:

Firma powstała ponad 25 lat temu, obecnie, w połączeniu z firmą jej córki w 2020 roku powstało Merci Nature, gdzie obie łączą swoją wiedzę. Córka na temat ziołolecznictwa, fitoterapii i kosmetologii, a Marta na temat głosu i ciała.

Firma wyróżnia się na rynku nietypowym połączeniem dziedzin nauki, naturopatii oraz psychotroniki, jak i logopedii, fizjologii, psychologii i coachingu. Skierowana jest przede wszystkim do kobiet, które chcą zadbać o siebie używając, jak najmniej chemii i lekarstw, za równo w kosmetyce, jak i zdrowiu. Dla kobiet, które chcą wykorzystać moc swojego oddechu i głosu dla siebie prywatnie jak i w swoich biznesach.

Naszą misją jest wspieranie kobiet na różnych ścieżkach samopoznania. Chcemy pokazać, że arteterapia, muzykoterapia i fitoterapia to świat, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Pokazujemy, że natura dała nam wystarczająco dużo abyśmy były zdrowe, piękne i kwitnące.

Wartością jest miłość do przyrody, pokora w stosunku do niej, wdzięczność za dary jakie nam daje, oraz miłość do ludzi. Pochodzimy z rodziny, gdzie empatia zawsze była na pierwszym miejscu i tym chcemy się dzielić z innymi.

Poznaj również