Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Architektury Wnętrz. Autorka kilku tysięcy projektów wnętrz w Polsce i zagranicą, prezentowanych na łamach czasopism, w publikacjach internetowych oraz na wystawach indywidualnych i  zbiorowych.

Od początku działalności łączy pracę projektową z działalnością promującą sztukę projektowania. Upowszechnia obszar architektury wnętrz, jako dziedzinę  artystyczną i sztukę użytkową.

Kuratorka oraz uczestniczka wystaw Sztuka Projektowania, prezentujących prace młodych twórców – architektów wnętrz oraz projektantów mebli i form przemysłowych. Stypendystka Fundacji Inicjatyw Kulturalnych.

Prelegentka podczas targów oraz wystaw prezentujących materiały i elementy wyposażenia wnętrz, autorka prezentacji oraz wykładów szkoleniowych, ekspert  Wydawnictwa Murator, Publikator – między innymi – Ładny Dom, Dobrze Mieszkaj. Uczestniczka konferencji 4DD oraz Forum Dobrego Designu. 

Utrzymuje stałą współpracę, jako konsultantka w dziedzinie architektury wnętrz, autorka artykułów poradnikowych oraz projektów wnętrz na łamach kwartalnika Dom Jednorodzinny LK Projekt. 

Od ponad 20 lat rozwija dziedzinę architektury wnętrz, jako ekspert prasowy i telewizyjny – udział w programach TVN Style, TVP – w zakresie projektowania i designu. 

Coroczny członek Jury w konkursach Łazienka Wybór Roku i Kuchnia Wybór Roku oraz Dobry Design. 

W jej pracowni powstają projekty wnętrz mieszkalnych, użyteczności publicznej. Specjalizuje się także w projektach mebli oraz opracowaniach plastycznych elewacji zewnętrznych. 

Współpracuje z Centrum Studiów Podyplomowych Krakowskiej  Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, prowadząc wykłady na temat światła i kolorystyki w projektowaniu wnętrz.

Od wielu lat zaangażowana we współpracę z organizacjami pozarządowymi, działając na rzecz osób starszych, będących w trudnych sytuacjach życiowych, tych, którzy potrzebują wsparcia. Między innymi jako członek Fundacji Geriatrics w Krakowie oraz Fundacji Boskie Skrzydła.

W pracy zawodowej oraz życiu prywatnym kieruje się wartościami, stawiając człowieka w centrum uwagi, dostrzegając indywidualne potrzeby, kierując się empatią i zrozumieniem. Jako kobieta pragnie wspierać inne kobiety w realizowaniu podejmowanych przez nie wyzwań i celów. 

W szerokim kręgu jej zainteresowań jest filozofia, historia sztuki, rzeźba, malarstwo oraz podróże. Ceni każdą chwilę, która pozwala  poczuć prawdziwe piękno i autentyczność przeżyć. 

Wraz z przyjaciółką – psychologiem są właścicielkami kawiarni artystycznej Stopklatka na krakowskim Podgórzu, gdzie pod hasłem „zatrzymaj chwilę” organizują wystawy, warsztaty oraz kameralne wykłady, zarówno o tematyce projektowej, jak i poświęconej innym dziedzinom, zapraszając specjalistów różnych branży, artystów wielu dyscyplin, muzyków, ludzi sztuki.

Kontakt: www.kingasliwa.pl

Poznaj również