Katarzyna Polkowska przez 15 lat pełniła funkcję instruktora Związku Harcerstwa Polskiego, w tym czasie zajmowała się m.in.szkoleniem i kształceniem na szczeblu wojewódzkim, przyszłych instruktorów harcerstwa – liderów organizacji pozarządowych. Dzięki działalności społecznej uzyskała uprawnienia kierownika placówek wypoczynku dzieci i młodzieży oraz Trenera Liderów Organizacji Pozarządowych.

Od 10 lat stara się także łączyć rolę zawodową, społeczną z byciem przyjaciółką i przede wszystkim żoną. 30-letnia niepoprawna optymistka, która jest nieustannie w ruchu, z wiecznie pełnym kalendarzem.

Uwielbia poznawać, doznawać oraz ciągle się uczyć. Aktualnie kontynuuje naukę na Uniwersytecie na kierunku prawo. Przez jakiś czas mieszkała w Norwegii i karmiła fiordy, a także studiowała i mieszkała w Turcji. Zawodowo, także trochę się działo, gdyż pełniła funkcje kierownika placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, była animatorem i nauczycielem tańca, a także zajmowała się szkoleniem zawodowych kierowców.

Lubię być inspirowana i sama także staram się inspirować innych do działania, do zmian, do refleksji lub po prostu do wyjścia ze strefy komfortu kanapy i zrobienia czegoś więcej.

Zainteresowania:

Uwielbiam podróże, zarówno te z piaszczystą plażą, jak i te z plecakiem i mapą w dłoni (tak – wolę mapy niż nawigację). Do tej pory udało mi się zwiedzić około 50 krajów- to być może niedużo, ale to przynajmniej dobry początek! Czas staram się spędzać aktywnie z uwagi na fakt, iż członkiem mojej rodziny jest pies, który ma zawsze naładowane baterie i jest gotowy do zabawy. Staram się znaleźć czas na kino, teatr i dobre wino– mówi Katarzyna Polkowska.

W czym mogę pomóc innym: Dobrze czuję się w zagadnieniach dotyczących zatrudniania kobiet. Od kilku lat jestem liderem kobiecego zespołu i przez ten czas przerobiłam wiele trudnych i często nieoczywistych problematycznych zagadnień.

Emka Logistic z Olsztyna – usługi transportowe i spedycyjne

logo-emka_podstawowe-jpgKatarzyna i jej mąż w 2013 roku założyli EMKA LOGISTICS z potrzeby stworzenia miejsca przyjaznego pracownikom i właścicielom. Aktualnie to firma spedycyjna z planami na rozbudowę o własny transport.

Naszymi partnerami w biznesie są producenci, dystrybutorzy oraz nasi podwykonawcy. Jesteśmy zespołem kobiecym. Doświadczenie pokazało, że kobiety, które spotkałam na swojej drodze, są bardzo dobrze zorganizowanie i multizadaniowe. Umiejętnie łączą obowiązki pracownicze z rolą matki, partnerki, nie zapominając przy tym o sobie. Pracodawcy boją się zatrudniania kobiet – ze względu na możliwe planowanie rodziny lub obowiązek opieki nad dzieckiem na wypadek choroby. Naszym zdaniem to błąd! – dziewczyny w naszym zespole są bardzo dobrze zorganizowane logistycznie.

Nasza firma cały czas się rozwija. Staramy się poszerzać zespół. Poszukujemy osób z pasją do życia i chęcią do poznania świata transportu. Doświadczenie w branży nie jest wymogiem koniecznym. Nie oznacza to, że pozostawiamy naszych partnerów w niedoświadczonych rękach. Przez cały czas nad wdrażaną osobą czuwa doświadczony zespół, który kontroluje i nadzoruje każdą transakcję.

Kontakt: www.emka.olsztyn.pl

Poznaj również