Karolina Bluma

Funduszami unijnymi zajmuje się od początku swojej kariery zawodowej. Pomaga w pozyskaniu finansowania dopasowanego do potrzeb przedsiębiorców oraz czynnie wspiera w kreowaniu innowacyjnych rozwiązań. Na co dzień zajmuje się także planowaniem strategicznym oraz działaniami rekrutacyjnymi i marketingowymi. Kolejnym aspektem, w którym się spełnia jest zarządzanie zespołem.

„Bliska mojemu sercu jest misja firmy mówiąca o tym, że dbamy, aby każdy czuł się z nami dobrze – u mnie na pierwszym miejscu jest zespół, a w zasadzie mój dream team. Już podczas rekrutacji kładziemy duży nacisk nie tylko na kompetencje, ale przede wszystkim umiejętności miękkie. Zawsze dobieram stanowisko do osoby, biorąc pod uwagę jej mocne strony, jaki rodzaj zadań lubi, a jakie nie i staram się ułożyć jej zakres obowiązków tak, aby tych lubianych zadań miała jak najwięcej. Również ścieżki kariery buduję indywidualnie dla każdego pracownika i choć wydaje się to mozolną pracą to w dłuższej perspektywie skutkuje zmotywowanym i zadowolonym zespołem. Większość z nas spędza w pracy sporą część swojego życia. Dlaczego, więc mamy się męczyć skoro możemy robić to co lubimy i w czym czujemy się dobrze?”

Aktywna członkini licznych forów biznesowych m.in. polskiego mambiznes.pl, jak również światowego warriorforum.com, czy brytyjskiego businessforum.co.uk.

Jedną z jej pasji jest technologia. Z powodzeniem wypracowuje innowacje oraz pozyskuje dofinansowanie dla różnych firm produkcyjnych m.in. z branży meblarskiej, jachtowej, piekarniczej. Pomaga pozyskać finansowanie nie tylko na zakup maszyn, budowę hali, ale również na wynagrodzenia czy udział w targach branżowych. Jako fizyk medyczny posiada wiedzę specjalistyczną, która jest szczególnie przydatna w projektach badawczo – rozwojowych z zakresu nauk medycznych, IT oraz szeroko rozumianej fizyki.

„Moją misją jest skuteczne wspieranie przedsiębiorców w rozwijaniu ich firm. Pomagam zrozumieć, że innowacja, która jest często niezbędna do uzyskania dofinansowania to nie zło konieczne, a szansa na zyskanie przewagi na rynku. Moje ulubione stwierdzenie w pracy brzmi „innowacja to nie budowanie rakiety, więc na pewno zaraz coś wspólnie wykreujemy”.

Mam także świadomość, że firma to przede wszystkim ludzie. Dlatego wiem, że aby ta mogła się rozwijać jej pracownicy też nie powinni stać w miejscu. Wyzwaniem jest to, że każdy ma jednak inne potrzeby, możliwości i tempo rozwoju. Co wtedy? Należy się do niego odpowiednio dopasować uwzględniając przy tym predyspozycje pracownika i cele strategiczne firmy.

Chcesz rozwijać swoją firmę, ale nie wiesz jak? Czy masz szanse na dotację? Chętnie pomogę zweryfikować możliwości dotacyjne dla TWOJEJ firmy. Podpowiem, które dotacje są najodpowiedniejsze i dlaczego, a także co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na sukces w danym konkursie. Podzielę się również doświadczeniem w zakresie zarządzania projektami, zarządzania zespołem i prowadzeniem rekrutacji.

ZAINTERESOWANIA

Interesuję się… po prostu wszystkim. Uważam, że ze wszystkiego można uczynić swoją pasję. Za to właśnie kocham swoją pracę, gdyż codziennie uczę się czegoś nowego i to z różnych branż. Dzięki temu, że z każdego tematu robię swoją „małą pasję” to mnie nie męczy, a wręcz chcę ciągle więcej i więcej. Jeśli jednak mam wskazać główne kierunki moich zainteresowań to na pewno są to:

 • zarządzanie sobą w czasie i ludźmi,
 • nowe technologie,
 • moda,
 • medycyna,
 • kryminały.

Ponadto pasjonuję się kosmetykami. Chętnie testuję nowości i wystawiam opinie na licznych forach kosmetycznych, a „perełki” niejednokrotnie polecam swoim koleżankom i pokazuję na Instagramie, gdzie posiadam około 40 tys. obserwujących.

Uwielbiam podróżować. Zachwycam się krajobrazem i architekturą, ale jestem fanem kosztowania regionalnego jedzenia.  Przyznaj się, zwiedziłaś wiele egzotycznych krajów, a wciąż nie znasz tak dobrze własnego? Jak mawiał wieszcz „Cudze chwalicie swego nie znacie” – dlatego na instagramie chętnie pokazuję swoje podróże po Polsce, której piękno wciąż potrafi mnie zachwycić.

W wolnym czasie programuję też w C++, tworzę grafiki, maluję obrazy i gram w gry – kocham te strategiczne. Ponadto można mnie znaleźć na zlotach samochodowych.

O FIRMIE

W Granterze skutecznie wspieramy tworzenie innowacyjnych rozwiązań, łącząc ludzi ze świata finansów, nauki i biznesu. Od wielu lat skutecznie pozyskujemy dla naszych klientów fundusze na realizację projektów B+R, inwestycyjnych oraz na rozwój sprzedaży, w tym na rynkach zagranicznych. Jesteśmy partnerem, który wspiera i doprowadza do sukcesu cały proces badawczo-rozwojowy. Wykonujemy konkretne zadania – analizy, dokumentacje i wnioski. Nadajemy pracom nad innowacjami nową dynamikę i kładziemy nacisk na opłacalność biznesową.

Wśród zadowolonych klientów Grantery są m.in. Wirtualna Polska (polskojęzyczny serwis internetowy), Dental Sense (medycyna), Bracia Bertrand (budownictwo), BW  Nutrition (produkcja urządzenia vendingowego), Cukiernia „Jędruś” (piekarnictwo), Konsorcjum stoczniowe Alkor i safe (branża morska). 

POZYSKIWANIE DOTACJI

Potrzebujesz pieniędzy na rozwój? Chcesz sięgnąć  po dotację, ale nie wiesz, z jakiej najlepiej skorzystać?  Szukasz kredytu na korzystnych warunkach?

Pozyskamy dla Ciebie odpowiednie   finansowanie! 

 • Przygotujemy dopasowaną do Twoich potrzeb projekcję finansową.
 • Doradzimy odpowiednie źródło dofinansowania  i pomożemy w pozyskaniu dotacji unijnych. 
 • Wynegocjujemy dla Ciebie korzystne warunki  kredytu lub leasingu. 

KOMERCJALIZACJA 

Dążysz do wdrożenia opracowanych produktów  i technologii? Chcesz zwiększyć moce produkcyjne?  Widzisz swoją szansę na rynkach zagranicznych? 

Pomożemy Tobie osiągnąć  sukces komercyjny! 

 • Opracujemy skuteczne strategie komercjalizacji. 
 • Opracujemy atrakcyjny wygląd produktu  wzornictwem przemysłowym. 
 • Wdrożymy działania wspierające eksport. 
 • Pomożemy w znalezieniu nabywców/licencjobiorców Twojej technologii  poprzez brokering technologiczny.

IDEA 

Chcesz, by Twoja firma była bardziej innowacyjna? Wolisz sprawdzić, czy pomysł na produkt, usługę czy technologię jest wykonalny, bezpieczny i opłacalny? Myślisz o ochronie swojego wynalazku?

Stworzymy warunki do rozwoju innowacji! 

 • Wdrożymy kulturę innowacyjności  usługą Lider Innowacji.
 • Przeprowadzimy sesję kreowania pomysłów design thinking. 
 • Przeanalizujemy projekty metodą SWOT i rozwiążemy problemy techniką TRIZ. 
 • Sprawdzimy rynek metodą desk research. 
 • Ocenimy opłacalność projektów w analizach  
 • finansowych. 
 • Sprawdzimy dostępne rozwiązania techniczne w badaniach stanu techniki. 
 • Zweryfikujemy możliwość zgłoszenia patentu  i wdrożymy politykę ochrony własności intelektualnej. 
 • Dopasujemy metody zarabiania na rezultatach projektów tworząc modele biznesowe. 

PRACE B+R 

Potrzebujesz zespołu i potencjału technicznego  do realizacji prac badawczo-rozwojowych?  Szukasz pomocy naukowców? Chcesz,  by prowadzone prace B+R zmierzały w dobrym  kierunku? Racjonalizujesz koszty w pracach B+R? 

Poprowadzimy dla Ciebie prace B+R! 

 • Przeprowadzimy rekrutację specjalistów i naukowców do zespołów B+R. 
 • Poprowadzimy projekty B+R dbając o ich efektywność. 
 • Skontrolujemy postępy prac B+R, zweryfikujemy kamienie milowe.

Lista zadowolonych klientów >>>TUTAJ<<<

Kontakt: www.grantera.pl

Poznaj również