Swoje życie zawodowe związała z ochroną własności intelektualnej i nowymi technologiami, bo chce być częścią zmian, które najmocniej przedefiniują współczesny biznes, prawo i to jak wygląda nasz świat. Otwarta na rozwój i nie boi się wyzwań. Podchodzi do problemów prawnych holistycznie i szuka alternatywnych oraz nieoczywistych rozwiązań. Odważnie towarzyszy klientom w poszukiwaniach kreatywnych i jednocześnie praktycznych odpowiedzi na ich potrzeby.

Rolę prawnika postrzegam jako rolę doradcy i partnera w biznesie. Nie koncentruję się na problemach, ale skupiam się na ich rozwiązaniu. Nie ma dla mnie spraw straconych na starcie. 

Lubi swoją pracę, dlatego chętnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Absolwentka m.in. Studiów Podyplomowych Prawa Nowoczesnych Technologii na ALK w Warszawie oraz kursu CopyrightX organizowanego przez Harvard Law School. Swój rozwój zawodowy kontynuuje w kierunku uzyskania tytułu Rzecznika Patentowego. 

W CZYM MOGĘ POMÓC INNYM:

Doradza jak stworzyć optymalną strategię zarządzania własnością intelektualną w firmie oraz pomaga przedsiębiorcom w budowie ich konkurencyjności na rynku w oparciu o własność intelektualną. Wspiera firmy z branży e-commerce, technologicznej i IT.

Chętnie dzielę się wiedzą prowadząc szkolenia m.in. dla parków naukowo-technologicznych i innowacyjnych przedsiębiorstw. 

ZAINTERESOWANIA: aktualnie zafascynowana programowaniem, sztuczną inteligencją, machine learningiem i neuropsychologią. Swoje zainteresowania określa jako wszechstronne. Lubi próbować nowych rzeczy – joga, golf, paralotnia, czy wyprawa na koniec świata – nie ma sprawy!   

O FIRMIE: SK+ jest kancelarią prawną tworzoną przez adwokatów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie budowania systemu ochrony praw własności intelektualnej firm, w tym praw własności przemysłowej (m.in. w zakresie znaków towarowych, wynalazków, wzorów przemysłowych, praw autorskich, czy też czynów nieuczciwej konkurencji). Doradzamy także w zagadnieniach z zakresu nowych technologii, danych osobowych, prawa Internetu, reklamy i marketingu. 

Naszą misją jest efektywna ochrona wizerunku i renomy marki firmy, czyli tego co  dla wielu firm jest najważniejsze i co jest efektem ich wieloletniej, systematycznej pracy. 

Do zagadnień działalności gospodarczej naszych Klientów podchodzimy kompleksowo, dlatego wspieramy przedsiębiorców także w codziennym prowadzeniu ich biznesu, w tym w przygotowywaniu umów, obsłudze transakcji, restrukturyzacji oraz prawie pracy. 

Nie ograniczamy się do interwencji prawnej i procesowej w przypadku naruszeń lecz współpracujemy z klientami już na etapie tworzenia marki, produktu czy świadczonej usługi, sugerując najlepsze możliwe sposoby budowy i ochrony własności intelektualnej.

Mamy doświadczenie w prowadzeniu skomplikowanych procesów patentowych, w szczególności w branży farmaceutycznej. Chronimy renomowane zagraniczne marki w Polsce i polskie za granicą. Nie boimy się spraw precedensowych i wyznaczania nowych interpretacyjnych szlaków. 

Na co dzień doradzamy zarówno międzynarodowym, jak i rodzimym firmom, w szczególności z branży automotive, branży farmaceutycznej oraz kosmetycznej, FMCG oraz IT. 

Działamy konkretnie i nieszablonowo, łączymy wieloletnie doświadczenie i pomysłowość. Nie boimy się wyzwań i poszukiwania nowych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Tak zbudowany kapitał pozwala nam wspierać naszych Klientów w osiąganiu ich celów biznesowych.  

Kontakt: www.skplus.eu

Poznaj również

Tatiana Dembska

Tatiana Dembska

Jolanta Suława

Jolanta Suława

Marta Piasecka

Marta Piasecka

Elżbieta Manuiło

Elżbieta Manuiło

Renata Zawadzka

Renata Zawadzka

Renata Gabarkiewicz

Renata Gabarkiewicz

Katarzyna Denst

Katarzyna Denst

Aneta Grzanek

Aneta Grzanek