Swoje życie zawodowe związała z ochroną własności intelektualnej i nowymi technologiami, bo chce być częścią zmian, które najmocniej przedefiniują współczesny biznes, prawo i to jak wygląda nasz świat. Otwarta na rozwój i nie boi się wyzwań. Podchodzi do problemów prawnych holistycznie i szuka alternatywnych oraz nieoczywistych rozwiązań. Odważnie towarzyszy klientom w poszukiwaniach kreatywnych i jednocześnie praktycznych odpowiedzi na ich potrzeby.

Rolę prawnika postrzegam jako rolę doradcy i partnera w biznesie. Nie koncentruję się na problemach, ale skupiam się na ich rozwiązaniu. Nie ma dla mnie spraw straconych na starcie. 

Lubi swoją pracę, dlatego chętnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Absolwentka m.in. Studiów Podyplomowych Prawa Nowoczesnych Technologii na ALK w Warszawie oraz kursu CopyrightX organizowanego przez Harvard Law School. Swój rozwój zawodowy kontynuuje w kierunku uzyskania tytułu Rzecznika Patentowego. 

W CZYM MOGĘ POMÓC INNYM:

Doradza jak stworzyć optymalną strategię zarządzania własnością intelektualną w firmie oraz pomaga przedsiębiorcom w budowie ich konkurencyjności na rynku w oparciu o własność intelektualną. Wspiera firmy z branży e-commerce, technologicznej i IT.

Chętnie dzielę się wiedzą prowadząc szkolenia m.in. dla parków naukowo-technologicznych i innowacyjnych przedsiębiorstw. 

ZAINTERESOWANIA: aktualnie zafascynowana programowaniem, sztuczną inteligencją, machine learningiem i neuropsychologią. Swoje zainteresowania określa jako wszechstronne. Lubi próbować nowych rzeczy – joga, golf, paralotnia, czy wyprawa na koniec świata – nie ma sprawy!   

O FIRMIE: SK+ jest kancelarią prawną tworzoną przez adwokatów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie budowania systemu ochrony praw własności intelektualnej firm, w tym praw własności przemysłowej (m.in. w zakresie znaków towarowych, wynalazków, wzorów przemysłowych, praw autorskich, czy też czynów nieuczciwej konkurencji). Doradzamy także w zagadnieniach z zakresu nowych technologii, danych osobowych, prawa Internetu, reklamy i marketingu. 

Naszą misją jest efektywna ochrona wizerunku i renomy marki firmy, czyli tego co  dla wielu firm jest najważniejsze i co jest efektem ich wieloletniej, systematycznej pracy. 

Do zagadnień działalności gospodarczej naszych Klientów podchodzimy kompleksowo, dlatego wspieramy przedsiębiorców także w codziennym prowadzeniu ich biznesu, w tym w przygotowywaniu umów, obsłudze transakcji, restrukturyzacji oraz prawie pracy. 

Nie ograniczamy się do interwencji prawnej i procesowej w przypadku naruszeń lecz współpracujemy z klientami już na etapie tworzenia marki, produktu czy świadczonej usługi, sugerując najlepsze możliwe sposoby budowy i ochrony własności intelektualnej.

Mamy doświadczenie w prowadzeniu skomplikowanych procesów patentowych, w szczególności w branży farmaceutycznej. Chronimy renomowane zagraniczne marki w Polsce i polskie za granicą. Nie boimy się spraw precedensowych i wyznaczania nowych interpretacyjnych szlaków. 

Na co dzień doradzamy zarówno międzynarodowym, jak i rodzimym firmom, w szczególności z branży automotive, branży farmaceutycznej oraz kosmetycznej, FMCG oraz IT. 

Działamy konkretnie i nieszablonowo, łączymy wieloletnie doświadczenie i pomysłowość. Nie boimy się wyzwań i poszukiwania nowych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Tak zbudowany kapitał pozwala nam wspierać naszych Klientów w osiąganiu ich celów biznesowych.  

Kontakt: www.skplus.eu

Poznaj również