Julita Czerwińska

Ukończyła dwa kierunki studiów: finanse i rachunkowość oraz prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Aktualnie jest w trakcie Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami SGH. Członkini Krajowej Izby Doradców Podatkowych (KIDP). Jej doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo podatkowe na rzecz międzynarodowych grup kapitałowych oraz średnich i dużych przedsiębiorstw krajowych działających na rynku nieruchomości komercyjnych.

Wspiera również przedsiębiorców w postępowaniach podatkowych przed organami podatkowymi. Szkoli przedsiębiorców i pracowników księgowości m.in. w obszarze cen transferowych (TP), podatku u źródła (WHT) oraz raportowaniu schematów podatkowych (MDR).

W podatkach doradza od wielu lat i wie, że jeśli podejść do nich w odpowiedni sposób, okazuje się, że nie jest to czarna magia w Hogwarcie. I zdecydowanie jest to wiedza, która może Ci się przydać! Jak przystało na kreatora ma wiele pomysłów i potrafi myśleć nieszablonowo (wg testu osobowości „Talent Dynamics” opracowanego przez Rogera Hamiltona). Jej 5 mocnych stron wg Clifton Strengths to achiever, futuristic, significance, focus, learner. Kieruje się mottem: „Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami” (Patrick Süskind Pachnidło. Historia pewnego mordercy).

Prywatnie szczęśliwa żona Michała i mama wesołego Aleksandra.

W CZYM MOŻE POMÓC INNYM, JAKIM DOŚWIADCZENIEM MOŻĘ SIĘ PODZIELIĆ:

 • przygotuje dokumentację cen transferowych wraz z analizą danych porównawczych by rozliczenia Twojego biznesu z podmiotami powiązanymi miały charakter rynkowy;
 • zweryfikuje Twoje umowy w zakresie jej zapisów podatkowych (m.in. kar umownych) oraz porozumień rozwiązujących;
 • przeprowadzi przegląd typu due diligence, które w znacznym stopniu obniżają ryzyko planowanej transakcji nabycia nieruchomości;
 • zweryfikuje prawidłowość rozliczeń podatkowych z tytułu podatku od nieruchomości;
 • doradzi podatkowo w procesie restrukturyzacji (nabycia, fuzji, konsolidacji, likwidacji etc.)
 • przygotuje wniosek o interpretację indywidualną;
 • doradzi w zakresie bieżącego opodatkowania Twojego biznesu;
 • zweryfikuje czy Twoje działania stanowią schemat podatkowy oraz udzieli wsparcia na etapie raportowania;
 • doradzi w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego i opodatkowania podatkiem u źródła;
 • wesprze Twoją firmę w procesie skorzystania z IP Box oraz ulgi B+R;
 • przygotuje niezbędne instrukcje podatkowe i procedury;
 • przeszkoli Twój zespół w obszarze cen transferowych, podatku u źródła, VAT, CIT, schematów podatkowych.

To tylko namiastka jej usług podatkowych.

ZAINTERESOWANIA: Rozwój osobisty, podróże, home design, kuchnia azjatycka, książki, psychologia,

O FIRMIE/ O TWOJEJ PRACY ZAWODOWEJ:
GALT wspiera przedsiębiorców – niezależnie od branży i skali działalności – w sposób pozwalający im bezpiecznie prowadzić i rozwijać biznes.

W swojej codziennej pracy oferuje wsparcie podatkowe w szczególności z obszarów CIT i VAT. Swój biznes prowadzi bez korporacyjnego nadęcia i żargonu, za to z doświadczeniem i misją. Potrafi coś pozornie niewytłumaczalnego, przedstawić w bardzo przyziemny sposób.

Zespół ekspertów GALT dba o to, aby pisma, które przygotowują były zrozumiałe dla ludzi biznesu, nie tylko dla innych doradców podatkowych i prawników. Stosują jasną i prostą komunikację oraz zindywidualizowane rozwiązania dopasowane do Twojego biznesu. Doskonalą jakość pracy by zapewnić bezpieczeństwo i uwolnić Twój cenny czas, wszystko po to, abyś skupiał się na tym, co dla Ciebie najważniejsze – na biznesie.

Kontakt: www.galt.pl

Poznaj również