Joanna Bochyńska w 1994 roku ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Gdańskiej. Już w 1995 roku założyła własną firmę projektową Jota Joanna Bochyńska.

Joanna Bochyńska

fot. Anja Choluy

Początki pracy jako architekt

Od zawsze chciała być wolnym i twórczym architektem i to pozwoliło realizować jej marzenia. Trzy lata od założenia własnej firmy zdobyła zaufanie dużej firmy budowlanej. To ona zleciła jej zaprojektowanie osiedla mieszkaniowego z 70 domami jednorodzinnych i 11 blokami wielorodzinnymi dla prawie 500 rodzin. Praca rozłożona była na kilka lat.W tym czasie zdobyła bardzo duże doświadczenie. Przełożyło się to na realizację podobnych projektów w kolejnych latach.

Firma deweloperska

Stała się ekspertem w tworzeniu osiedli od zera, w szczerym polu, bez infrastruktury. Doradzała inwestorom jak z niczego zrobić coś wielkiego. Tak też powstała jej pierwsza firma deweloperska City House.

Jako architekt wizjoner jestem projektantem wszechstronnym. W swoim dorobku mam między innymi: projekty przychodni zdrowia, oddziału szpitalnego, budynków biurowych, sieci aptek, fabryki przetwórstwa mięsnego, hal sportowych, przedszkola, szkoły, hotelu, obiektów handlowych.

Od 2010 roku skupiła się bardziej na rozwijaniu nowej firmy pod nazwą City Office. Realizuje się w niej jako architekt i inwestor. Pozwoliło jej to na zaprojektowanie i wybudowanie ciekawego architektonicznie budynku biurowo-usługowego. W 2016 rozpoczęła budowę drugiego pod nazwą City Office 2.

Sklep internetowy z projektami domów

Z pasji do projektowania domów indywidualnych w 2002 roku założyła sklep internetowy z projektami typowymi. W 2003 roku została zaproszona przez Wydawnictwo Murator do stałej współpracy.Trwa ona do dzisiaj. Jej topowe projekty o nazwie: dom komfortowy, dom doskonały. Od 15 lat są modernizowane i cieszą się dużą popularnością – mają dziesiątki realizacji w całej Polsce.

Nie wyobrażam sobie moich sukcesów zawodowych bez rodziny, to także ich sukces. Moje dzieci żyły moim życiem zawodowym. Wiedziały że mama ma drugą miłość: pracę i to daje jej dużo szczęścia i satysfakcji. W 2016 roku moja najstarsza córka ukończyła 3-letnie studia architektoniczne, a syn rozpoczął studia na wydziale budownictwa. Najmłodsza 16-letnia córka myśli o artstycznej pracy designera.

Zainteresowania Joanny Bochyńskiej

Pasjonatka narciarstwa i turystyki architektonicznej. Kocha duże i nowoczesne miasta, uwielbia podróżować i, jak mawiał słynny architekt Daniel Liebeskind, „Nie śpię kiedy jestem w Nowym Jorku, żyję na adrenalinie”. Od 2005 roku, każdego roku regularnie odwiedza Nowy Jork w poszukiwaniu inspiracji. To niepowtarzalne miejsce emanuje wolnością, dodaje odwagi i uczy otwartości.

W czym może pomóc innym

Z racji zawodu w doradztwie w dziedzinie wyboru lokalizacji inwestycji, możliwości zabudowy nieruchomości, analizy funkcjonalno-przetsrzennej, projektowanie architektoniczno-budowlane. Z racji miłości do Nowego Jorku chętnie doradzi jak i kiedy wybrać się do tego magicznego miasta.

JOTA Architekci

Jota architekci Biuro projektowe JOTA zostało założone w listopadzie 1995 roku i tak od 26 lat pracownia zaprojektowała prawie 200.000 m2 powierzchni kubaturowej.

Chcę w Polsce tworzyć nową jakość w architekturze. Tak jak Steve Jobs określił swoją twórczość PROSTO I PIĘKNIE, tak w moim projektowaniu stawiam na formy czyste, praktyczne, ustawne, estetyczne.

Wierzę, że solidna praca procentuje a zadowolony inwestor zawsze wraca. Rekomendacje, jakie otrzymuję na co dzień są najcenniejszą nagrodą. Spełniam marzenie ponieważ praca jest od dwudziestu sześciu lat moją pasją.

Osobistą misję rozumiem jako tworzenie architektury ponadczasowej, minimalistycznej i spełniającej najnowsze trendy epoki w której powstaje– mówi Joanna Bochyńska.

Kontakt: www.jota.gda.pl

Poznaj również

Olga Wilińska

Barbara Filipczyńska

Tatiana Dembska

Magdalena Wontek

Marlena Grzymkiewicz

Beata Block

Tatiana Pałucka

Krystyna Stawecka