Ewelina Miśko Pawłowska

Zarządza marką i jest redaktorem naczelnym, pierwszego w Polsce portalu prawnego dedykowanego kobietom www.prawokobiet.pl, który motywuje kobiety do zadawania pytań trudnych, do dociekania rozwiązań, do wspierania się na co dzień specjalistyczną wiedzą prawną. Projekt zachęca do budowania świadomości prawnej Polek, dając im przekonanie, że mogą więcej i powinny zawalczyć o swoje prawa. 

Zawód prawnika wykonuje od 2000 roku. Już w trakcie studiów, będąc na trzecim roku, podjęła pracę w kancelarii prawnej, godząc stacjonarne studia prawa z pełnoetatową pracą w kancelarii. Uprawniania radcy prawnego uzyskała w 2010 roku i od tego czasu czynnie działa w zawodzie.

Od lat podejmuje działania mające na celu podnoszenie świadomości prawnej w społeczeństwie, w każdym czasie, w każdym miejscu i w każdej chwili. 

Zawsze poświęca sporo czasu na rozmowy z klientami, aby uzyskać szczegółowe informacje w zakresie stanu faktycznego ich sprawy, na ogół wówczas przedstawia ogólny obraz prawa, jaki obowiązuje w zakresie ich problemu oraz jak judykatura odnosi się do podobnych kwestii, następnie opracowuje wstępną strategię postępowania, którą szczegółowo wdraża wraz ze swoim zespołem.

ZAINTERESOWANIA

Jej największą pasją jest życie, jego doświadczanie. Uwielbia podróże, w których szuka różnorodności, inności, zaspokajania swojej ciekawości na temat świata, innych kultur oraz potrzeby oglądania wszystkiego co najciekawsze.

Uwielbia cytat Janis Joplin: „nie ograniczaj siebie. Jesteś wszystkim co masz.” 

Na krętych ścieżkach życia staram się pamiętać i powtarzam to swoim klientom, że w życiu nie ma rzeczy, których można żałować; są tylko rzeczy, na których można się uczyć i tego się trzymam.

O FIRMIE: Kancelaria Radców Prawnych Miśko-Pawłowska i Partnerzy Sp.P. istnieje od 2014r i zapewnia profesjonalną pomoc prawną zarówno klientom biznesowym, jak i klientom indywidualnym.

Od lat sumiennie realizuje powierzone zlecenia, zapewniając doraźną oraz kompleksową obsługę prawną. Zdobyte doświadczenie pomogło pozyskać zaufanie grona osób, potrzebujących pomocy z zakresu rozmaitych dziedzin prawa takich jak: prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo rodzinne, prawo cywilne i wiele innych.

Kancelaria Radców Prawnych Miśko-Pawłowska i Partnerzy Sp.P. może poszczycić się wieloma sukcesami i wygranymi sprawami, związanymi zarówno z życiem prywatnym, jak i życiem zawodowym klientów. Reprezentacja procesowa przed sądami i organami administracji to jeden z filarów jej działalności.

Jeśli chodzi o sprawy przedsiębiorstw, są to tematy związane z bieżącą obsługą działalności, sprawy z zakresu prawa pracy, z dziedziny spółek handlowych. Świadczy doradztwo przy wyborze optymalnych form prawnych dla przyszłych biznesów, uczestniczy w procedurach przekształceń.

Klienci indywidualni najczęściej borykają się z różnymi problemami takimi jak niezapłacony czynsz najmu, eksmisje, problemy z uciążliwymi sąsiadami, z nieuzasadnionymi wypowiedzeniami umów o pracę itp.

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego to sprawy szczególnie wrażliwe, są to skomplikowane rozwody, sprawy alimentacyjne, sprawy o podziały majątków małżonków, sprawy związane z opieką nad małoletnimi dziećmi czy też sprawy o podział spadku lub nieważność testamentu.

Zdecydowanie największym atutem Kancelarii jest to, iż zapewnia klientom świadczenie specjalistycznych usług prawnych w wielu dziedzinach prawa. Często w toku prowadzonego postępowania okazuje się, że trzeba sięgnąć do innych specjalistycznych zagadnień. Zespół uzupełnia się w zakresie różnych specjalizacji, co klienci bardzo doceniają.

Naszą misją jest świadczyć usługi prawne, które pomogą naszym klientom podejmować właściwe decyzje. Kluczową kwestią strategii biznesowej Kancelarii jest dbałość o relacje z naszymi Klientami. Całą naszą wiedzę i doświadczenie elastycznie dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klienta. W  ślad za Charles F. Kettering wychodzimy z  założenia, że „Gdzie jest otwarty umysł, tam zawsze znajduje się furtka”.

Projekt prawokobiet.pl powstał w wyniku mocnego przekonania, że kobiety powinny się jednoczyć i wspierać nawzajem. To przestrzeń życzliwa KOBIETOM potrzebującym pomocy prawnej na terenie całej Polski. 

Motywuje kobiety z całej Polski do zadawania pytań trudnych, do dociekania rozwiązań, do wspierania się na co dzień specjalistyczną wiedzą prawną. Na łamach serwisu pokazuje, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, korzystniej jest zawczasu dopilnować pewnych spraw niż potem płakać nad przysłowiowym, „rozlanym mlekiem”.  

Wraz z zespołem prawokobiet.pl buduje świadomość prawną Polek, dając im przekonanie, że mogą więcej i powinny zawalczyć o swoje prawa. Wiele naszych czytelniczek, klientek, petentek pomimo, że kobiety są co raz silniejsze i odważniejsze, ma wiele trudności z tym by zadbać o siebie i swoją pozycję prawną. 

Zachęca kobiety do osiągania obranego celu, nawet gdy napotkają po drodze trudności. Aby podążały za marzeniami i nie bały się walczyć o siebie, raz osiągając sukces, innym razem ponosząc porażkę, ale traktując wszystko jak bezcenne lekcje życia. 

W ramach projektu realizowanych jest wiele działań społecznych min :

  • bezpłatne konsultacje prawne raz w miesiącu (online i offline) oraz dodatkowe z udziałem naszych Ambasadorów;
  • cotygodniowe środowe webinary bezpłatne LEXpresso, merytoryczne LIVE z udziałem Ekspertów – dedykowane kobietom w trudnościach;
  • projekt Ambasadorów projektu (prawników), wspierających prawnie kobiety  projektu lokalnie;
  • projekt Ekspertów projektu tj. ekspertów innych specjalności niż prawo, wspierających naszych klientów w dziedzinach takich jak: pedagogika, psychologia, seksuologia, coaching, interwencja kryzysowa, terapia uzależnień itp.;
  • akcje wzmacniające dla kobiet po przejściach min. „TAK! Jestem SUPERWOMAN”;
  • bezpłatne szkolenia prawne online i offline;
  • patronaty merytoryczne nad działaniami społecznymi dla kobiet.

Kontakt: www.prawokobiet.pl

Poznaj również