Świadczy bieżącą obsługę prawną spółkom i przedsiębiorcom, jak również reprezentację w transakcjach, przy dochodzeniu roszczeń i w sporach sądowych. Na co dzień pracuje z producentami gier komputerowych, twórcami nowych technologii, przedstawicielami branż kreatywnych oraz ludźmi, którzy swoje przedsięwzięcia realizują z pasją i wartościami.

W swojej praktyce zawodowej pełniła m.in. funkcję szefa działu prawnego w Grupie PWN. Była też doradcą prawnym Fundacji Instytut Lecha Wałęsy. Jest zrzeszona w Izbie Adwokackiej w Warszawie oraz w Polskim Stowarzyszeniu Prawników Przedsiębiorstw.

Jej znakiem rozpoznawczym jest orientacja na poszukiwanie optymalnych rozwiązań i dążenie do zapewnienia kompleksowego wsparcia oraz bezpieczeństwa prawnego.

Wykształcenie Ewy Krzemień

Wykształcenie zdobyła w najlepszych ośrodkach akademickich. Studiowała prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zakończyła studia otrzymując w 2003 roku dyplom z wynikiem bardzo dobrym oraz z wyróżnieniem. W trakcie studiów odbyła półroczne stypendium naukowe na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu w Tilburgu (Holandia). Następnie przeszła roczny kurs prawa amerykańskiego organizowany przez Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie we współpracy z the Catholic University of America in Washington, dc.

Po studiach Ewa Krzemień odbyła aplikację adwokacką w Krakowskiej Izbie Adwokackiej. Była ona pod patronatem prof. dr hab. Zbigniewa Ćwiąkalskiego. W 2008 roku zdała egzamin adwokacki z oceną końcową bardzo dobrą. Rozwijając swoje zainteresowania w obszarze prawa, odbyła roczne Podyplomowe Studium zapobiegania przestępczości gospodarczej, skarbowej i przeciwko mieniu na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego (2013/2014).

Zainteresowania

Aktywnie uprawia sport, lubi piękne wnętrza, kontakt z przyrodą oraz fotografię.

W czym może pomóc innym

Specjalizuje się w bieżącym doradztwie prawnym w obszarze szeroko rozumianego prawa cywilnego oraz gospodarczego, sporach sądowych. Szczególnie zagłębia tematykę gospodarczą oraz karno-gospodarczą (white collar crime). Ma doświadczenie w obszarze prawa autorskiego, ochrony dóbr osobistych osób fizycznych i prawnych, prawa konkurencji. Świadczy bieżące doradztwo dla przedsiębiorców oraz obsługę korporacyjną spółek. Zapewnia wsparcie w negocjacjach oraz w transakcjach akwizycyjnych, w tym M&A oraz asset deal.

Kancelaria Adwokacka adwokat Ewa Krzemień

Kancelaria istnieje od 2008 roku i świadczy kompleksową pomoc prawną. Bazuje na ugruntowanej wiedzy oraz szerokim doświadczeniu pozyskanym w różnorodnych obszarach i projektach. Siedziba Kancelarii mieści się w Warszawie, a filia w rodzinnej miejscowości pod Krakowem.

Specjalizacją Kancelarii są spory, transakcje i bieżące doradztwo. W szczególności mające za przedmiot szeroko rozumiane prawo cywilne, gospodarcze i handlowe, w tym prawo autorskie i prawo konkurencji. Adwokat Ewa Krzemień posiada unikatowe doświadczenie w prawie karnym gospodarczym. Pozwala to uwzględnić i zabezpieczyć również karnoprawne aspekty przedsięwzięć gospodarczych jej Klientów.

W prowadzonej przeze mnie kancelarii doradztwo prawne świadczymy na najwyższym poziomie, rzetelnie i uczciwie. Działamy z pasją i stawiamy na jakość. Lubimy naszą pracę, która jest intelektualnym wyzwaniem oraz źródłem satysfakcji. Oferujemy indywidualne podejście, oparte na relacji, dialogu oraz zaufaniu– mówi Ewa Krzemień

Kancelaria adwokacka swoje usługi dedykuje głównie do Klientów biznesowych, zarówno z Warszawy i okolic, jak i poszukujących pomocy prawnej na terenie całego kraju.

Kontakt: www.ek-legal.pl

 

Artykuły autorki:

Czym jest utwór i jakie są jego prawa autorskie

Nabycie praw autorskich

Content to podstawa 

Audyt klauzul autorskich w dokumentacji umownej

Firmowa sesja zdjęciowa

Poznaj również