Emilia Pieńkowska

© anna schnauss

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Wydziale Prawa na Ruprecht-Karls-Universität w Heidelbergu. Pracowała i praktykowała w dużych kancelariach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Monachium. Tam zdobyła doświadczenie w kompleksowej obsłudze polskich i niemieckich przedsiębiorstw na terenie Polski i na arenie międzynarodowej.

Poza codzienną pracą chętnie pogłębia swoje teoretyczne zainteresowania w dziedzinie prawa.

Działalność prawnicza

Współautorka komentarza do polskiego prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego (wydanie 13.) wydanego w języku niemieckim przez niemieckie wydawnictwo prawnicze C.H. Beck.

Uczestniczyła w licznych konferencjach naukowych oraz seminariach w Polsce i w Niemczech, dotyczących prawa międzynarodowego, prawa UE oraz problemów poszczególnych dziedzin prawnych w ujęciu prawnoporównawczym, również jako prelegent (np. Polsko-Niemiecko-Ukraińskie Trójstronne Seminaria Kraków-Heidelberg-Moguncja-Kijów, konferencje PAN).

Dużą satysfakcję sprawia mi dzielenie się wiedzą i doświadczeniami praktycznymi z przedsiębiorcami podczas różnych warsztatów i konferencji, które mam okazję prowadzić, jak również wspólne poszukiwanie rozwiązań. Uważam to za niezwykle ważny punkt w podnoszeniu poziomu świadocznych przez nasza firmę usług. Dzięki nim lepiej identyfikujemy oczekiwania naszych klientów. Przekłada się to na jeszcze lepsze wsparcie– mówi Emilia Pienicka.

Szkolenia dla firm

W kwieniu 2016 roku poprowadziła seminarium dla polskich przedsiębiorców w Monachium organizowanym przez jedną z firm konsultingowych w ramach cyklu Business w Niemczech. 2018 był rokiem, kiedy we współpracy w firmą szkoleniową WINNERS, poprowadziła łącznie 15 szkoleń jednodniowych dla polskich przedsiębiorców (Warszawa, Gdańsk, Szczeciń, Bydgoszcz, Olsztyn, Wrocław, Poznań) na temat prawa ochrony danych osobowych i metod wdrożenia regulacji dot. ochrony danych osobowych w firmie z uwzględnieniem doświadczeń implementacyjnych w Niemczech. W październiku 2018, we współpracy z uczelnią ASBIRO, prowadziła seminarium dla przedsiębiorców dot. prawnych aspektów ekspancji na rynki zagraniczne.

Posługuje się biegle językiem polskim, niemieckim i angielskim.

Doradztwo prawne

Doradza indywidualnym inwestorom na rynku private equity i przy przystępowaniu do VF. Prowadzi projekty transakcyjne z zakresu M&A. Reprezentuje klientów w sporach gospodarczych przed polskimi i niemieckimi sądami. Przygotowuje wdrożenia przepisów dot. ochrony danych osobowych w firmach i opiniuje aktualne problemy prawne przedsiębiorców w tej dziedzinie.

Zainteresowania

taniec i muzyka latynoamerykańska (bachata, salsa), psychologia społeczna, podróże, nauka języków obcych (niemiecki, angielski, chiński, ukraiński)

W czym może pomóc innym

W zabezpieczeniu prawnym przy ekspansji działalności na rynki zagraniczne, w szczególności na rynek DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Wyborze odpowiedniej formy prawnej działalności i jej ukształtowaniu do danego klienta, jego struktury, branży, planów inwestycyjnych etc. Przygotowaniu dokumentacji założycielskiej, porozumień między wspólnikami. Doradztwie na gruncie prawa pracy oraz prawa gospodarczego i handlowego (przygotowywanie projektów umów handlowych, ogólnych warunków umów, regulaminów sklepów internetowych etc.)

Kancelaria Anna Maria Miller, LL.M.

Logo Kancelarii Anna Maria MillerKancelaria z siedzibą w sercu Monachium i Gdańska kieruje się misją świadczenia indywidualnego i na wysokim poziomie merytorycznym doradztwa z zakresu prawa gospodarczego i handlowego.

Jesteśmy przekonani, że tylko taki sposób umożliwia nawiązanie owocnej i długofalowej współpracy– mówi Emilia Pienicka.

Kontakt: www.ammiller.de/pl/

Bankownia.pl

Bankownia.pl to zespół praktykujących od wielu lat prawników, adwokatów i radców prawnych. Ich wizją jest szerzenie pomocy prawnej również zdalnie, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Pozostają jednocześnie w bezpośrednim kontakcie z każdym klientem od pierwszego zapytania do znalezienia najlepszego dla rozwiązania lub pomyślnego zakończenia sporu. Platforma oferuje klientom bezpieczne i zindywidualizowane wsparcie prawne. Wychodzi ze schematów typowej kancelarii. Wykwalifikowany zespół doradza klientom w sporach z bankami i firmami windykacyjnymi.

www.bankownia.pl

goWEST Consulting

goWest ConsultingFirma goWEST Consulting świadczy biznesowe usługi doradcze dedykowane dla polskich przedsiębiorców, wspierając aktywne gospodarczo podmioty w ich ekspansji na rynki zachodnie. W ostatnich trzech latach wprowadziliśmy na rynek niemiecki polskie duże przedsiębiorstwa. M.in firmy z branży spożywczej, odzieżowej, budowlanej, chemicznej i farmaceutycznej. Wsparliśmy również rozwój innowacyjnych firm z branży IT oraz start-upów.

 Kontakt: www.gowestconsulting.pl

 

Artykuły Emili Pienickiej

Poznaj również

Aleksandra Bobkowska

Aleksandra Bobkowska

Agnieszka Gniotek

Agnieszka Gniotek

Emilia Pienicka

Emilia Pienicka

Aleksandra Zaliwska

Aleksandra Zaliwska

Katarzyna Polkowska

Katarzyna Polkowska

Alicja Pawlaczuk

Alicja Pawlaczuk

Katarzyna Draniak Mierżyńska

Katarzyna Draniak Mierżyńska

Aleksandra Rymsza

Aleksandra Rymsza