Emilia Pienicka: Kancelaria Anna Maria Miller / Platforma goWEST Consulting / Bankownia.pl

Od 2015 roku wspólniczka w Kancelarii Miller w Monachium, w której odpowiada za obsługę polskich klientów w obszarze prawa gospodarczego i handlowego oraz prawa pracy zarówno na gruncie prawa niemieckiego jak i polskiego. Współtwórczyni platformy consultingowej goWEST Consulting kompleksowo wspierającej ekspansję polskich przedsiębiorców na rynek niemiecki oraz platformy Legal Tech Bankownia.pl

Emilia Pieńkowska
© anna schnauss

Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Wydziale Prawa na Ruprecht-Karls-Universität w Heidelbergu. Pracowała i praktykowała w dużych kancelariach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Monachium, gdzie zdobyła doświadczenie w kompleksowej obsłudze polskich i niemieckich przedsiębiorstw na terenie Polski i na arenie międzynarodowej.

Poza codzienną pracą chętnie pogłębia swoje teoretyczne zainteresowania w dziedzinie prawa.

Współautorka komentarza do polskiego prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego (wydanie 13.) wydanego w języku niemieckim przez niemieckie wydawnictwo prawnicze C.H. Beck.

Uczestniczyła w licznych konferencjach naukowych oraz seminariach w Polsce i w Niemczech, dotyczących prawa międzynarodowego, prawa UE oraz problemów poszczególnych dziedzin prawnych w ujęciu prawnoporównawczym, również jako prelegent (np. Polsko-Niemiecko-Ukraińskie Trójstronne Seminaria Kraków-Heidelberg-Moguncja-Kijów, konferencje PAN).

Dużą satysfakcję sprawia mi dzielenie się wiedzą i doświadczeniami praktycznymi z przedsiębiorcami podczas różnych warsztatów i konferencji, które mam okazję prowadzić, jak również wspólne poszukiwanie rozwiązań. Uważam to za niezwykle ważny punkt w podnoszeniu poziomu świadocznych przez nasza firmę usług poprzez lepszą identyfikację oczekiwań naszych klientów i wsparcie ich celów biznesowych.

W kwieniu 2016 roku poprowadziła seminarium dla polskich przedsiębiorców w Monachium organizowanym przez jedną z firm konsultingowych w ramach cyklu Business w Niemczech. W roku 2018, we współpracy w firmą szkoleniową WINNERS, poprowadziła łącznie 15 szkoleń jednodniowych dla polskich przedsiębiorców (Warszawa, Gdańsk, Szczeciń, Bydgoszcz, Olsztyn, Wrocław, Poznań) na temat prawa ochrony danych osobowych i metod wdrożenia regulacji dot. ochrony danych osobowych w firmie z uwzględnieniem doświadczeń implementacyjnych w Niemczech. W październiku 2018, we współpracy z uczelnią ASBIRO, prowadziła seminarium dla przedsiębiorców dot. prawnych aspektów ekspancji na rynki zagraniczne.

Posługuje się biegle językiem polskim, niemieckim i angielskim.

Doradza indywidualnym inwestorom na rynku private equity i przy przystępowaniu do VF. Prowadzi projekty transakcyjne z zakresu M&A. Reprezentuje klientów w sporach gospodarczych przed polskimi i niemieckimi sądami. Przygotowuje wdrożenia przepisów dot. ochrony danych osobowych w firmach i opiniuje aktualne problemy prawne przedsiębiorców w tej dziedzinie.

Zainteresowania: taniec i muzyka latynoamerykańska (bachata, salsa), psychologia społeczna, podróże, nauka języków obcych (niemiecki, angielski, chiński, ukraiński)

W czym może pomóc innym: W zabezpieczeniu prawnym przy ekspansji działalności na rynki zagraniczne, w szczególności na rynek DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Wyborze odpowiedniej formy prawnej działalności i jej ukształtowaniu do danego klienta, jego struktury, branży, planów inwestycyjnych etc. Przygotowaniu dokumentacji założycielskiej, porozumień między wspólnikami. Doradztwie na gruncie prawa pracy oraz prawa gospodarczego i handlowego (przygotowywanie projektów umów handlowych, ogólnych warunków umów, regulaminów sklepów internetowych etc.)

millerO firmie: O firmie: Kancelaria z siedzibą w sercu Monachium i Gdańska kieruje się misją świadczenia indywidualnego i na wysokim poziomie merytorycznym doradztwa z zakresu prawa gospodarczego i handlowego.

Mając świadomość znaczenia spraw klientów, głównymi priorytetami marki jest elastyczność, sprawne działanie, zaangażowanie i wzajemne zaufanie w stosunkach z klientem. Od początku współpracy stawia też na transparentność w ustalaniu kosztów i zakresu usług. Dzięki szczupłej strukturze biura oraz najnowocześniejszym środkom komunikacji jest w stanie zagwarantować optymalne, szybkie i zindywidualizowane do potrzeb klienta rozwiązania.

Jesteśmy przekonani, że tylko taki sposób umożliwia nawiązanie owocnej i długofalowej współpracy.

Kontakt: www.ammiller.de/pl/

𝐁𝐚𝐧𝐤𝐨𝐰𝐧𝐢𝐚.pl to zespół praktykujących od wielu lat prawników, adwokatów i radców prawnych, których wizją jest szerzenie pomocy prawnej również zdalnie, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, pozostając jednocześnie w bezpośrednim kontakcie z każdym klientem od pierwszego zapytania do znalezienia najlepszego dla rozwiązania lub pomyślnego zakończenia sporu. Platforma oferuje klientom bezpieczne i zindywidualizowane wsparcie prawne, wychodząc ze schematów typowej kancelarii. Wykwalifikowany zespół doradza klientom w sporach z bankami i firmami windykacyjnymi.

www.bankownia.pl

zrzut-ekranu-2019-05-06-o-12-02-11Firma goWEST Consulting świadczy biznesowe usługi doradcze dedykowane dla polskich przedsiębiorców, wspierając aktywne gospodarczo podmioty w ich ekspansji na rynki zachodnie. Jedynie w ostatnich trzech latach wprowadziliśmy na rynek niemiecki polskie duże przedsiębiorstwa m. in. z branży spożywczej, odzieżowej, budowlanej, chemicznej i farmaceutycznej. Wsparliśmy również rozwój innowacyjnych firm z branży IT oraz start-upów.

 Kontakt: www.gowestconsulting.pl